Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup Idre distans fri stil
2019-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
38:31.231040
90.9p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
38:36.231510
+4.370
90.7p
3
Axel Werner
IK Stern
39:02.234110
+30.2970
89.7p
4
Jonathan Edman
IFK Umeå
39:14.235320
+42.4180
89.3p
5
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
39:17.235620
+45.4480
89.1p
6
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
39:18.235740
+47.4600
89.1p
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
39:33.237220
+1:01.6080
88.6p
8
Andreas Elvseth
Offerdals SK
39:41.238010
+1:09.6870
88.3p
9
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
39:50.238940
+1:19.7800
87.9p
10
Erik Larsson
IFK Mora SK
39:52.239110
+1:20.7970
87.9p
11
Jens Junes
IFK Umeå
39:53.239290
+1:22.8150
87.8p
12
Måns Skoglund
Täby IS SK
40:19.241890
+1:48.10750
86.9p
13
Simon Åstot
IFK Umeå
40:31.243010
+1:59.11870
86.5p
14
Hjalmar Berg
Sunne SLF
40:34.243310
+2:02.12170
86.4p
15
Joel Ernstsson
Rehns BK
40:34.243350
+2:03.12210
86.4p
16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
40:41.244040
+2:10.12900
86.1p
17
Loke Sköld
Häverödals SK
40:43.244250
+2:12.13110
86.1p
18
Leo Svahn
Östersunds SK
40:43.244270
+2:12.13130
86.0p
19
Alexander Melin
Sundbybergs IK
40:47.244630
+2:15.13490
85.9p
20
Albin Åström
Bodens SK
40:50.244960
+2:19.13820
85.8p
21
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
41:01.246040
+2:30.14900
85.4p
22
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
41:05.246400
+2:33.15260
85.3p
23
Alfred Eriksson
Rehns BK
41:06.246510
+2:34.15370
85.3p
24
Albin Augustsson
Källbottens IK
41:09.246810
+2:37.15670
85.2p
25
Eric Carlsson
IFK Umeå
41:14.247330
+2:42.16190
85.0p
26
Albin Gezelius
IFK Mora SK
41:14.247380
+2:43.16240
85.0p
27
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
41:16.247570
+2:45.16430
84.9p
28
Anders Dahl
Alnö SK
41:17.247690
+2:46.16550
84.9p
29
Kalle Georgsson
Högbo GIF
41:18.247700
+2:46.16560
84.9p
30
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
41:19.247820
+2:47.16680
84.8p
31
Hjalmar Gedda
OK Landehof
41:21.248050
+2:50.16910
84.8p
32
Emil Danielsson
Högbo GIF
41:22.248150
+2:51.17010
84.7p
33
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
41:25.248440
+2:54.17300
84.6p
34
Oskar Åslund
Östersunds SK
41:39.249820
+3:07.18680
84.2p
35
Thomas Fällgren
Arvika IS
41:43.250220
+3:11.19080
84.0p
36
David Sjöberg
Gimo IF SK
41:43.250290
+3:12.19150
84.0p
37
Filip Borgström
IF Strategen
41:44.250310
+3:12.19170
84.0p
38
Emil Logård
Rehns BK
41:44.250370
+3:13.19230
84.0p
39
Markus Almgren
IFK Mora SK
41:44.250390
+3:13.19250
84.0p
40
Benjamin Terent
Rehns BK
41:47.250600
+3:15.19460
83.9p
41
Oskar Algotsson
Åsarna IK
41:50.250960
+3:19.19820
83.8p
42
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
41:53.251250
+3:22.20110
83.7p
43
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
41:56.251500
+3:24.20360
83.6p
44
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
41:57.251630
+3:25.20490
83.6p
45
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
41:58.251710
+3:26.20570
83.6p
46
Erik Engelin
Offerdals SK
41:59.251820
+3:27.20680
83.5p
47
Birk Blomqvist
Rehns BK
42:04.252380
+3:33.21240
83.3p
48
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
42:04.252390
+3:33.21250
83.3p
49
Karl Grywenz
Täby IS SK
