Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värnamorullen
2020-08-25
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2020
<<< Göteborgs Rullskidsfestival
Höstrullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
43:03.258210
82.9p
2
Tommy Bylund
Göteborgs SK
44:08.264760
+1:05.6450
80.3p
3
Marcus Ullman
OK Alehof
44:08.264780
+1:05.6470
80.2p
4
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
44:08.264780
+1:05.6470
80.2p
5
Johan Kanto
Göteborgs SK
44:10.264930
+1:07.6620
80.2p
6
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
44:11.265030
+1:08.6720
80.2p
7
Sebastian Nilsson
OK Landehof
44:15.265490
+1:12.7180
80.0p
8
Karl Hjalmarssson
IK Stern
44:24.266320
+1:21.8010
79.7p
9
Samuel Hahnsson
IK Stern
44:40.267970
+1:37.9660
79.0p
10
Gösta Malmström
IK Stern
44:51.269090
+1:48.10780
78.6p
11
Andreas Lundh
Halmstad OK
45:22.272190
+2:19.13880
77.5p
12
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
45:25.272420
+2:22.14110
77.4p
13
Isak Nilsson
Gnosjö FK
45:28.272710
+2:25.14400
77.3p
14
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
46:45.280420
+3:42.22110
74.6p
15
Simon Bengtsson
IK Stern
46:46.280560
+3:43.22250
74.6p
16
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
47:02.282140
+3:59.23830
74.1p
17
Gustav Nilsson
OK Stigen
47:27.284610
+4:24.26300
73.3p
18
Johan Lind
OK Stigen
47:27.284620
+4:24.26310
73.2p
19
Sebastian Backlund
IK Stern
48:07.288630
+5:04.30320
72.0p
20
Andreas Sunesson
OK Orion
48:14.289300
+5:10.30990
71.8p
21
Viktor Park
OK Stigen
48:19.289870
+5:16.31560
71.6p
22
Ken Slättengren
Nybro Skidklubb
48:22.290160
+5:19.31850
71.5p
23
Magnus Edgren
Lekeryd-svarttorps SK
49:35.297490
+6:32.39180
69.3p
24
Linus Waldén
SK Graal
49:42.298190
+6:39.39880
69.1p
25
Mikael Rask
OK Stigen
49:47.298630
+6:44.40320
69.0p
26
Filip Johansson
OK Stigen
49:48.298780
+6:45.40470
69.0p
27
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
49:50.298950
+6:47.40640
68.9p
28
Hampus Erndin
Nybro Skidklubb
50:19.301880
+7:16.43570
68.1p
29
Jonathan Hansson
Burseryds IF
50:39.303800
+7:35.45490
67.6p
30
Oliver Nord
Lekeryd-svarttorps SK
51:46.310550
+8:43.52240
65.8p
31
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
51:53.311250
+8:50.52940
65.6p
32
Jakob Josefsson
OK Stigen
52:19.313870
+9:16.55560
64.9p
33
Mark Obers
Hästveda OK
52:57.317620
+9:54.59310
64.0p
34
Johan Lindh
Brittatorps TK
54:17.325650
+11:14.67340
62.1p
35
Rikard Silverhöjd
Burseryds IF
1:00:48.364750
+17:45.106440
54.2p
36
David Erndin
Nybro Skidklubb
1:02:40.375900
+19:36.117590
52.3p
37
William Englund
Apladalens Löparklubb
1:04:03.384210
+21:00.125900
50.9p
-
Albin Kornbeck
Gamleby OK
23:59:58.8639700
-
Alexander Lundh
Halmstad SK
23:59:59.8639800
-
Johan Englund
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
Simon Magnusson
OK Stigen
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)