Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären Klassiskt
2019-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Dario Cologna
Switzerland
35:18.211730
94.3p
2
Jens Burman
Åsarna IK
35:35.213400
+16.1570
93.6p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
35:56.215570
+38.3740
92.6p
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
36:05.216400
+46.4570
92.2p
5
Filip Danielsson
SK Bore
36:24.218330
+1:06.6500
91.4p
6
Gabriel Thorn
SK Bore
36:25.218430
+1:07.6600
91.4p
7
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
36:28.218700
+1:09.6870
91.3p
8
Axel Ekström
IFK Mora SK
36:36.219510
+1:17.7680
90.9p
9
Max Novak
Offerdals SK
36:40.219970
+1:22.8140
90.7p
10
Marcus Ruus
Åsarna IK
36:49.220870
+1:31.9040
90.4p
11
Nils Persson
Östersunds SK
36:51.221070
+1:33.9240
90.3p
12
Alfred Buskqvist
IK Stern
36:52.221110
+1:33.9280
90.3p
13
Anton Persson
SK Bore
36:55.221410
+1:36.9580
90.1p
14
Dominik Bury
Poland
36:55.221450
+1:37.9620
90.1p
15
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
36:56.221500
+1:37.9670
90.1p
16
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
36:59.221840
+1:41.10010
90.0p
17
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
37:00.221950
+1:42.10120
89.9p
18
William Poromaa
Åsarna IK
37:00.221970
+1:42.10140
89.9p
19
Jonathan Engström
Borås SK
37:02.222120
+1:43.10290
89.8p
20
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
37:09.222800
+1:50.10970
89.6p
21
Jens Andersson
Kalix SK
37:09.222840
+1:51.11010
89.5p
22
Teodor Peterson
Sågmyra SK
37:13.223230
+1:55.11400
89.4p
23
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:22.224110
+2:03.12280
89.0p
24
Snorri Veidekke Einarsson
Island
37:23.224250
+2:05.12420
89.0p
25
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
37:24.224320
+2:05.12490
88.9p
26
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
37:28.224720
+2:09.12890
88.8p
27
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
37:31.225010
+2:12.13180
88.7p
28
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
37:32.225130
+2:14.13300
88.6p
29
Oscar Kardin
Östersunds SK
37:35.225420
+2:16.13590
88.5p
30
Graham Nishikawa
Canada
37:38.225790
+2:20.13960
88.4p
31
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
37:41.226020
+2:22.14190
88.3p
32
Kamil Bury
Poland
37:51.227090
+2:33.15260
87.8p
33
Eric Rosjö
IFK Mora SK
37:53.227250
+2:35.15420
87.8p
34
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
38:00.227920
+2:41.16090
87.5p
35
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:15.229490
+2:57.17660
86.9p
36
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
38:16.229540
+2:58.17710
86.9p
37
Anton Elvseth
Offerdals SK
38:16.229550
+2:58.17720
86.9p
38
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
38:16.229580
+2:58.17750
86.9p
39
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
38:17.229600
+2:58.17770
86.9p
40
Johan Herbert
IFK Mora SK
38:17.229620
+2:58.17790
86.9p
41
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
38:18.229720
+2:59.17890
86.8p
42
Brian Mckeever
Canada
38:21.230030
+3:03.18200
86.7p
43
Adam Persson
Östersunds SK
38:24.230390
+3:06.18560
86.6p
44
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:25.230410
+3:06.18580
86.6p
45
Mateusz Chowaniak
Poland
38:28.230740
+3:10.18910
86.4p
46
Jincai Shang
China
38:31.231030
+3:13.19200
86.3p
47
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
38:35.231430
+3:17.19600
86.2p
48
Carl Olander
IK Stern
38:36.231540
+3:18.19710
86.1p
49
Axel Jutterström
IFK Mora SK
38:38.231700
+3:19.19870
86.1p
50
Mateusz Haratyk
Poland
38:39.231890
+3:21.20060
86.0p
51
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
38:40.231930
+3:22.20100
86.0p
52
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
39:02.234140
+3:44.22310
85.2p
53
Maciej Starega
Poland
39:06.234550
+3:48.22720
85.0p
54
Gustav Rotvold
Åsarna IK
39:20.235950
+4:02.24120
84.5p
55
Olof Roos
Östersunds SK
39:33.237210
+4:14.25380
84.0p
56
Martin Herbert
IFK Mora SK
39:39.237840
+4:21.26010
83.8p
57
John Leander
Åsarna IK
39:45.238480
+4:27.26650
83.6p
58
Gustav Aflodal
Offerdals SK
39:49.238870
+4:31.27040
83.5p
59
Michal Skowron
Poland
39:50.238930
+4:32.27100
83.4p
60
Mingliang Zhu
China
39:52.239150
+4:34.27320
83.4p
61
Felix Selin
IFK Kiruna
39:55.239420
+4:36.27590
83.3p
62
Qinghai Sun
China
39:58.239790
+4:40.27960
83.1p
63
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
40:16.241510
+4:57.29680
82.5p
64
Kacper Antolec
Poland
40:26.242520
+5:07.30690
82.2p
65
Achbadrakh BATMUNKH
Mongolia
40:31.243040
+5:13.31210
82.0p
66
Andreas Karlsson
Kalix SK
40:37.243600
+5:18.31770
81.8p
67
Anton Laine
Kalix SK
40:44.244330
+5:26.32500
81.6p
68
Indulis Bikse
Latvia
40:49.244890
+5:31.33060
81.4p
69
Karl Hjalmarsson
IK Stern
40:53.245200
+5:34.33370
81.3p
70
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
41:11.247010
+5:52.35180
80.7p
71
Oscar Lindell
Stockviks SF
42:11.253020
+6:52.41190
78.7p
72
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
44:01.264030
+8:43.52200
75.4p
73
Munkhgerel Dashdondog
Mongolia
45:55.275450
+10:37.63620
72.2p
74
Cesar Baena
Venezuela
57:46.346500
+22:27.134670
57.3p
-
Jonatan Lindqvist
Vinn
23:59:58.8639700
-
Kasper Lonnback
Vinn
23:59:58.8639700
-
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Albin Johansson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Dagur Benediktsson
Island
23:59:59.8639800
-
Oscar Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)