Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hälsinglandssparbanksdagen
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Matfors SK
Plats: Matfors
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Valter Ljungdahl
Matfors SK
21:47.130600
71.0p
2
Mattias Larsson
Matfors SK
21:48.130700
71.0p
2
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
21:48.130700
71.0p
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Bergkvist
Lucksta IF
18:00.107900
2
Enola Jonsson
Alnö SK
18:31.111000
3
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
18:32.111100
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emma Forsgren
Vårby IK
17:00.101900
2
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
18:17.109600
3
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
18:52.113100
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:14.91300
63.8p
2
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
15:51.95000
61.3p
3
Ylva Sandström
Stockviks SF
17:08.102700
56.7p
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
15:03.90200
2
Alvin Nordensson
Lucksta IF
15:29.92800
3
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
15:41.94000
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
15:55.95400
2
Joel Nilsson
Matfors SK
16:06.96500
3
William Forslund
Stockviks SF
16:07.96600
D 11
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
13:07.78600
2
Fanny Vikström
Stockviks SF
13:52.83100
3
Agnes Dahlin
Kovlands IF
14:02.84100
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Freja Jakobsson
Alnö SK
10:11.61000
2
Mira Sandin
Stockviks SF
10:12.61100
3
Alma Bergman
Kovlands IF
11:01.66000
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alice Bryngelsson
Vårby IK
10:43.64200
2
Märta Mannelqvist
Vårby IK
11:17.67600
3
Livia Forsberg
Vårby IK
11:20.67900
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
9:45.58400
2
Molly Sandin
Stockviks SF
10:25.62400
3
Nora Strid
Stockviks SF
10:41.64000
H 11
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
11:31.69000
2
Olle Danielsson
Stockviks SF
11:32.69100
3
Jamie Blomqvist
Matfors SK
11:51.71000
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
9:51.59000
2
Theo Nordensson
Lucksta IF
11:16.67500
3
Oliver Bergkvist
Matfors SK
11:17.67600
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isak Norgren
Selånger SOK
9:55.59400
2
Axel Danielsson
Stockviks SF
10:17.61600
3
Alexander Dufva
Stockviks SF
10:46.64500
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Samuel Henriksson
Tynderö IK
9:30.56900
2
Melker Jakobsson
Alnö SK
9:50.58900
3
Albin Tuvesson
Stockviks SF
10:42.64100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart 2022
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup 2022
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Sprint 2022
Åstöloppet 2022
Järnforan 2022
NIK Rundan 2022
Medelpad Classic Ski 2022
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan