Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Svegsskidan
2007-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
44:05.264400
77.9p
2
H 20
Johan Dahlborg
Frösö IF
44:24.266300
+19.1800
77.3p
3
H 20
Henrik Bysell
Orsa SK
45:50.274900
+1:45.10400
74.9p
4
H 20
Jonas Bergman
Åsarna IK
49:14.295300
+5:09.30800
69.7p
5
H 20
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
49:23.296200
+5:18.31700
69.5p
6
H 20
Thobias Berggren
Hällefors SK
52:11.313000
+8:06.48500
65.8p
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Marcus Svelander
Åsarna IK
29:45.178400
68.7p
2
H 18
Rikard Larsson
Näsvikens IK
29:58.179700
+13.1200
68.2p
3
H 18
Tobias Engblom
Stöde IF
31:01.186000
+1:16.7500
65.9p
4
H 18
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
31:35.189400
+1:50.10900
64.7p
5
H 18
Linus Persson
Hudiksvalls IF
31:52.191100
+2:07.12600
64.1p
6
H 18
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
32:15.193400
+2:30.14900
63.3p
7
H 18
Emil Lagergren
Tynderö IK
32:19.193800
+2:34.15300
63.2p
8
H 18
Mattias Wiklund
Stöde IF
32:22.194100
+2:37.15600
63.1p
9
D 20
Sandra Haglund
Hybo AIK
32:47.196600
+3:02.18100
62.3p
10
H 18
Carl Olander
OK Landehof
32:59.197800
+3:14.19300
61.9p
11
D 20
Sanna Hallberg
Åsarna IK
33:20.199900
+3:35.21400
61.3p
12
H 18
Mattias Argårds
IFK Mora SK
34:34.207300
+4:49.28800
59.1p
13
H 18
Erik Dahlberg
Fränsta IK
34:42.208100
+4:57.29600
58.9p
14
D 20
Helene Söderlund
IFK Mora SK
35:11.211000
+5:26.32500
58.1p
15
H 18
Linus Palolampi
Tynderö IK
35:12.211100
+5:27.32600
58.0p
16
H 18
Fredrik Nilsson
Bjuråkers GOIF
35:14.211300
+5:29.32800
58.0p
17
D 20
Emma Hansson
Edsbyns SK
35:46.214500
+6:01.36000
57.1p
18
D 21
Nina Lintzén
Högbo AIK
35:53.215200
+6:08.36700
56.9p
19
D 20
Lina Larsson
Hybo AIK
36:52.221100
+7:07.42600
55.4p
20
D 20
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
36:58.221700
+7:13.43200
55.3p
21
D 20
Fanny Svelander
Åsarna IK
37:45.226400
+8:00.47900
54.1p
22
D 20
Lina Hallin
ÅS IL
39:54.239300
+10:09.60800
51.2p
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Richard Burland
Alnö SK
14:40.87900
2
H 16
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
15:20.91900
+40.3900
3
H 16
Johan Lindblad
Alnö SK
15:30.92900
+50.4900
4
H 14
Håkan Emilsson
Offerdals SK
15:36.93500
+56.5500
5
H 15
Jesper Arnesson
Idre SK
15:42.94100
+1:02.6100
6
H 14
Olof Andersson
Häggenås SK
15:46.94500
+1:06.6500
7
H 14
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
15:50.94900
+1:10.6900
8
D 18
Emma Wikén
Åsarna IK
15:53.95200
+1:13.7200
61.7p
9
H 14
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
15:54.95300
+1:14.7300
10
H 14
Gustav Larsson
Näsvikens IK
16:01.96000
+1:21.8000
11
D 18
Petra Nilsson
Åsarna IK
16:03.96200
+1:23.8200
61.1p
12
H 14
Patrik Millestu
Hammerdal IF
16:05.96400
+1:25.8400
13
H 14
Philip Burland
Alnö SK
16:11.97000
