Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tanumsloppet
2022-08-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alvar Myhlback
OSI/Team Norgeshus
1:27:38.525700
86.2p
2
Max Novak
OSI/Team Norgeshus
1:27:59.527800
+21.2000
85.8p
3
Thomas Gifstad
OSI/Team Norgeshus
1:28:26.530500
+48.4700
85.3p
4
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:28:37.531600
+59.5800
85.1p
5
Alfred Buskqvist
OSI/Team Norgeshus
1:29:30.536900
+1:52.11100
84.2p
6
Gabriel Strid
OSI/Team Norgeshus
1:30:02.540100
+2:24.14300
83.6p
7
Adrian Lundberg
Lager 157
1:30:02.540100
+2:24.14300
83.6p
8
Tommy Bylund
DPONLY Ski Club
1:30:03.540200
+2:25.14400
83.6p
9
Marcus Ullman
OK Alehof
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
10
Paul Marcel Combey Coste
No Club
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
11
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
12
Johannes Jillerö
OSI/Team Norgeshus
1:32:51.557000
+5:13.31200
80.7p
13
Andreas Viker
IK Stern
1:32:51.557000
+5:13.31200
80.7p
14
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:34:09.564800
+6:31.39000
79.4p
15
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:34:51.569000
+7:13.43200
78.7p
16
Sebastian Backlund
IK Stern
1:34:58.569700
+7:20.43900
78.6p
17
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:35:06.570500
+7:28.44700
78.5p
18
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:36:34.579300
+8:56.53500
77.1p
19
Gösta Malmström
IK Stern
1:36:42.580100
+9:04.54300
77.0p
20
Oscar Olsson
OSI/Team Norgeshus
1:38:13.589200
+10:35.63400
75.7p
21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:42:08.612700
+14:30.86900
72.4p
22
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:42:29.614800
+14:51.89000
72.1p
23
Daniel Käller
IK Stern
1:42:44.616300
+15:06.90500
71.9p
24
Ståle Fenstad Front Rustad
OSI/Team Norgeshus
1:42:46.616500
+15:08.90700
71.9p
25
Markus Lundblad
Täby IS SK
1:42:55.617400
+15:17.91600
71.8p
26
Samuel Hoof
Ulricehamns IF
1:43:43.622200
+16:05.96400
71.1p
27
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:44:12.625100
+16:34.99300
70.8p
28
Eivind Karfjell
Dikemark IF
1:44:35.627400
+16:57.101600
70.5p
29
Jesper Holgersson
IF Hagen SK
1:44:42.628100
+17:04.102300
70.4p
30
Henrik Eric Rönnmark
Club z
1:46:44.640300
+19:06.114500
68.9p
31
Kim Andersson
IF Hagen SK
1:47:15.643400
+19:37.117600
68.5p
32
Johan Hellstrand
Åf SK
1:49:40.657900
+22:02.132100
66.8p
33
Alexander Rosenbaum
Eds SK
1:50:05.660400
+22:27.134600
66.5p
34
Henric Johansson
Finnskogarnas SK
1:50:20.661900
+22:42.136100
66.4p