Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2019-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
6:54.41310
2
Arvid Törnblom
Västerbotten
6:59.41840
+5.430
3
Bosse Lövgren
Dalarna
7:07.42640
+13.1230
4
Arvid Norberg
Hälsingland
7:20.43940
+26.2530
5
Anton Grahn
Småland
7:22.44150
+28.2740
6
Nils Olsson
Göteborg
7:23.44220
+29.2810
7
Axel Sandberg
Göteborg
7:23.44250
+29.2840
8
Alfons Wedin
Örebro Län
7:27.44620
+33.3210
9
Edvin Schön
Uppland
7:28.44700
+33.3290
10
Eskil Peterson
Västergötland
7:28.44710
+34.3300
11
Wilhelm Sterner
Stockholm
7:29.44830
+35.3420
12
Viktor Norberg
Dalarna
7:31.45030
+37.3620
13
Erik Byström
Ångermanland
7:37.45670
+43.4260
14
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
7:38.45750
+44.4340
15
Edvin Högman
Västergötland
7:40.45920
+46.4510
16
Melker Åkerström
Västergötland
7:40.45930
+46.4520
17
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
7:40.45960
+46.4550
18
Joel Nilsson
Västerbotten
7:41.46040
+47.4630
18
Simon Claesson
Västergötland
7:41.46040
+47.4630
20
Axel Mäkinen
Gästrikland
7:41.46070
+47.4660
21
Marcus Nilsson
Ångermanland
7:42.46100
+47.4690
22
Isak Andersson Lind
Västerbotten
7:42.46160
+48.4750
23
Gabriel Norder
Halland
7:43.46220
+49.4810
24
Axel Broms
Halland
7:45.46470
+51.5060
25
Ruben Tholander
Stockholm
7:46.46510
+52.5100
26
Melker Henden
Västergötland
7:46.46570
+52.5160
27
Alfred Hedlund
Dalarna
7:49.46820
+55.5410
28
Jesper Lundholm
Norrbotten
7:49.46830
+55.5420
29
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
7:49.46890
+55.5480
30
Johan Borg
Hälsingland
7:51.47000
+56.5590
31
Jonathan Hedberg
Värmland
7:51.47060
+57.5650
32
Gabriel Claesson
Småland
7:51.47070
+57.5660
33
Adam Dahlgren
Västergötland
7:53.47210
+59.5800
34
Erik Franzén
Jämtland Härjedalen
7:53.47280
+59.5870
35
Melker Åkesson
Göteborg
7:55.47490
+1:01.6080
36
Albert Marjeta
Norrbotten
7:56.47590
+1:02.6180
37
Filip Sundin
Värmland
7:57.47620
+1:03.6210
38
Carl Gustafsson
Ångermanland
7:57.47670
+1:03.6260
39
Gustav Berggren
Västerbotten
7:57.47680
+1:03.6270
40
Jakob Karlsson
Dalarna
8:01.48080
+1:07.6670
41
Linus Antonsen
Norrbotten
8:02.48160
+1:08.6750
42
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
8:04.48300
+1:09.6890
43
Axel Gunneriusson
Jämtland Härjedalen
8:04.48320
+1:10.6910
44
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
8:04.48380
+1:10.6970
45
Elliot Åkesson
Småland
8:06.48560
+1:12.7150
46
Axel Svensson
Stockholm
8:06.48580
+1:12.7170
47
Filip Berglund
Västergötland
8:07.48640
+1:13.7230
48
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
8:07.48650
+1:13.7240
49
Elias Jannok
Norrbotten
8:08.48700
+1:13.7290
50
Linus Grundström
Västerbotten
8:08.48730
+1:14.7320
51
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
8:08.48780
+1:14.7370
52
Jonathan Enlund
Uppland
8:10.48900
+1:15.7490
53
Kalle Sörling
Gästrikland
8:11.49010
+1:17.7600
54
Arvid Ekberg
Stockholm
8:11.49080
+1:17.7670
55
Rikard Sjödin
Ångermanland
8:12.49110
+1:18.7700
55
Axel Palm
Dalarna
8:12.49110
+1:18.7700
57
Oskar Jäderblom
Uppland
8:13.49220
+1:19.7810
58
Axel Rustas
Uppland
8:16.49550
+1:22.8140
59
Arvid Jonsson
Västerbotten
8:16.49570
+1:22.8160
60
Benjamin Edman
Västerbotten
8:17.49680
+1:23.8270
61
Albin Värnebjörk
Uppland
8:20.49960
+1:26.8550
62
Edwin Nordmark
Västerbotten
8:23.50230
+1:29.8820
63
Simon Claesson
Uppland
8:26.50590
+1:32.9180
64
Johan Linden
Medelpad
8:27.50620
+1:33.9210
65
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
8:30.50990
+1:36.9580
66
Wiliam Björklin
Gästrikland
8:40.51900
+1:45.10490
67
Hampus Widebo
Västerbotten
8:42.52190
+1:48.10780
68
Melwin Bång
Jämtland Härjedalen
8:49.52800
+1:54.11390
69
Isak Bodin
Ångermanland
8:56.53570
+2:02.12160
70
Jonathan Nordblom
Småland
9:08.54730
+2:14.13320
71
Alfred Nilsson
Småland
9:12.55160
+2:18.13750
72
Viggo Nilsson
Småland
9:19.55830
+2:25.14420
73
David Ström
Västmanland
9:20.55960
+2:26.14550
74
Elias Lantto
Västerbotten
9:24.56360
+2:30.14950
75
Folke Hultgårdh
Stockholm
9:26.56590
+2:32.15180
76
Erik Sundberg
Ångermanland
9:27.56620
+2:33.15210
77
Filip Lyckelid
Västergötland
9:27.56660
+2:33.15250
78
Arvid Roslund
Västerbotten
9:29.56800
+2:34.15390
79
Alexander Macdonald-larsson
Örebro Län
9:31.57080
+2:37.15670