Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2008-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil
1
H 20
Martin Liljemark
SK Bore
39:37.237660
78.1p
2
H 18
Emil Linell
Högbo GOIF
39:44.238340
+6.580
77.8p
3
H 20
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:57.239630
+19.1870
77.4p
4
H 20
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
40:02.240170
+25.2410
77.2p
5
H 20
Oscar Quicklund
Östersunds SK
40:20.241910
+42.4150
76.5p
6
H 18
Daniel Svensson
IFK Mora SK
40:28.242760
+51.5000
76.2p
7
H 18
Arvid Elffors
Lucksta IF
40:30.242990
+53.5230
76.2p
8
H 20
Jim Åhl
Gellivare SK
40:35.243450
+57.5690
76.0p
9
H 18
Henrik Rosén
Lucksta IF
40:40.243960
+1:03.6200
75.8p
10
H 18
Carl Quicklund
Östersunds SK
40:42.244110
+1:04.6350
75.8p
11
H 18
Simon Sveder
Hällefors SK
40:44.244370
+1:07.6610
75.7p
12
H 20
Anton Lindblad
OK Landehof
40:46.244500
+1:08.6740
75.6p
13
H 20
Gustav Nordström
Gävle SK
40:51.245060
+1:14.7300
75.4p
14
H 18
Johan Lindblad
Alnö SK
41:02.246100
+1:24.8340
75.1p
15
H 20
Anton Karlsson
Alnö SK
41:14.247340
+1:36.9580
74.7p
16
H 20
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
41:22.248160
+1:45.10400
74.4p
17
H 20
August Sjöholm
Åsarna IK
41:26.248510
+1:48.10750
74.3p
18
H 18
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
41:37.249620
+1:59.11860
73.9p
19
H 18
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
41:38.249770
+2:01.12010
73.9p
20
H 20
Johan Eriksson
Åsarna IK
41:40.249960
+2:03.12200
73.8p
21
H 20
Fredrik Erixon
Antnäs BK
41:48.250790
+2:11.13030
73.5p
22
H 20
Daniel Olsson
Falu IK
41:53.251290
+2:16.13530
73.4p
23
H 18
Simon Hallström
Idre SK
41:55.251440
+2:17.13680
73.3p
24
H 18
Oscar Kardin
Offerdals SK
41:56.251510
+2:18.13750
73.3p
25
H 20
Bill Impola
Norbergs SK
42:02.252160
+2:25.14400
73.1p
26
H 18
Linus Öberg
Bergeforsens SK
42:03.252240
+2:25.14480
73.1p
27
H 20
Erik Söderman
Stockviks SF
42:05.252440
+2:27.14680
73.0p
28
H 20
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
42:05.252470
+2:28.14710
73.0p
29
H 18
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
42:07.252610
+2:29.14850
72.9p
30
H 18
Richard Burland
Alnö SK
42:09.252840
+2:31.15080
72.9p
31
H 18
Niklas Persson
Falu IK
42:10.252930
+2:32.15170
72.8p
32
H 20
Erik Silfver
Burträsk SK
42:15.253480
+2:38.15720
72.7p
33
H 20
Daniel Halvarsson
Bodens SK
42:16.253500
+2:38.15740
72.6p
34
H 20
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
42:18.253710
+2:40.15950
72.6p
35
H 18
Karl-Johan Westberg
Borås SK
42:18.253720
+2:40.15960
72.6p
36
H 20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
42:19.253850
+2:41.16090
72.5p
37
H 20
Tobias Engblom
Stöde IF
42:27.254610
+2:49.16850
72.3p
38
H 18
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
42:27.254690
+2:50.16930
72.3p
39
H 20
Rikard Larsson
Näsvikens IK
42:34.255340
+2:56.17580
72.1p
40
H 18
Per Lindgren
Strömnäs GIF
42:42.256190
+3:05.18430
71.8p
41
H 18
Oscar Persson
SK Bore
42:46.256570
+3:09.18810
71.7p
42
H 18
Mathias Jonasson
Östersunds SK
42:52.257110
+3:14.19350
71.5p
43
H 20
Marcus Svelander
Åsarna IK
42:55.257450
+3:17.19690
71.4p
44
H 20
Emil Svensson
IFK Skövde SK
42:57.257670
+3:20.19910
71.3p
45
H 20
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
43:01.258050
+3:23.20290
71.2p
46
H 20
Johan Ilhamn
Östersunds SK
43:01.258090
+3:24.20330
71.2p
47
H 18
Martin Bergström
Strömnäs GIF
43:02.258100
+3:24.20340
71.2p
48
H 18
Johan Lövgren
Vännäs SK
43:02.258190
+3:25.20430
71.2p
49
H 18
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
43:04.258300
+3:26.20540
71.1p
50
H 18
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
