Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Föllingeloppet
2007-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
10.934
2
Sara Östling
Svegs IK
11.1016
3
Mikaela Heidenbeck
Häggenås SK
12.1147
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Andersson
Östersunds SK
10.915
2
Johanna Bergman
Svegs IK
10.926
3
Emma Åsberg
Duveds IF
10.940
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Offerdals SK
9.840
2
Niklas Andersson
Häggenås SK
9.855
3
Per Andersson
Häggenås SK
10.938
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
9.819
2
Emil Persson
Östersunds SK
9.830
3
Pontus Millestu
Hammerdal IF
9.843
D 9
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Felicia Hörnfeldt
IFK Strömsund
11.1052
2
Jennifer Andrén
Föllinge IK
14.1353
D 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Claréus
Östersunds SK
7.604
2
Ellinor Bäckman
Hede SK
7.652
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
7.653
H 9
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hampus Millestu
Hammerdal IF
7.614
2
Arvid Jonsson
Duveds IF
7.614
3
Carl Rotvold
Åsarna IK
7.626
H 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Alvebro
Häggenås SK
6.542
2
John Eriksson
Offerdals SK
6.555
3
Emil Sellsve
Järpens SK
8.707
D 13
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Jonsson
Duveds IF
12.1153
2
Moa Lönneborg
Östersunds SK
12.1159
3
Frida Karlsson
Östersunds SK
13.1215
D 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
10.946
2
Jennifer Lindblom
Svegs IK
11.1005
3
Therese Moberg
Ånge SK
11.1043
D 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
13.1201
2
Ida Claréus
Östersunds SK
14.1311
3
Lina Andersson
Litsbygdens SK
15.1412
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Östersunds SK
13.1214
2
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
13.1228
3
Erika Oskarsson
Östersunds SK
14.1302
D 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Ullén
Hammerdal IF
13.1245
45.1p
2
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
14.1309
43.1p
H 13
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Clareus
Östersunds SK
10.956
2
Erik Andersson
Häggenås SK
11.1001
3
Marcus Spångberg
Östersunds SK
11.1040
H 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
10.917
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
10.931
3
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
10.939
H 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
12.1104
2
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
12.1119
3
Martin Eriksson
Svegs IK
12.1137
H 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Karlsson
Östersunds SK
11.1058
2
Jens Friberg
Östersunds SK
12.1107
3
Adrian Hedberg
Östersunds SK
12.1121
H 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joel Eriksson
IFK Strömsund
22.2121
27.3p
2
Magnus Frestadius
IFK Strömsund
23.2242
25.9p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Föllingeloppet 2023
Föllingeloppet 2022
Föllingeloppet 2020
Föllingeloppet 2019
Föllingeloppet 2018
Föllingeloppet 2017
Föllingeloppet 2007
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2007
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Flatarundan 2007
Haldo Hanssons Minne 2007
Milkoloppet 2007
SM Fristil 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan