Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vera Myhlback
Dalarna
3:20.19920
2
Alice Bryngelsson
Ångermanland
3:24.20320
+4.300
3
Lisa Lundberg
Dalarna
3:26.20540
+6.520
4
Hedda Fochsen
Stockholm
3:33.21200
+12.1180
5
Tilda Sundqvist
Norrbotten
3:33.21210
+12.1190
6
Noomi Zeffer
Stockholm
3:33.21250
+13.1230
7
Filippa Karlsson
Dalarna
3:34.21390
+14.1370
8
Hanna Strand
Göteborg
3:35.21430
+15.1410
9
Alma Näsström
Ångermanland
3:35.21440
+15.1420
10
Siri Colliander
Uppland
3:35.21450
+15.1430
11
Vanja Björk
Ångermanland
3:35.21470
+15.1450
12
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
3:37.21600
+16.1580
13
Elsie Hördegårdh
Göteborg
3:38.21710
+17.1690
14
Maja Sveder
Dalarna
3:41.22010
+20.1990
15
Signe Thoresson
Uppland
3:41.22040
+21.2020
16
Agnes Karlsson
Dalarna
3:41.22090
+21.2070
17
Thelma Falk
Norrbotten
3:42.22130
+22.2110
17
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
3:42.22130
+22.2110
19
Agnes Liss Berglund
Dalarna
3:43.22200
+22.2180
20
Frida Lauri
Ångermanland
3:43.22210
+22.2190
21
Freja Partapuoli
Norrbotten
3:43.22240
+23.2220
22
Annie Modigs
Dalarna
3:45.22410
+24.2390
23
Elin Bergman
Dalarna
3:45.22440
+25.2420
24
Ethel Noppa
Uppland
3:46.22550
+26.2530
25
Eira Olsson
Bohuslän Dal
3:47.22630
+27.2610
26
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
3:48.22780
+28.2760
27
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
3:50.22910
+29.2890
28
Edit Valman
Uppland
3:50.22930
+30.2910
29
Meja Bylund
Uppland
3:50.22990
+30.2970
30
Tuva Lindberg
Gästrikland
3:51.23000
+30.2980
31
Elsa Sahlman
Ångermanland
3:51.23060
+31.3040
32
Märta Mannelqvist
Ångermanland
3:52.23120
+32.3100
33
Lovis Fargve Wernersson
Västmanland
3:52.23140
+32.3120
34
Adina Aidanpää
Norrbotten
3:53.23200
+32.3180
35
Idde Fargve Wernersson
Västmanland
3:55.23400
+34.3380
36
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:57.23620
+37.3600
37
Ellen Johansson
Västergötland
3:57.23650
+37.3630
38
Lovis Backman
Uppland
3:57.23690
+37.3670
39
Julia Wikander
Medelpad
3:58.23700
+37.3680
40
Elvira Niva
Norrbotten
3:59.23810
+38.3790
41
Selma Åberg
Medelpad
3:59.23830
+39.3810
42
Sofia Otten
Västerbotten
3:59.23870
+39.3850
43
Pauline Dahl
Stockholm
4:02.24120
+42.4100
44
Olivia Bång
Jämtland Härjedalen
4:02.24180
+42.4160
45
Wilma Grubb
Dalarna
4:03.24210
+42.4190
46
Moa Persson
Stockholm
4:04.24320
+44.4300
47
Meja Strid
Göteborg
4:04.24380
+44.4360
48
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
4:07.24660
+47.4640
49
Molly Joelsson
Uppland
4:08.24730
+48.4710
50
Sally Johansson
Norrbotten
4:09.24870
+49.4850
51
Anna Zachrisson
Jämtland Härjedalen
4:10.24900
+49.4880
52
Tove Anttila
Gästrikland
4:10.24930
+50.4910
53
Rebecka Drugge
Norrbotten
4:10.24950
+50.4930
54
Lovisa Gyllbäck
Stockholm
4:11.25010
+50.4990
55
Livia Forsberg
Ångermanland
4:11.25070
+51.5050
56
Alva Hedlund
Bohuslän Dal
4:12.25150
+52.5130
57
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
4:14.25370
+54.5350
58
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
4:16.25500
+55.5480
59
Natalie Norén
Dalarna
4:16.25590
+56.5570
60
Lovisa Vestman
Ångermanland
4:17.25640
+57.5620
61
Alva Hallin
Västergötland
4:17.25650
+57.5630
62
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
4:21.26050
+1:01.6030
63
Hanna Wennberg
Gästrikland
4:22.26190
+1:02.6170
64
Stella Björk
Västergötland
4:24.26340
+1:04.6320
65
Jonna Viksell
Medelpad
4:25.26490
+1:05.6470
66
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
4:26.26510
+1:05.6490
67
Moa Hansson
Ångermanland
4:29.26800
+1:08.6780
68
Marta Björck
Västergötland
4:29.26880
+1:09.6860
69
Emma Byström
Ångermanland
4:31.27000
+1:10.6980
70
Embla Nilsson
Medelpad
4:37.27600
+1:16.7580
71
Greta Wikström Lind
Ångermanland
4:37.27660
+1:17.7640
72
Molly Hedenström
Norrbotten
4:38.27700
+1:17.7680
73
Nellie Axelsson
Ångermanland
4:38.27730
+1:18.7710
74
Sara Häggquist
Ångermanland
4:41.28010
+1:20.7990
75
Thea Forsgren
Ångermanland
4:43.28230
+1:23.8210
76
Elsa Gustafsson
Norrbotten
4:52.29100
+1:31.9080
77
Lisa Grundström
Västerbotten
4:54.29370
+1:34.9350
78
Jennifer Persson
Västergötland
4:57.29610
+1:36.9590
79
Holly Strindlund
Ångermanland
5:07.30610
+1:46.10590
80
Signe Grimell
Ångermanland
5:09.30810
+1:48.10790
81
Lia Nyberg
Medelpad
6:40.39990
+3:20.19970