Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skoklosterrullen
2018-09-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
51km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:04:20.745900
74.8p
2
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:04:49.748800
+29.2800
74.4p
3
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:11:21.788000
+7:01.42000
70.2p
4
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:11:22.788100
+7:02.42100
70.2p
5
Daniel Edquist
Axa SC
2:11:23.788200
+7:03.42200
70.2p
5
Mikael Markstedt
Stockholms RK
2:11:23.788200
+7:03.42200
70.2p
7
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:12:13.793200
+7:53.47200
69.7p
8
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:12:30.794900
+8:10.48900
69.5p
9
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:14:07.804600
+9:47.58600
68.5p
10
Jonas Sjölin
Nässjö SF
2:14:39.807800
+10:19.61800
68.2p
11
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:15:39.813800
+11:19.67800
67.6p
12
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:16:20.817900
+12:00.71900
67.3p
13
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:18:21.830000
+14:01.84000
66.1p
14
Joakim Amadeus Olsson
Ccc1000
2:21:44.850300
+17:24.104300
64.3p
15
Klas Carlsson
Ufk
2:22:34.855300
+18:14.109300
63.9p
16
Lars Björkman
IK Nocout.se
2:24:51.869000
+20:31.123000
62.8p
17
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:25:49.874800
+21:29.128800
62.3p
18
Urban Johansson
Väsby SK
2:32:23.914200
+28:03.168200
59.3p
19
Mattias Johansson
Axa SC
2:33:26.920500
+29:06.174500
58.8p
20
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:33:31.921000
+29:11.175000
58.8p
21
Johan Westin
Axa SC
2:33:32.921100
+29:12.175100
58.8p
22
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:35:49.934800
+31:29.188800
57.8p
23
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:37:35.945400
+33:15.199400
57.1p
24
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:40:12.961100
+35:52.215100
56.1p
25
Mikael Mickels
Bålsta SK
2:55:42.1054100
+51:22.308100
50.6p
26
Mats Jansson
Ufk
3:00:15.1081400
+55:55.335400
49.2p
-
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Mats Efraimsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Claes Steimert
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Myhr
Bravur Sports Club
23:59:59.8639800
-
Romain Balieu
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
Lukas Sterner
Stockholms RK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)