+1:31.9000
13
H 14
Mattias Bångman
Offerdals SK
16:11.97000
+1:31.9000
15
H 15
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
16:14.97300
+1:34.9300
16
D 18
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16:20.97900
+1:40.9900
60.0p
17
H 14
Gustav Lindblad
Fränsta IK
16:24.98300
+1:44.10300
18
H 15
Martin Eriksson
Svegs IK
16:34.99300
+1:54.11300
19
H 15
Andre Larsson
Svegs IK
16:38.99700
+1:58.11700
20
D 18
Maria Atterhagen
Åsarna IK
16:39.99800
+1:59.11800
58.9p
21
H 14
Elias Alvebro
Häggenås SK
16:41.100000
+2:01.12000
22
D 18
Katja Schwartz
Åsarna IK
16:42.100100
+2:02.12100
58.7p
23
H 15
Viktor Hedlund
Åshammars IK
16:44.100300
+2:04.12300
24
H 15
Mathias Jonasson
Östersunds SK
16:48.100700
+2:08.12700
25
D 18
Malin Hansson
IFK Mora SK
16:56.101500
+2:16.13500
57.9p
26
H 16
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
16:58.101700
+2:18.13700
26
H 15
Gustav Nilsson
Bjuråkers GOIF
16:58.101700
+2:18.13700
28
D 18
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
17:06.102500
+2:26.14500
57.3p
29
D 18
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:07.102600
+2:27.14600
57.3p
30
H 14
Mattias Persson
Åsarna IK
17:10.102900
+2:30.14900
31
D 18
Emelie Stark
Nordingrå SK
17:13.103200
+2:33.15200
56.9p
32
H 14
Victor Hallquist
Åsarna IK
17:25.104400
+2:45.16400
33
D 18
Jennie Jirhed
ÅS IL
17:30.104900
+2:50.16900
56.0p
34
H 14
Alexander Goude
Bjuråkers GOIF
17:34.105300
+2:54.17300
35
H 14
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
17:40.105900
+3:00.17900
36
D 18
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
17:51.107000
+3:11.19000
54.9p
37
D 18
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
18:02.108100
+3:22.20100
54.3p
38
D 18
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
18:06.108500
+3:26.20500
54.1p
39
D 18
Lisa J Svensson
Åsarna IK
18:11.109000
+3:31.21000
53.9p
40
H 15
Tony Simonsson
Offerdals SK
18:13.109200
+3:33.21200
41
H 14
Tobias Palolampi
Tynderö IK
18:37.111600
+3:57.23600
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Fristil
1
D 14
Jennifer Lindblom
Svegs IK
9:57.59600
2
D 15
Ida Claréus
Östersunds SK
10:08.60700
+11.1000
3
D 15
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
10:13.61200
+16.1500
4
D 14
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
10:15.61400
+18.1700
5
D 16
Marika Sundin
Delsbo IF
10:17.61600
+20.1900
5
D 14
Katarina Olsson
Fränsta IK
10:17.61600
+20.1900
7
D 14
Therese Moberg
Ånge SK
10:44.64300
+47.4600
8
D 15
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
10:51.65000
+54.5300
9
D 15
Viktoria Brink
Njutångers IF
10:52.65100
+55.5400
10
D 16
Frida Källberg
Tynderö IK
10:57.65600
+1:00.5900
11
D 15
Louise Persson
Stöde IF
10:58.65700
+1:01.6000
12
D 14
Sara Hallquist
Åsarna IK
11:05.66400
+1:08.6700
13
D 14
Erika Eriksson
Stöde IF
11:14.67300
+1:17.7600
14
D 15
