Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltopploppet
2022-04-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
bannan förkortad till 24/27km
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
24km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Antonin Savary
Rya IF
1:00:07.360610
87.0p
2
Edvin Anger
Åsarna IK
1:00:07.360630
+0
87.0p
3
Seth Gustafsson
Grava SK
1:00:38.363740
+31.3030
86.4p
4
Axel Werner
IK Stern
1:01:16.367570
+1:09.6860
85.6p
5
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:01:37.369640
+1:30.8930
85.1p
6
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:01:38.369720
+1:31.9010
85.1p
7
Erik Larsson
IFK Mora SK
1:01:45.370460
+1:38.9750
85.0p
8
Per Ingvar Tollehaug
Eiker Ski
1:03:03.378240
+2:56.17530
83.4p
9
Jens Junes
IFK Umeå
1:03:35.381420
+3:28.20710
82.8p
10
Axel Erixon
Grava SK
1:03:48.382770
+3:41.22060
82.6p
11
Leo Svahn
Östersunds SK
1:04:36.387540
+4:29.26830
81.7p
12
Erik Fransson
Borås SK
1:04:37.387640
+4:30.26930
81.7p
13
Kasper Olsen
Grava SK
1:04:39.387870
+4:32.27160
81.6p
14
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:05:09.390810
+5:02.30100
81.1p
15
Birk Blomqvist
Rehns BK
1:05:23.392230
+5:16.31520
80.8p
16
Loke Sköld
Häverödals SK
1:05:23.392240
+5:16.31530
80.8p
17
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:06:40.399900
+6:32.39190
79.4p
18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:06:43.400240
+6:36.39530
79.4p
19
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:07:30.404910
+7:23.44200
78.6p
20
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:08:05.408410
+7:58.47700
78.0p
21
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
1:08:08.408790
+8:01.48080
77.9p
22
Victor Berglund
Bodens SK
1:08:47.412600
+8:39.51890
77.3p
23
Ilan Pittier
Vue-des-alpes
1:08:47.412660
+8:40.51950
77.2p
24
Albin Blomberg
Rehns BK
1:08:47.412680
+8:40.51970
77.2p
25
Harald Ekenberg
IK Stern
1:08:53.413280
+8:46.52570
77.1p
26
Jonas Lenz
Matfors SK
1:08:54.413340
+8:47.52630
77.1p
27
Tor Vincent
Sätra IF
1:08:54.413390
+8:47.52680
77.1p
28
Markus Melén
Falu IK
1:09:12.415190
+9:05.54480
76.8p
29
Anders Dahl
Alnö SK
1:10:29.422850
+10:22.62140
75.6p
30
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:10:49.424860
+10:42.64150
75.3p
31
Måns Olsen
Grava SK
1:11:29.428840
+11:22.68130
74.6p
32
Karl-filip Köld
Medåkers IF
1:12:13.433230
+12:06.72520
74.0p
33
Lukas Karlberg
IK Rex
1:13:15.439480
+13:08.78770
73.0p
34
Emil Löfgren
Täfteå IK
1:14:15.445480
+14:08.84770
72.1p
35
Isac Morin
Utrikes SK
1:15:06.450500
+14:58.89790
71.4p
36
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
1:19:59.479880
+19:52.119170
67.5p