Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen Distans
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
12:53.77200
2
Philip Johansen
Nybergsund IL
13:03.78200
+10.900
3
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
13:10.78900
+17.1600
4
Albin Augustsson
Källbottens IK
13:13.79200
+20.1900
5
Kalle Georgsson
Högbo GIF
13:18.79700
+25.2400
6
Erik Bryne
Sunne SLF
13:21.80000
+28.2700
7
Markus Melén
Falu IK
13:22.80100
+29.2800
8
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
13:24.80300
+31.3000
9
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
13:27.80600
+34.3300
10
Måns Olsen
Grava SK
13:39.81800
+46.4500
11
Albin Källiden
Granbergsdals IF
13:44.82300
+51.5000
12
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
13:45.82400
+52.5100
13
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
13:46.82500
+53.5200
14
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
13:48.82700
+55.5400
15
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13:49.82800
+56.5500
15
Axel Karlsson
Täby IS SK
13:49.82800
+56.5500
17
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
13:54.83300
+1:01.6000
18
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
14:00.83900
+1:07.6600
19
Markus Almgren
IFK Mora SK
14:02.84100
+1:09.6800
20
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:14.85300
+1:21.8000
21
Albin Blomberg
Rehns BK
14:21.86000
+1:28.8700
22
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
14:34.87300
+1:41.10000
23
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
15:05.90400
+2:12.13100
24
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
15:15.91400
+2:22.14100
25
Måns Sandmark
Gävle SK
15:22.92100
+2:29.14800
26
Lukas Karlberg
IK Rex
15:31.93000
+2:38.15700
27
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
15:33.93200
+2:40.15900
28
Tor Vincent
Sätra IF
15:35.93400
+2:42.16100
29
Albin Nyqvist
OK Landehof
15:43.94200
+2:50.16900
29
Eskil Friberg
Vassunda IF
15:43.94200
+2:50.16900
31
Joel Owén
Valbo Aif
15:56.95500
+3:03.18200
32
Lukas Jonsson
Årjängs IF
16:13.97200
+3:20.19900
33
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
16:15.97400
+3:22.20100
-
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Svensson
Strängnäs SK
23:59:59.8639800
-
Jon Oscarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)