Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Lördag Fri Stil
2021-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
19:55.119480
75.1p
2
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
20:25.122440
+29.2860
72.8p
3
Märta Rosenberg
Duveds IF
20:29.122800
+33.3220
72.5p
4
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
20:34.123380
+39.3800
72.1p
5
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
20:36.123590
+41.4010
71.9p
6
Emma Lindberg
IFK Mora SK
20:48.124770
+52.5190
71.1p
7
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
20:49.124840
+53.5260
71.0p
8
Flisa Ravald
Ås IF
20:59.125810
+1:03.6230
70.3p
9
Linda-louise Köld
Rehns BK
21:00.125940
+1:04.6360
70.2p
10
Elin Henriksson
Skellefteå SK
21:02.126110
+1:06.6530
70.1p
11
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
21:05.126410
+1:09.6830
69.9p
12
Wilma Johansson
Åsarna IK
21:20.127900
+1:24.8320
68.9p
13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
21:23.128230
+1:27.8650
68.6p
14
Elise Antonsen
Norway
21:32.129120
+1:36.9540
68.0p
15
Alice Widholm
Lidköpings VSK
21:33.129290
+1:38.9710
67.9p
16
Sofia Lundkvist
Kalix SK
21:34.129300
+1:38.9720
67.9p
17
Alva Björk
Orsa SK
21:36.129550
+1:40.9970
67.7p
18
Tove Karlsson
Täby IS SK
21:38.129700
+1:42.10120
67.6p
19
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
21:39.129880
+1:44.10300
67.5p
20
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
21:48.130700
+1:52.11120
67.0p
21
Maja Heikki
Sälens IF
21:50.130980
+1:55.11400
66.8p
22
Elin Vesterlund
Vännäs SK
21:56.131570
+2:00.11990
66.4p
23
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
22:05.132430
+2:09.12850
65.9p
24
Wilma Björn
SK Bore
22:11.133040
+2:15.13460
65.5p
25
Hannah Forsman
Högbo GIF
22:14.133350
+2:18.13770
65.3p
26
Amanda Pallin
Alnö SK
22:16.133510
+2:20.13930
65.2p
27
Anna Jonsson
Duveds IF
22:20.133990
+2:25.14410
64.9p
28
Ebba Karlsson
Täby IS SK
22:23.134230
+2:27.14650
64.8p
29
Moa Hedman
Högbo GIF
22:32.135150
+2:36.15570
64.2p
30
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
22:35.135470
+2:39.15890
64.0p
31
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
22:45.136450
+2:49.16870
63.5p
31
Alba Björnsdotter
Järpens SK
22:45.136450
+2:49.16870
63.5p
33
Lina Björk
IFK Skövde SK
23:00.137900
+3:04.18320
62.6p
34
Klara Torshage
Vårby IK
23:01.138010
+3:05.18430
62.6p
35
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
23:04.138380
+3:09.18800
62.4p
36
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:05.138440
+3:09.18860
62.3p
37
Emelie Englund
Bergeforsens SK
23:07.138660
+3:11.19080
62.2p
38
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
23:09.138810
+3:13.19230
62.1p
39
Ebba Englund
Bergeforsens SK
23:24.140390
+3:29.20810
61.2p
40
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:26.140530
+3:30.20950
61.2p
41
Elin Forsgren
Vårby IK
23:27.140620
+3:31.21040
61.1p
42
Evelina Nilsson
IFK Umeå
23:27.140680
+3:32.21100
61.1p
43
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:28.140700
+3:32.21120
61.1p
44
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
23:30.140950
+3:34.21370
60.9p
45
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:30.140960
+3:34.21380
60.9p
46
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
23:37.141650
+3:41.22070
60.6p
47
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:39.141830
+3:43.22250
60.5p
48
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
23:40.141960
+3:44.22380
60.4p
49
Amanda Olsson
Åmåls OK
23:42.142190
+3:47.22610
60.3p
50
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:44.142340
+3:48.22760
60.2p
51
Tindra Österberg
Östersunds SK
23:51.143020
+3:55.23440
59.8p
52
Jade Artaud
Älvsby IF SK
24:03.144250
+4:07.24670
59.2p
53
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
24:27.146680
+4:32.27100
58.0p
54
Julia Bosell
Falu IK
24:55.149470
+4:59.29890
56.7p
55
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
25:37.153610
+5:41.34030
54.8p
56
Elvira Hermansson
Offerdals SK
26:13.157200
+6:17.37620
53.3p
57
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
28:09.168870
+8:13.49290
48.9p
-
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)