43:05.258410
+3:27.20650
71.1p
51
H 20
Lars Andersson
Gellivare SK
43:07.258640
+3:29.20880
71.0p
52
H 18
Jack Impola
Domnarvets GOIF
43:12.259110
+3:34.21350
70.9p
53
H 18
Peppe Femling
Högbo GOIF
43:13.259240
+3:35.21480
70.9p
54
H 20
Martin Lindblad
OK Landehof
43:19.259870
+3:42.22110
70.7p
55
H 18
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
43:21.260060
+3:44.22300
70.6p
56
H 18
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
43:23.260220
+3:45.22460
70.6p
57
H 18
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
43:25.260490
+3:48.22730
70.5p
58
H 20
Anders Solin
IFK Mora SK
43:26.260540
+3:48.22780
70.5p
59
H 20
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
43:28.260760
+3:51.23000
70.4p
60
H 20
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:34.261340
+3:56.23580
70.2p
61
H 20
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
43:37.261630
+3:59.23870
70.1p
62
H 20
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
43:38.261710
+4:00.23950
70.1p
63
H 20
Carl Magnusson
IFK Mora SK
43:41.262070
+4:04.24310
70.0p
64
H 20
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
43:44.262350
+4:06.24590
69.9p
65
H 20
Mattias Wiklund
Stöde IF
43:44.262380
+4:07.24620
69.9p
66
H 18
Alfred Brodin
Falu IK
43:47.262650
+4:09.24890
69.8p
67
H 18
Jesper Arnesson
Idre SK
43:50.262910
+4:12.25150
69.8p
68
H 20
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
43:50.262970
+4:13.25210
69.7p
69
H 18
Viktor Lund Mikko
IFK Kiruna
43:51.263080
+4:14.25320
69.7p
70
H 18
Erik Simberg
SK Bore
43:54.263310
+4:16.25550
69.6p
71
H 18
Emil Persson
SK Bore
44:04.264330
+4:26.26570
69.3p
72
H 20
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
44:06.264580
+4:29.26820
69.3p
73
H 18
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
44:07.264670
+4:30.26910
69.2p
74
H 20
Magnus Engberg
Selånger SOK
44:15.265480
+4:38.27720
69.0p
75
H 18
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
44:22.266130
+4:44.28370
68.8p
76
H 18
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
44:24.266310
+4:46.28550
68.8p
77
H 20
Simon Utter
Åmotfors IF
44:25.266450
+4:47.28690
68.7p
78
H 20
Tom Impola
Domnarvets GOIF
44:26.266550
+4:48.28790
68.7p
79
H 18
Adrian Hedberg
Östersunds SK
44:29.266810
+4:51.29050
68.6p
80
H 18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
44:36.267560
+4:59.29800
68.4p
81
H 20
Markus Mikaelsson
Ånge SK
44:37.267610
+4:59.29850
68.4p
82
H 18
Bob Impola
Domnarvets GOIF
44:38.267740
+5:00.29980
68.4p
83
H 20
Isak Nordqvist
Kalix SK
44:50.268940
+5:12.31180
68.0p
84
H 18
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
44:50.268970
+5:13.31210
68.0p
85
H 20
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
44:59.269880
+5:22.32120
67.8p
86
H 18
Erik Stark
Nordingrå SK
45:03.270260
+5:26.32500
67.7p
87
H 20
Linus Persson
Hudiksvalls IF
45:12.271100
+5:34.33340
67.4p
88
H 20
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
45:18.271740
+5:40.33980
67.3p
89
H 18
Jakob Sundin
Nordingrå SK
45:22.272100
+5:44.34340
67.2p
90
H 18
Pål Forsberg
Alnö SK
45:22.272150
+5:44.34390
67.1p
91
H 18
Niklas Henriksson
Bodens SK
45:23.272260
+5:46.34500
67.1p
92
H 18
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
45:24.272310
+5:46.34550
67.1p
93
H 20
Erik Johansson
Tranemo IF
45:25.272460
+5:48.34700
67.1p
94
H 20
Emil Lindström
SK Bore
45:29.272810
+5:51.35050
67.0p
95
H 20
Max Själin
Storumans IK
45:30.272940
+5:52.35180
66.9p
96
H 20
Ronny Wedin
Norbergs SK
45:35.273440
+5:57.35680
66.8p
97
H 20
Hampus Ohlström
IK Rex
45:39.273890
+6:02.36130
66.7p
98
H 20
Carl Olander
OK Landehof