42:05.252430
+3:33.21290
83.3p
50
Petter Dahl
IF Strategen
42:08.252720
+3:36.21580
83.2p
51
Eric Westberg
SK Bore
42:08.252740
+3:37.21600
83.2p
52
Cameron Cruickshank
Storbritannien
42:10.252990
+3:39.21850
83.1p
53
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
42:19.253800
+3:47.22660
82.9p
54
Max Andersson
Domnarvets GOIF
42:19.253890
+3:48.22750
82.8p
54
Axel Erixson
Grava SK
42:19.253890
+3:48.22750
82.8p
56
Anton Karlsson
Tanums IF
42:22.254150
+3:51.23010
82.8p
57
Hjalmar Michelsen
Danmark
42:24.254330
+3:52.23190
82.7p
58
Melker Nordgren
Falu IK
42:29.254810
+3:57.23670
82.6p
59
Joel Andersson
IFK Mora SK
42:32.255180
+4:01.24040
82.4p
60
Seth Gustafsson
Grava SK
42:40.255980
+4:09.24840
82.2p
60
Linus Jonsson
Åsarna IK
42:40.255980
+4:09.24840
82.2p
62
Isidor Wiksten
Matfors SK
42:42.256150
+4:11.25010
82.1p
63
Axel Elmblad
Gnosjö FK
42:42.256180
+4:11.25040
82.1p
64
Jacob Weel Rosbo
Danmark
42:44.256340
+4:13.25200
82.1p
64
Jesper Persson
Åsarna IK
42:44.256340
+4:13.25200
82.1p
66
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
42:51.257040
+4:20.25900
81.9p
67
Markus Melén
Falu IK
42:51.257050
+4:20.25910
81.8p
68
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
42:55.257410
+4:23.26270
81.7p
69
Sven Leander
Åsarna IK
42:57.257640
+4:26.26500
81.7p
70
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
42:58.257750
+4:27.26610
81.6p
71
Gustav Hedström
Östersunds SK
42:58.257780
+4:27.26640
81.6p
72
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
43:08.258760
+4:37.27620
81.3p
73
Isak Lieback
Ulricehamns IF
43:08.258790
+4:37.27650
81.3p
74
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
43:12.259190
+4:41.28050
81.2p
75
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
43:21.260070
+4:50.28930
80.9p
76
Kasper Olsen
Grava SK
43:30.260940
+4:59.29800
80.7p
77
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
43:31.261030
+4:59.29890
80.6p
78
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
43:32.261130
+5:00.29990
80.6p
79
Alexander Thudeen
Sya SK
43:38.261700
+5:06.30560
80.4p
80
Erik Fransson
Borås SK
43:43.262240
+5:12.31100
80.3p
81
Love Kreij
IF Strategen
43:44.262330
+5:12.31190
80.2p
82
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
43:48.262700
+5:16.31560
80.1p
83
Martin Elmvall
Högbo GIF
43:52.263170
+5:21.32030
80.0p
84
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
43:53.263280
+5:22.32140
79.9p
85
Måns Olsen
Grava SK
43:56.263560
+5:25.32420
79.9p
86
Erik Bryne
Sunne SLF
43:59.263800
+5:27.32660
79.8p
87
Adrian Skiöld
Borås SK
43:59.263880
+5:28.32740
79.8p
88
Tor Vincent
Sätra IF
44:01.264020
+5:29.32880
79.7p
89
Malte Johansson
Högbo GIF
44:06.264550
+5:35.33410
79.6p
90
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
44:13.265240
+5:42.34100
79.4p
91
Jonas Lenz
Matfors SK
44:23.266210
+5:51.35070
79.1p
92
Ask Abrahamsson
IK Stern
44:23.266280
+5:52.35140
79.1p
93
William Karlsson
IFK Mora SK
44:24.266300
+5:52.35160
79.1p
94
Gustav Pålsson
Utrikes SK
44:25.266450
+5:54.35310
79.0p
95
Albin Källiden
Granbergsdals IF
44:26.266560
+5:55.35420
79.0p
96
Albin Lundqvist
Gillberga SK
44:27.266650
+5:56.35510
79.0p
97
Erik Backlund
Äspereds IF
44:31.267000
+5:59.35860
78.9p
98
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
44:32.267170
+6:01.36030
78.8p
99
James Slimon
Storbritannien
44:33.267210
+6:01.36070
78.8p
100
Nils Sjöberg
OK Landehof
