Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Modig
SK Bore
1:53:21.680000
73.8p
2
Frida Erkers
IFK Mora SK
1:54:11.685000
+50.4900
73.1p
3
Karin Wallén
Falun Borlänge SK
1:56:01.696000
+2:40.15900
71.7p
4
Susanne Hedlund
Bjursås IK
1:58:44.712300
+5:23.32200
69.7p
5
Sanna Forsman
Öje IF
1:59:10.714900
+5:49.34800
69.3p
6
Hanna Lodin
Tunafors SK
1:59:31.717000
+6:10.36900
69.1p
7
Emma Bergström
Kalix SK
2:02:15.733400
+8:54.53300
67.2p
8
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:06:56.761500
+13:35.81400
64.2p
9
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:07:49.766800
+14:28.86700
63.6p
10
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:07:55.767400
+14:34.87300
63.6p
11
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:08:11.769000
+14:50.88900
63.4p
12
Malin Larsson
IFK Mora SK
2:12:58.797700
+19:37.117600
60.7p
13
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:15:28.812700
+22:07.132600
59.3p
14
Carola Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:15:37.813600
+22:16.133500
59.2p
15
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:16:59.821800
+23:38.141700
58.5p
16
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:18:03.828200
+24:42.148100
58.0p
17
Linnea Friberg
Blackstad IF
2:20:03.840200
+26:42.160100
57.0p
18
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
2:22:11.853000
+28:50.172900
56.0p
19
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:23:22.860100
+30:01.180000
55.4p
20
Sandra Hänninen
Åmots SK
2:26:39.879800
+33:18.199700
54.0p
21
Johanna Gustafsson
Högsäters GF
2:31:03.906200
+37:42.226100
52.1p
22
Jeanette Skoog
Malungs SK
2:31:04.906300
+37:43.226200
52.1p
23
Sofia Jakobsson
Högsäters GF
2:32:12.913100
+38:51.233000
51.6p
24
Thea Braneby
Sunne SLF
2:33:04.918300
+39:43.238200
51.3p
25
Rebecka Frost
IFK Mora SK
2:33:18.919700
+39:57.239600
51.2p
26
Karin Björk
IFK Mora SK
2:35:22.932100
+42:01.252000
50.4p
27
Jessica Sundin
Sundbybergs IK
2:36:51.941000
+43:30.260900
49.8p
28
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
2:39:56.959500
+46:35.279400
48.7p
29
Karin Palmqvist
No Club
2:40:26.962500
+47:05.282400
48.6p
30
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:40:59.965800
+47:38.285700
48.4p
31
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
2:42:12.973100
+48:51.293000
47.9p
32
Jessica Bahlner
Norrköpings SK
2:45:17.991600
+51:56.311500
46.9p
33
Linn Hellström
SK Bore
2:47:40.1005900
+54:19.325800
46.1p
34
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
2:49:47.1018600
+56:26.338500
45.5p
35
Ellinor Andersson
IFK Mora SK
2:52:00.1031900
+58:39.351800
44.8p
36
Kerstin Wolme
OK Alehof
2:52:23.1034200
+59:02.354100
44.7p
37
Anna Kubicka
Halmstads Skidklubb
2:54:47.1048600
+1:01:26.368500
44.0p
38
Matilda Berghäll
Stockholms RK
2:55:11.1051000
+1:01:50.370900
43.9p
39
Maria Holm
Karlslunds IF SF
2:59:04.1074300
+1:05:43.394200
42.8p
40
Kajsa Ramsing
Team Ormsalva
3:01:13.1087200
+1:07:52.407100
42.2p
41
Sofie Nabseth
Axa SC
3:03:51.1103000
+1:10:30.422900
41.5p
42
Maria Bernandersson
Halmstads Skidklubb
3:08:05.1128400
+1:14:44.448300
40.4p
43
Anna Winblad
Skogsluffarnas OK
3:09:22.1136100
+1:16:01.456000
40.1p
44
Elin Svensson
OK Alehof
3:10:09.1140800
+1:16:48.460700
39.9p
45
Amanda Pehrson
OK Alehof
3:11:15.1147400
+1:17:54.467300
39.7p
46
Linn Åström
Axa SC
3:12:21.1154000
+1:19:00.473900
39.4p
47
Jennie Lenngren
Norrköpings SK
3:15:55.1175400
+1:22:34.495300
38.6p
48
Karin Carlsson
OK Linné
3:25:21.1232000
+1:32:00.551900
36.6p
49
Emelie Aulik
Axa SC
3:27:43.1246200
+1:34:22.566100
36.1p
50
Jonna Fischermatz
IK Jarl Rättvik
3:32:01.1272000
+1:38:40.591900
35.3p
51
Marie Larsson
Dala-Järna IK
3:33:11.1279000
+1:39:50.598900
35.1p
52
Anna Hellestig
Gagnefs IF
3:38:05.1308400
+1:44:44.628300
34.2p
53
Caroline Herou
Huddinge
3:41:59.1331800
+1:48:38.651700
33.5p
54
Susanne Lagerström
Åmots SK
3:56:40.1419900
+2:03:19.739800
31.2p
55
Angelica Chirico
Axa SC
4:00:09.1440800
+2:06:48.760700
30.7p
56
Patricia Sigg
Huddinge SK LF
4:27:14.1603300
+2:33:53.923200
27.3p
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Johanna Engström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Linnea Turesson
Lima IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)