Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Sprint
2019-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
3
Oskar Årebäck
Bolidens SK
4
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
5
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
6
Erik Granström
Strömnäs GIF
7
William Poromaa
Åsarna IK
8
Emil Hagström
Garphyttans IF
9
Emil Talsi
Åsarna IK
10
Johan Herbert
IFK Mora SK
11
Simon Karlsson
IFK Umeå
12
Simon Åstot
IFK Umeå
13
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
14
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
15
Leo Johansson
Skillingaryds FK
16
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
17
Erik Engelin
Offerdals SK
18
Adam Westman
Hudiksvalls IF
19
Jesper Persson
Åsarna IK
20
Petter Dahl
IF Strategen
21
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
22
Andreas Karlsson
Kalix SK
23
Max Andersson
Domnarvets GOIF
24
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
25
Albin Johansson
Sätra IF
26
Filip Öberg
Kalix SK
27
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
28
Filip Kyrö
Högbo GIF
29
Anton Laine
Kalix SK
30
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
31
Linus Nygren
Ulricehamns IF
32
Arvid Larsson
IFK Umeå
33
William Schultz
IFK Umeå
34
William Karlsson
IFK Mora SK
35
Emil Logård
Rehns BK
36
Emrik Nordgren
IFK Umeå
37
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
38
Joel Andersson
IFK Mora SK
39
Axel Åslund
Hedesunda IF
40
Linus Nilsson
IFK Umeå
41
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
42
Axel Svingstedt
Stockviks SF
43
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
44
Anton Swedberg
IFK Mora SK
45
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
46
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
47
Henrik Millestu
Utrikes SK
48
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
49
Albin Sjölén
Stockviks SF
50
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
51
William Westerlund
Byske SK
52
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
53
Edwin Franzen
IFK Mora SK
54
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
55
Jon Zachrisson
Svegs IK
56
Hampus Östlin
Sunderby SK