44:49.268830
+6:17.37690
78.3p
101
Anton Linden
Medåkers IF
44:50.268930
+6:18.37790
78.3p
102
Harald Östensen
IFK Skövde SK
44:52.269120
+6:20.37980
78.2p
103
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
44:53.269260
+6:22.38120
78.2p
104
Anton Mäkinen
Högbo GIF
44:54.269350
+6:23.38210
78.2p
105
David Höglund
IFK Mora SK
44:55.269440
+6:24.38300
78.2p
106
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
44:57.269690
+6:26.38550
78.1p
107
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
44:58.269790
+6:27.38650
78.1p
108
Albin Berger
Domnarvets GOIF
45:01.270000
+6:29.38860
78.0p
109
Albin Blomberg
Rehns BK
45:15.271480
+6:44.40340
77.6p
110
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
45:16.271510
+6:44.40370
77.6p
111
Hugo Sjögren
Tranemo IF
45:21.272050
+6:50.40910
77.4p
112
Rasmus Rudberg
Sya SK
45:28.272720
+6:56.41580
77.2p
113
Fabian Csiky
Lycksele IF
45:29.272820
+6:57.41680
77.2p
114
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
45:33.273260
+7:02.42120
77.1p
115
Adam Boman
Tranemo IF
45:42.274190
+7:11.43050
76.8p
116
Oskar Lundberg
Borås SK
45:48.274710
+7:16.43570
76.7p
117
Linus Nilsson
IFK Umeå
45:51.275060
+7:20.43920
76.6p
118
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
45:54.275300
+7:22.44160
76.5p
119
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
45:55.275410
+7:23.44270
76.5p
120
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
45:58.275790
+7:27.44650
76.4p
121
Johannes Josefsson
Täby IS SK
46:03.276280
+7:32.45140
76.3p
122
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
46:07.276610
+7:35.45470
76.2p
123
Arvid Värmsjö
SK Bore
46:24.278320
+7:52.47180
75.7p
124
Andreas Albinsson
SK Bore
46:31.279010
+7:59.47870
75.5p
125
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
46:42.280100
+8:10.48960
75.2p
126
Samuel Bojarski
Storbritannien
47:20.283970
+8:49.52830
74.2p
127
Tristan Marshall
Storbritannien
47:23.284280
+8:52.53140
74.1p
128
David Musslinder
Falköpings AIK SK
48:37.291670
+10:06.60530
72.3p
129
Lukas Karlberg
IK Rex
48:39.291800
+10:07.60660
72.3p
130
Karl Stark
Vaggeryds SOK
49:22.296140
+10:51.65000
71.2p
131
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
49:30.296940
+10:59.65800
71.0p
132
Hugo Enetjärn
SK Bore
49:55.299450
+11:24.68310
70.4p
133
Nils Wastegård
IK Stern
50:59.305800
+12:27.74660
69.0p
134
Jackson Hofer
Falu IK
51:11.307000
+12:39.75860
68.7p
135
Filip Andersson
Garphyttans IF
51:50.310990
+13:19.79850
67.9p
-
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
Nils Schagerström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Per Jutterström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Oscar Andersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Hedeberg
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Calle Rune
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Tadas Baltrunas
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Joel Björnlinger
IK Vista
23:59:59.8639800
-
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Irmantas Zilinskas
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Paulius Januskevicius
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Beinn Horsfall
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
Edvinas Simonutis
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Jan Christian Kjaernli
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)