45:41.274020
+6:03.36260
66.6p
99
H 18
Johan Häggström
Kalix SK
45:51.275050
+6:13.37290
66.4p
100
H 20
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
45:55.275460
+6:18.37700
66.3p
101
H 18
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
46:09.276880
+6:32.39120
65.9p
102
H 18
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
46:14.277330
+6:36.39570
65.8p
103
H 18
Tobias Ryberg
Leksands SK
46:18.277770
+6:41.40010
65.6p
104
H 20
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
46:32.279180
+6:55.41420
65.3p
105
H 20
Andreas Åhman
Gävle SK
46:33.279220
+6:55.41460
65.3p
106
H 20
Emil Ekman
Nässjö SF
46:33.279240
+6:55.41480
65.3p
107
H 18
Theo Odenryd
Järbo IF
46:34.279350
+6:56.41590
65.2p
108
H 18
Andreas Kårström
Norrala IF
46:44.280370
+7:07.42610
65.0p
109
H 20
Erik Dahlberg
Fränsta IK
46:50.280910
+7:12.43150
64.8p
110
H 18
Alexander Pastukhov
Russian Federation
46:57.281690
+7:20.43930
64.6p
111
H 18
Adam Karlsson
Garphyttans IF
46:59.281880
+7:22.44120
64.6p
112
H 20
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
47:02.282170
+7:25.44410
64.5p
113
H 20
Torsten Kempe
Tynderö IK
47:06.282560
+7:29.44800
64.4p
114
H 18
Magnus Björk
IK Rex
47:11.283010
+7:33.45250
64.3p
115
H 20
Simon Waller
Antnäs BK
47:18.283750
+7:40.45990
64.1p
116
H 18
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
47:32.285110
+7:54.47350
63.8p
117
H 18
Carl Andersson
Stockviks SF
47:35.285440
+7:57.47680
63.7p
118
H 18
Joakim Persson
Strömnäs GIF
47:48.286730
+8:10.48970
63.4p
119
H 20
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
47:51.287030
+8:13.49270
63.3p
120
H 20
Niklas Eriksson
Vännäs SK
47:52.287190
+8:15.49430
63.3p
121
H 20
Emil Mattsson
Vindelns IF
48:26.290590
+8:49.52830
62.5p
122
H 20
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
48:30.290990
+8:53.53230
62.4p
123
H 18
Axel Svedlund
Norbergs SK
48:36.291590
+8:59.53830
62.2p
124
H 18
Olle Lindfors
Hägersta GF
48:44.292380
+9:07.54620
62.0p
125
H 20
Emil Lagergren
Tynderö IK
48:45.292460
+9:08.54700
62.0p
126
H 18
Olof Burström
SK Järven
48:50.292960
+9:13.55200
61.9p
127
H 18
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
48:51.293020
+9:13.55260
61.9p
128
H 18
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
48:51.293070
+9:14.55310
61.9p
129
H 20
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
48:51.293080
+9:14.55320
61.9p
130
H 18
Isak Landström
IFK Umeå
49:05.294430
+9:27.56670
61.6p
131
H 18
Anton Svensson
Åsarna IK
49:09.294890
+9:32.57130
61.5p
132
H 20
Adam Burström
SK Järven
49:30.296960
+9:53.59200
61.0p
133
H 18
Per Gunnarsson
Lycksele IF
49:38.297790
+10:01.60030
60.8p
134
H 18
Joakim Carlsson
Sundbybergs IK
51:40.309920
+12:02.72160
58.2p
135
H 18
Fredrik Carlsson
Sundbybergs IK
51:42.310160
+12:05.72400
58.2p
136
H 18
Johan Sjödin
Lycksele IF
51:49.310820
+12:11.73060
58.0p
137
H 18
Andre Larsson
Svegs IK
51:52.311190
+12:15.73430
58.0p
138
H 18
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
52:29.314810
+12:51.77050
57.2p
139
H 18
Jens Friberg
Östersunds SK
52:33.315240
+12:55.77480
57.1p
140
H 18
Anders Sveder
Hällefors SK
53:46.322550
+14:08.84790
55.7p
141
H 20
Erik Svensson
Alvesta SOK
54:01.324060
+14:24.86300
55.5p
142
H 20
Mikael Johansson
Högsäters GF
54:34.327390
+14:57.89630
54.8p
143
H 20
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
54:36.327530
+14:58.89770
54.8p
144
H 18
Jonas Langman
Bålsta SK
55:00.329970
+15:23.92210
54.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil
1
D 20
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
27:00.161960
71.0p
2
D 20