Erika Bygren
Njutångers IF
11:23.68200
+1:26.8500
15
D 15
Amanda Jackson
Åshammars IK
11:30.68900
+1:33.9200
16
D 14
Lovisa Sundin
Delsbo IF
11:34.69300
+1:37.9600
17
D 15
Louise Myrberg
Hybo AIK
11:36.69500
+1:39.9800
18
D 14
Erika Elfstrand
Njutångers IF
11:39.69800
+1:42.10100
19
D 14
Madeleine Bohlin
Svegs IK
11:50.70900
+1:53.11200
20
D 16
Hanna Larsson
Hybo AIK
11:52.71100
+1:55.11400
21
D 14
Josefin Dahlsten
Hede SK
12:02.72100
+2:05.12400
22
D 14
Karin Bergman
Svegs IK
12:15.73400
+2:18.13700
23
D 14
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
12:42.76100
+2:45.16400
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 13
Anton Hedlund
Åshammars IK
7:18.43700
2
H 13
Adam Clareus
Östersunds SK
7:24.44300
+6.500
3
D 13
Isabelle Persson
Stöde IF
7:36.45500
+18.1700
4
H 12
Henrik Ottosson
Åsarna IK
7:41.46000
+23.2200
5
H 12
Pontus Millestu
Hammerdal IF
7:56.47500
+38.3700
6
H 12
Marcus Stenberg
Svegs IK
7:59.47800
+41.4000
7
H 11
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
8:01.48000
+43.4200
8
D 13
Lina Jackson
Åshammars IK
8:03.48200
+45.4400
9
D 13
Anna Dyvik
Leksands SK
8:07.48600
+49.4800
10
H 13
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
8:08.48700
+50.4900
10
H 13
Jens Burman
Åsarna IK
8:08.48700
+50.4900
12
H 13
Emil Svensson
Östersunds SK
8:15.49400
+57.5600
13
D 12
Lovisa Pettersson
IFK Sala
8:23.50200
+1:05.6400
14
H 12
Daniel Alvebro
Häggenås SK
8:26.50500
+1:08.6700
15
D 11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:28.50700
+1:10.6900
16
H 11
Gustav Nilsson
Njutångers IF
8:30.50900
+1:12.7100
16
H 11
Emil Thyrèn
Trönö IK
8:30.50900
+1:12.7100
18
H 12
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
8:39.51800
+1:21.8000
19
D 13
Moa Lönneborg
Östersunds SK
8:44.52300
+1:26.8500
20
H 11
Niklas Andersson
Häggenås SK
8:49.52800
+1:31.9000
20
D 12
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
8:49.52800
+1:31.9000
22
D 12
Sanna Lindblom
Svegs IK
8:52.53100
+1:34.9300
23
D 12
Julia Sjödin
Njutångers IF
8:56.53500
+1:38.9700
24
H 12
Mattias Eriksson
Stöde IF
9:01.54000
+1:43.10200
24
D 13
Julia Källberg
Tynderö IK
9:01.54000
+1:43.10200
26
D 12
Johanna Bergman
Svegs IK
9:03.54200
+1:45.10400
27
D 11
Maria Jonasson
Östersunds SK
9:04.54300
+1:46.10500
28
D 13
Matilda Jonsson
Bjuråkers GOIF
9:05.54400
+1:47.10600
29
H 12
Oskar Nilsson
Bjuråkers GOIF
9:08.54700
+1:50.10900
30
H 11
Emil Eriksson
Stöde IF
9:09.54800
+1:51.11000
30
D 13
Jessika Persson
Hede SK
9:09.54800
+1:51.11000
32
D 11
Sara Östling
Svegs IK
9:11.55000
+1:53.11200
33
D 11
Catarina Larsson
Bjuråkers GOIF
9:30.56900
+2:12.13100
34
D 13
Johanna Häggkvist
Club Vemdalen 73
9:31.57000
+2:13.13200
35
D 11
Sofie Nilsson
Delsbo IF
9:36.57500
+2:18.13700
36
D 13
Katarina Johansson
Timrå SOK
9:39.57800
+2:21.14000
37
H 11
Gustav Rotvold
Åsarna IK
9:43.58200
+2:25.14400
38
