Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Wästerlund
Rembo IK
2:25:43.874200
59.4p
2
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:36:13.937200
+10:30.62900
54.1p
3
Erik Olsson
Sisu Forshaga SK
2:36:20.937900
+10:37.63600
54.0p
4
Olle Wängdahl
Täby IS SK
2:36:25.938400
+10:42.64100
54.0p
5
Hjalmar Svensson
Sävast Ski Team IF
2:39:42.958100
+13:59.83800
52.5p
6
Marcus Lindahl
Stora Tuna IK SK
2:39:51.959000
+14:08.84700
52.5p
7
Emil Larsson
Capital Running Club
2:40:17.961600
+14:34.87300
52.3p
8
Christoffer Gustafsson
Norbergs Ck
2:43:19.979800
+17:36.105500
51.0p
9
Marcus Berglund
Källbottens IK
2:46:06.996500
+20:23.122200
49.9p
10
Viktor Smederöd
Gagnefs IF
2:46:32.999100
+20:49.124800
49.7p
11
Martin Hede
Södertälje Nykvarn OK
2:47:24.1004300
+21:41.130000
49.4p
12
Leif Wikström
Älvdalens IF SK
2:47:57.1007600
+22:14.133300
49.2p
13
Björn Eriksson
Axa SC
2:47:58.1007700
+22:15.133400
49.2p
14
Axel Wallman
Södertälje Cykelklubb
2:49:04.1014300
+23:21.140000
48.8p
15
Mikael Kihlberg
Karlslunds IF SF
2:50:44.1024300
+25:01.150000
48.2p
16
Anders Olsson
Olsäter sk
2:51:28.1028700
+25:45.154400
47.9p
17
Mattias Palm
Axa SC
2:51:33.1029200
+25:50.154900
47.9p
18
Adam Brinnen
Högbo GIF
2:52:22.1034100
+26:39.159800
47.6p
19
Stefan Norman
Snö & Tö Skidklubb
2:55:07.1050600
+29:24.176300
46.6p
20
Mikael Buddgård
Axa SC
2:57:21.1064000
+31:38.189700
45.9p
21
Fredrik Ekblom
Ekbloms
2:58:51.1073000
+33:08.198700
45.4p
22
Johan Ekblom
OK Kolmården
2:58:52.1073100
+33:09.198800
45.4p
23
Pontus Christersson
IFK Mora SK
3:04:57.1109600
+39:14.235300
43.5p
24
Viktor Pettersson
Lidköpings VSK
3:05:28.1112700
+39:45.238400
43.3p
25
Patrik Ekbom
Storvreta IK
3:05:52.1115100
+40:09.240800
43.2p
26
Magnus Svanberg
Bålsta SK
3:06:02.1116100
+40:19.241800
43.2p
27
Vilgot Jönsson
Sunnersta Snowrollers
3:06:12.1117100
+40:29.242800
43.1p
28
Lowe Nilsson
Luma
3:06:12.1117100
+40:29.242800
43.1p
29
Magnus Elonen
Vasaloppsklubben Hedemora
3:06:17.1117600
+40:34.243300
43.1p
30
Dag Cato
http:
3:06:34.1119300
+40:51.245000
43.0p
31
Adam Sparrman
OK Linné
3:11:54.1151300
+46:11.277000
41.5p
32
Martin Jönsson
Sunnersta Snowrollers
3:12:00.1151900
+46:17.277600
41.5p
33
Patrik Svensson Gillstedt
IFK Mora SK
3:12:04.1152300
+46:21.278000
41.5p
34
Erik Sparrman
OK Linné
3:12:18.1153700
+46:35.279400
41.4p
35
Joakim Lindström
Sockertoppen IF
3:13:14.1159300
+47:31.285000
41.1p
36
Mikael Lindström
Axa SC
3:13:15.1159400
+47:32.285100
41.1p
37
Thomas Greschik
Landehof
3:14:03.1164200
+48:20.289900
40.9p
38
Christer Sehlstedt
Umara SC
3:14:23.1166200
+48:40.291900
40.8p
39
Patrik Buddgård
IFK Lidingö SOK
3:15:16.1171500
+49:33.297200
40.6p
40
Daniel Larsson
Högbo GIF
3:18:43.1192200