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
27:40.165960
+40.3900
69.3p
3
D 20
Emma Wikén
Åsarna IK
29:03.174250
+2:02.12190
66.0p
4
D 20
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:52.179170
+2:52.17110
64.2p
5
D 18
Marika Sundin
Delsbo IF
30:09.180830
+3:08.18770
63.6p
6
D 20
Jennie Öberg
Kalix SK
30:29.182810
+3:28.20750
62.9p
7
D 20
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
30:33.183280
+3:33.21220
62.7p
8
D 20
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
30:39.183830
+3:38.21770
62.6p
9
D 20
Hanna Falk
Ulricehamns IF
30:44.184360
+3:44.22300
62.4p
10
D 20
Erica Ahnberg
Gellivare SK
30:51.185000
+3:50.22940
62.2p
11
D 18
Ida Clareus
Offerdals SK
30:52.185170
+3:52.23110
62.1p
12
D 20
Märta Larsen
Sundbybergs IK
30:56.185510
+3:55.23450
62.0p
13
D 18
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
31:03.186220
+4:02.24160
61.8p
14
D 18
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
31:06.186500
+4:05.24440
61.7p
15
D 18
Maria Nordström
Gävle SK
31:10.186910
+4:09.24850
61.5p
16
D 18
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
31:12.187130
+4:11.25070
61.5p
17
D 18
Lina Hultin
Garphyttans IF
31:15.187440
+4:14.25380
61.4p
18
D 18
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
31:16.187590
+4:16.25530
61.3p
19
D 18
Rebecka Forsberg
Malungs IF
31:19.187830
+4:18.25770
61.2p
20
D 20
Emmy Thelberg
Valbo Aif
31:29.188800
+4:28.26740
60.9p
21
D 18
Lisa Dahl
Offerdals SK
31:33.189250
+4:32.27190
60.8p
22
D 20
Jennie Jirhed
ÅS IL
31:34.189340
+4:33.27280
60.7p
22
D 20
Malin Eriksson
Söderala AIK
31:34.189340
+4:33.27280
60.7p
24
D 18
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
31:39.189830
+4:38.27770
60.6p
25
D 20
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
31:44.190360
+4:44.28300
60.4p
26
D 20
Johanna Jansson
IFK Mora SK
31:53.191280
+4:53.29220
60.1p
27
D 20
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
32:11.193060
+5:11.31000
59.6p
28
D 20
Katja Schwartz
Åsarna IK
32:12.193150
+5:11.31090
59.6p
29
D 20
Amanda Mattsson
Stockviks SF
32:14.193390
+5:14.31330
59.5p
30
D 20
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
32:15.193470
+5:15.31410
59.5p
31
D 18
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
32:20.193970
+5:20.31910
59.3p
32
D 20
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
32:22.194140
+5:21.32080
59.3p
33
D 20
Anna Gredander
Östersunds SK
32:24.194310
+5:23.32250
59.2p
34
D 20
Anja Ahnberg
Gellivare SK
32:25.194400
+5:24.32340
59.2p
35
D 18
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
32:30.194920
+5:29.32860
59.0p
36
D 20
Lina Öberg
Bergeforsens SK
32:30.194960
+5:30.32900
59.0p
37
D 18
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
32:33.195290
+5:33.33230
58.9p
37
D 18
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
32:33.195290
+5:33.33230
58.9p
39
D 20
Lisa K Svensson
Åsarna IK
32:45.196460
+5:45.34400
58.6p
40
D 20
Malin Hansson
IFK Mora SK
32:50.196910
+5:49.34850
58.4p
41
D 18
Cajsa Grape
Domnarvets GOIF
32:51.197050
+5:50.34990
58.4p
42
D 18
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
33:02.198150
+6:01.36090
58.1p
43
D 20
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
33:07.198630
+6:06.36570
57.9p
44
D 18
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
33:07.198670
+6:07.36610
57.9p
45
D 20
Josefin Halvarsson
Bodens SK
33:07.198690
+6:07.36630
57.9p
46
D 18
Julia Jansson
Månkarbo IF
33:15.199490
+6:15.37430
57.7p
46
D 18
Malin Nilsson
Malungs IF
33:15.199490
+6:15.37430
57.7p
48
D 18
Evelina Bångman
Offerdals SK
33:18.199730
+6:17.37670
57.6p
49
D 18
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