D 13
Linda Zakrisson
Club Vemdalen 73
9:51.59000
+2:33.15200
39
D 12
Josefin Jonsson
Delsbo IF
9:52.59100
+2:34.15300
40
H 11
Andreas Olsson
Svegs IK
9:55.59400
+2:37.15600
41
D 11
Lina Palolampi
Tynderö IK
9:58.59700
+2:40.15900
42
D 11
Isabelle Eriksson
Club Vemdalen 73
10:06.60500
+2:48.16700
43
D 12
Amanda Dahlsten
Hede SK
10:11.61000
+2:53.17200
44
H 11
Benjamin Elmkvist Vikberg
Ytterhogdals IK
10:12.61100
+2:54.17300
45
D 12
Sara Branden
Club Vemdalen 73
10:19.61800
+3:01.18000
46
D 11
Linnea Söderqvist
Trönö IK
10:23.62200
+3:05.18400
47
D 12
Felicia Lindqvist
Hede SK
10:45.64400
+3:27.20600
48
D 11
Mikaela Heidenbeck
Häggenås SK
10:57.65600
+3:39.21800
49
D 11
Line Svegare Dalen
Hede SK
11:09.66800
+3:51.23000
2km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
John Eriksson
Offerdals SK
6:12.37100
2
H 10
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
6:21.38000
+9.800
3
H 10
Marcus Alvebro
Häggenås SK
6:31.39000
+19.1800
4
D 10
Hanna Claréus
Östersunds SK
6:36.39500
+24.2300
5
H 10
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
6:43.40200
+31.3000
6
H 9
Hampus Millestu
Hammerdal IF
6:54.41300
+42.4100
7
D 10
Emma Backén
Svegs IK
6:56.41500
+44.4300
8
H 10
Linus Persson
Trönö IK
7:05.42400
+53.5200
9
D 9
Alicia Persson
Stöde IF
7:06.42500
+54.5300
10
D 9
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:07.42600
+55.5400
10
D 9
Jonna Marsch
Näsvikens IK
7:07.42600
+55.5400
12
H 10
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
7:09.42800
+57.5600
13
H 9
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:11.43000
+59.5800
14
H 10
Anton Busk
Svegs IK
7:21.44000
+1:09.6800
15
H 10
John Leander
Åsarna IK
7:25.44400
+1:13.7200
15
H 10
David Larsson
Näsvikens IK
7:25.44400
+1:13.7200
17
D 10
Matilda Tagg
Njutångers IF
7:32.45100
+1:20.7900
18
H 9
Johan Näsman
Njutångers IF
7:34.45300
+1:22.8100
19
D 10
Amanda Lindblad
Fränsta IK
7:35.45400
+1:23.8200
20
D 10
Frida Hallquist
Åsarna IK
7:41.46000
+1:29.8800
21
D 9
Ida Melén
Filipstads SF
7:45.46400
+1:33.9200
22
H 10
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
7:50.46900
+1:38.9700
22
D 10
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
7:50.46900
+1:38.9700
24
H 10
Tobias Käller
Njutångers IF
8:01.48000
+1:49.10800
25
D 10
Felicia Arousell
Njutångers IF
8:04.48300
+1:52.11100
26
H 9
Felix Hill
Svegs IK
8:09.48800
+1:57.11600
27
D 10
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
8:20.49900
+2:08.12700
28
D 10
Frida Johansson
Njutångers IF
8:24.50300
+2:12.13100
29
H 9
Joel Johansson
Svegs IK
8:58.53700
+2:46.16500
30
H 9
Oskar Forsgren
Fränsta IK
9:07.54600
+2:55.17400
31
D 10
Nicolina Lindqvist
Hede SK
9:22.56100
+3:10.18900
32
H 10
Göran Larsson
Svegs IK
9:35.57400
+3:23.20200
33
H 9
Anton Hammargård
Svegs IK
10:47.64600
+4:35.27400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)