Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öknerundan
2006-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stöde IF
Plats: Stöde
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tove Engblom
Stöde IF
15:17.91600
2
Amanda Wallin
Lucksta IF
15:28.92700
3
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
15:44.94300
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Nilsson
Stöde IF
14:56.89500
2
Frida Källberg
Tynderö IK
15:15.91400
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Öberg
Bergeforsens SK
13:48.82700
2
Jill Johansson
Timrå SOK
13:54.83300
3
Anna Nystedt
Stockviks SF
14:30.86900
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Markus Fridlund
Selånger SOK
14:10.84900
2
Simon Karlsson
Alnö SK
14:15.85400
3
Victor Svedberg
Alnö SK
14:21.86000
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Richard Burland
Alnö SK
12:24.74300
2
Johan Lindblad
Fränsta IK
12:42.76100
3
Arvid Elffors
Lucksta IF
12:52.77100
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Karlsson
Alnö SK
12:07.72600
2
Erik Söderman
Stockviks SF
12:36.75500
3
Torsten Kempe
Tynderö IK
12:47.76600
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Åström
Lucksta IF
10:27.62600
2
Elin Sundberg
Njurunda SK
10:36.63500
3
Madeleine Wiig
Lucksta IF
11:11.67000
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Isabelle Persson
Stöde IF
9:34.57300
2
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
9:52.59100
3
Mikaela Wedin
Njurunda SK
10:59.65800
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Katarina Olsson
Fränsta IK
8:29.50800
2
Erika Eriksson
Stöde IF
8:56.53500
3
Lowisa Hanning
Stöde IF
9:03.54200
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eddie Edström
Alnö SK
9:46.58500
2
Sebastian Olsson
Stockviks SF
10:19.61800
3
Mattias Eriksson
Stöde IF
10:20.61900
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Åström
Alnö SK
9:31.57000
2
Gustav Wikman
Alnö SK
10:36.63500
3
Anders Vedin
Timrå SOK
10:51.65000
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Forsberg
Alnö SK
8:18.49700
2
Gustav Lindblad
Fränsta IK
8:47.52600
3
Philip Burland
Alnö SK
8:54.53300
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alicia Persson
Stöde IF
8:43.52200
2
Amanda Lindblad
Fränsta IK
9:11.55000
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Westman
Alnö SK
7:37.45600
2
Olivia Elffors
Lucksta IF
8:01.48000
3
Johanna Broman
Matfors SK
8:12.49100
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Arnberg
Alnö SK
9:15.55400
2
Arvid Aronsson
Matfors SK
9:39.57800
3
Eric Edwall
Timrå SOK
10:14.61300
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Eriksson
Stöde IF
7:17.43600
2
Mikael Moberg
Ånge SK
8:16.49500
3
Jonas Håkansson
Lucksta IF
8:59.53800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Öknerundan 2018
Öknerundan 2017
Öknerundan 2016
Öknerundan 2015
Öknerundan 2014
Öknerundan 2013
Öknerundan 2012
Öknerundan 2011
Öknerundan 2010
Öknerundan 2009
Öknerundan 2008
Öknerundan 2006
Tävlingar i närheten
Harsa Ski Marathon 2006
Vargloppet 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan