Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åre Swix Open
2019-12-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
24:50.148900
81.7p
2
Pelle Boberg
Duveds IF
27:40.165900
+2:50.16900
72.4p
3
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
27:50.166900
+3:00.17900
71.9p
4
Tommy Lahdenperä
XCGold
29:46.178500
+4:56.29500
66.7p
5
Roger Hållstrand
Åre SLK
29:47.178600
+4:57.29600
66.7p
6
David Lundgren
IFK Umeå
30:02.180100
+5:12.31100
66.1p
7
Patrik Finn
Östersunds SK
30:03.180200
+5:13.31200
66.0p
8
Martin Ohlin
Åre Vatten & Värme
30:14.181300
+5:24.32300
65.6p
9
Alvin Rydin Sahlin
Västerås IF
30:49.184800
+5:59.35800
64.2p
10
Johan Setterberg
Åre Längdskidklubb
30:50.184900
+6:00.35900
64.2p
11
Hans Olsson
Team Ramudden
32:00.191900
+7:10.42900
61.6p
12
Axel Larsson
Åre
33:40.201900
+8:50.52900
58.3p
13
Gustav Setterberg
Åre Längdskidklubb
33:49.202800
+8:59.53800
58.0p
14
Stefan Andersson
Brunflo IF
34:05.204400
+9:15.55400
57.5p
15
Björn Holm
Stocksunds IF
34:15.205400
+9:25.56400
57.2p
16
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
34:55.209400
+10:05.60400
56.0p
17
Pierre Olsson
Klättermusen
34:58.209700
+10:08.60700
55.9p
18
Daniel Schalander
Åre
35:40.213900
+10:50.64900
54.8p
19
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
36:59.221800
+12:09.72800
52.6p
20
Sebastian Lukas
Täby Slalomklubb
37:08.222700
+12:18.73700
52.4p
21
Allan Everum
Stockholm Multisport
38:59.233800
+14:09.84800
49.7p
22
Martin Larsson
Åre SLK
41:17.247600
+16:27.98600
46.8p
23
Måns Bernhardsson
Östersunds SK
41:23.248200
+16:33.99200
46.6p
24
Joel Heievik
Hårborsta 02:17
41:25.248400
+16:35.99400
46.6p
25
Rune Elvereng
IL Sverre
41:26.248500
+16:36.99500
46.6p
26
Sune Bernhardsson
Östersunds SK
41:41.250000
+16:51.101000
46.3p
27
Cedrik Wallin
Åre
41:51.251000
+17:01.102000
46.1p
28
Petter Alexis Askergren
Åre SLK
45:02.270100
+20:12.121100
42.6p
29
Peter Bäckström
Bandhagen
45:32.273100
+20:42.124100
42.1p
30
Lars-Peter Johnsson
Selånger SOK
46:00.275900
+21:10.126900
41.7p
31
Mikael Krutsson
Hårborsta 02:17
50:59.305800
+26:09.156800
37.3p
32
Daniel Nilsson
Storvreta IK
52:30.314900
+27:40.165900
36.2p
33
Elias Skepsptedt
Ekerö
52:45.316400
+27:55.167400
36.0p
34
Johan Hafström
Uddevalla SK
58:15.349400
+33:25.200400
32.5p
35
Henrik Berglund
ÖSK Parasport
59:15.355400
+34:25.206400
31.9p
36
Karl Fahlander
Duveds IF
1:13:02.438100
+48:12.289100
25.6p
-
Max Landorf
Järpens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)