+53:00.317900
39.7p
41
Magnus Woren
Årsunda IF
3:20:36.1203500
+54:53.329200
39.3p
42
Mattias Wallman
Mälarö SOK
3:21:14.1207300
+55:31.333000
39.1p
43
Sigge Lindblad
Saltsjöbadens SLK
3:22:17.1213600
+56:34.339300
38.9p
44
Christian Borgström
Axa SC
3:22:59.1217800
+57:16.343500
38.7p
45
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:27:49.1246800
+1:02:06.372500
37.6p
46
Per Westerlund
ASCS
3:28:46.1252500
+1:03:03.378200
37.4p
47
Tomas Brandvold
Team Gubbstön
3:29:02.1254100
+1:03:19.379800
37.3p
48
Alexander Höglund
No Club
3:29:14.1255300
+1:03:31.381000
37.3p
49
Lennart Ehrencrona
IFK Mora SK
3:29:48.1258700
+1:04:05.384400
37.2p
50
Torsten Agenhag
No Club
3:29:57.1259600
+1:04:14.385300
37.1p
51
Gustav Westerlund
ASCS
3:30:15.1261400
+1:04:32.387100
37.1p
52
Robert Andersson
Selja-Långlets IK
3:31:38.1269700
+1:05:55.395400
36.8p
53
Richard Lautmann
Aga Sports Club
3:32:31.1275000
+1:06:48.400700
36.6p
54
Marcus Lindenmo
Axa SC
3:32:47.1276600
+1:07:04.402300
36.5p
55
Robert Rasmussen
Axa SC
3:35:01.1290000
+1:09:18.415700
36.1p
56
Marcus Engström
Axa SC
3:35:39.1293800
+1:09:56.419500
35.9p
57
Henrik Orrebrant
Kungsholmens Skidklubb
3:36:52.1301100
+1:11:09.426800
35.7p
58
Dan Nordqvist
Linköpings SK
3:38:58.1313700
+1:13:15.439400
35.3p
59
Torbjörn Ågren
Axa SC
3:39:05.1314400
+1:13:22.440100
35.3p
60
Victor Forssell
Stockholm
3:43:37.1341600
+1:17:54.467300
34.4p
61
Jonas Engström
Axa SC
3:46:06.1356500
+1:20:23.482200
33.9p
62
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
3:47:10.1362900
+1:21:27.488600
33.7p
63
Gustaf Ogevall
Väsby SK
3:50:47.1384600
+1:25:04.510300
33.1p
64
Magnus Nilsson
Stockholms RK
3:51:01.1386000
+1:25:18.511700
33.1p
65
Roger Karlsson
IK Stern
3:52:57.1397600
+1:27:14.523300
32.7p
66
Edward Lindqvist
Team Avdankade Jägers
3:54:06.1404500
+1:28:23.530200
32.5p
67
Jacob Löhr
Saltsjöbadens SLK
3:54:26.1406500
+1:28:43.532200
32.5p
68
Martin Eliasson
Landehof
3:54:48.1408700
+1:29:05.534400
32.4p
69
Richard Orrebrant
Stockholm City Triathlon
3:57:58.1427700
+1:32:15.553400
31.9p
70
Karl Kollfeldt
Stockholm
3:58:16.1429500
+1:32:33.555200
31.9p
71
Andreas Torbiörnsson
Axa SC
3:59:08.1434700
+1:33:25.560400
31.7p
72
Henrik Hansson
Korsnäs IF SK
4:04:20.1465900
+1:38:37.591600
30.9p
73
Oscar Gyllander
IFK Mora SK
4:06:32.1479100
+1:40:49.604800
30.6p
74
Reidar Svedahl
No Club
4:19:04.1554300
+1:53:21.680000
28.9p
75
Fredrik Murmester
Ramudden IK
4:33:25.1640400
+2:07:42.766100
27.1p
76
Elias Svens
IFK Djura
4:36:27.1658600
+2:10:44.784300
26.8p
77
Niclas Eriksson
Västerås
4:36:52.1661100
+2:11:09.786800
26.7p
78
Mikael Wiik
IFK Mora SK
4:41:18.1687700
+2:15:35.813400
26.2p
79
Jörgen Ghose
Axa SC
4:50:25.1742400
+2:24:42.868100
25.3p