33:20.199920
+6:19.37860
57.5p
50
D 20
Vendela Eriksson
Husums IF SK
33:25.200440
+6:24.38380
57.4p
51
D 18
Maria Sundström
Strömnäs GIF
33:25.200460
+6:25.38400
57.4p
52
D 18
Erika Oskarsson
Östersunds SK
33:32.201130
+6:31.39070
57.2p
53
D 18
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
33:34.201330
+6:33.39270
57.1p
54
D 18
Louise Persson
Stöde IF
33:36.201520
+6:35.39460
57.1p
55
D 18
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
33:43.202270
+6:43.40210
56.9p
56
D 20
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
33:44.202370
+6:44.40310
56.9p
57
D 20
Evelina Johansson
Ramsjö SK
33:45.202400
+6:44.40340
56.8p
58
D 18
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
33:48.202770
+6:48.40710
56.7p
59
D 20
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:51.203010
+6:50.40950
56.7p
60
D 18
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
34:07.204660
+7:07.42600
56.2p
61
D 18
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
34:07.204690
+7:07.42630
56.2p
62
D 20
Cecilia Staaf Frenell
Hudiksvalls IF
34:20.205920
+7:19.43860
55.9p
63
D 20
Josefine Lundqvist
Gellivare SK
34:20.205940
+7:19.43880
55.9p
64
D 20
Sofie Eriksson
Gellivare SK
34:21.206020
+7:20.43960
55.8p
65
D 18
Ninni Hedberg
Norbergs SK
34:28.206700
+7:27.44640
55.7p
66
D 20
Alexandra Olofsson
Halstahammars Sfk
34:31.207020
+7:30.44960
55.6p
67
D 20
Victoria Königsson
Vännäs SK
34:32.207120
+7:31.45060
55.6p
68
D 18
Caroline Blombacke
Gellivare SK
34:34.207300
+7:33.45240
55.5p
69
D 18
Hanna Larsson
Hybo AIK
34:34.207310
+7:33.45250
55.5p
70
D 20
Anna Nystedt
Stockviks SF
34:45.208470
+7:45.46410
55.2p
71
D 18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
34:52.209100
+7:51.47040
55.0p
72
D 18
Maria Nordström
Östersunds SK
34:56.209510
+7:55.47450
54.9p
73
D 20
Jenny Lundqvist
Gellivare SK
34:57.209690
+7:57.47630
54.9p
74
D 18
Alexandra Persson
IFK Tärendö
35:00.209930
+7:59.47870
54.8p
75
D 20
Malin Landerdahl
Hägersta GF
35:03.210210
+8:02.48150
54.7p
76
D 20
Eva Johansson
Linköpings SK
35:09.210810
+8:08.48750
54.6p
77
D 18
Monica Wiklund
Ramsjö SK
35:16.211590
+8:16.49530
54.4p
78
D 18
Lina Karlsson
Östersunds SK
35:32.213170
+8:32.51110
54.0p
79
D 18
Emma Bergman
Månkarbo IF
35:39.213840
+8:38.51780
53.8p
80
D 18
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
35:46.214510
+8:45.52450
53.6p
81
D 18
Olivia Lundström
Stockviks SF
35:52.215180
+8:52.53120
53.5p
82
D 18
Frida Källberg
Tynderö IK
35:54.215390
+8:54.53330
53.4p
83
D 18
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
36:00.215980
+9:00.53920
53.3p
84
D 18
Maria Bois
Malungs IF
36:14.217370
+9:14.55310
52.9p
85
D 20
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
36:18.217790
+9:18.55730
52.8p
86
D 18
Linnea Nyström
Kågedalens SK
36:55.221410
+9:54.59350
52.0p
87
D 18
Louise Myrberg
Ramsjö SK
37:16.223530
+10:15.61470
51.5p
88
D 18
Malin Fredriksson
Lycksele IF
37:20.223920
+10:19.61860
51.4p
89
D 20
Moa Ullén
Hammerdal IF
37:41.226090
+10:41.64030
50.9p
90
D 18
Anna Hansson
Sunderby SK
37:47.226690
+10:47.64630
50.8p
91
D 20
Lisa J Svensson
Åsarna IK
37:56.227560
+10:56.65500
50.6p
92
D 18
Madelene Hallin
Lucksta IF
38:17.229630
+11:16.67570
50.1p
93
D 18
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
38:30.230920
+11:29.68860
49.8p
94
D 18
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
40:02.240180
+13:02.78120
47.9p
95
D 18
Therese Berggren
Hällefors SK
40:34.243340
+13:33.81280
47.3p
96
D 18
Jenny Landberg
Storvreta IK
41:38.249740
+14:37.87680
46.1p
97
D 20
Ann Sofie Wase
Hällefors SK
43:31.261050
+16:30.98990
44.1p