Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2022-09-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter jr Northug
Strindheim IL
3:24:09.1224800
90.4p
2
Johannes Jillerö
SK Glädjen Göteborg
3:28:13.1249200
+4:04.24300
87.9p
3
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
3:32:11.1273000
+8:02.48100
85.7p
4
Sebastian Backlund
IK Stern
3:37:16.1303500
+13:07.78600
82.9p
5
Niklas Vahlstrand
Snö & Tö Skidklubb
3:39:27.1316600
+15:18.91700
81.8p
6
Martin Rosvall
Sunne SLF
3:43:46.1342500
+19:37.117600
79.7p
7
Ståle Fenstad
Rustad IL
3:45:44.1354300
+21:35.129400
78.7p
8
Fredrik Björck
IK Rex
3:46:33.1359200
+22:24.134300
78.3p
9
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
3:48:50.1372900
+24:41.148000
77.3p
10
Viktor Johansson
Snö & Tö Skidklubb
4:00:50.1444900
+36:41.220000
72.2p
11
Rickard Rosén
Storvreta IK
4:02:31.1455000
+38:22.230100
71.5p
12
Olov Clausen
Snö & Tö Skidklubb
4:04:04.1464300
+39:55.239400
70.9p
13
Johan Hugoh
Hindås SK
4:04:09.1464800
+40:00.239900
70.9p
14
Ole Petter Dirdal Moxnes
Bergkameratene Ski
4:05:50.1474900
+41:41.250000
70.3p
15
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
4:08:25.1490400
+44:16.265500
69.3p
16
Sebastian Owe
Team Anton
4:09:58.1499700
+45:49.274800
68.8p
17
Johan Selander
Öregrunds IK
4:13:45.1522400
+49:36.297500
67.4p
18
Alexander Höyer
DPONLY Ski Club
4:14:27.1526600
+50:18.301700
67.2p
19
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
4:16:00.1535900
+51:51.311000
66.7p
20
Samuel Lindberg
Hagfors SF
4:23:57.1583600
+59:48.358700
64.1p
21
Robin Erneby
Västerås Skidklubb
4:26:57.1601600
+1:02:48.376700
63.2p
22
Marcus Ekermo
Stockholms RK
4:28:24.1610300
+1:04:15.385400
62.7p
23
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
4:28:35.1611400
+1:04:26.386500
62.7p
24
Niklas Tillman
Storvreta IK
4:36:36.1659500
+1:12:27.434600
60.4p
25
Mattias Nordin
Ufk
5:08:02.1848100
+1:43:53.623200
52.7p
26
Mikael Hernström
Safe Road
5:35:13.2011200
+2:11:04.786300
47.6p
27
Benni Ström
Västerås Skidklubb
6:12:11.2233000
+2:48:02.1008100
42.0p
28
Anders Hammas
Storviks IF
6:29:02.2334100
+3:04:53.1109200
39.8p
29
Fredrik Flink
Saltsjöbadens SLK
6:31:48.2350700
+3:07:39.1125800
39.5p