Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Lundholm
Västerbotten
1:14.7380
2
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:14.7390
+0
3
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
1:16.7520
+1.40
4
Ida Åström
Västerbotten
1:17.7650
+2.170
5
Moa Söderqvist
Uppland
1:17.7660
+2.180
6
Emmy Johansson
Norrbotten
1:18.7780
+4.300
7
Moa Lindgren
Västerbotten
1:19.7860
+4.380
8
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
1:19.7880
+5.400
9
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
1:20.7930
+5.450
9
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:20.7930
+5.450
9
Anna Johansson
Västerbotten
1:20.7930
+5.450
12
Elin Lönnqvist
Södermanland
1:20.7980
+6.500
13
Minna Mikaelsson
Ångermanland
1:21.8060
+6.580
14
Maya Rennermalm
Dalarna
1:21.8090
+7.610
15
Tyra Larsson
Västerbotten
1:22.8130
+7.650
16
Tuva Furunäs
Dalarna
1:22.8150
+7.670
17
Agnes Niemi
Norrbotten
1:22.8170
+7.690
18
Kajsa Ekenberg
Göteborg
1:23.8220
+8.740
19
Ester Selander
Västergötland
1:23.8240
+8.760
19
Ella Johnsson
Örebro Län
1:23.8240
+8.760
21
Nea Malm
Västerbotten
1:23.8260
+8.780
22
Unni Häggrot
Norrbotten
1:24.8310
+9.830
23
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:24.8320
+9.840
24
Elsa Moqvist
Göteborg
1:24.8360
+9.880
25
Stina Olsson Wallin
Medelpad
1:25.8410
+10.930
25
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
1:25.8410
+10.930
27
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
1:25.8420
+10.940
28
Ebba Vestrin
Hälsingland
1:25.8440
+10.960
29
Kajsa Limby
Dalarna
1:25.8450
+10.970
29
Saga Värmsjö
Värmland
1:25.8450
+10.970
31
Ida Swärd
Västergötland
1:25.8460
+10.980
32
Thea Lundqvist
Västerbotten
1:25.8480
+11.1000
33
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
1:25.8490
+11.1010
34
Emma Forsgren
Ångermanland
1:26.8540
+11.1060
34
Ella Jansson
Västergötland
1:26.8540
+11.1060
36
Agnes Claesson
Västergötland
1:26.8550
+11.1070
36
Nellie Sjöberg
Medelpad
1:26.8550
+11.1070
38
Vilma Högman
Västergötland
1:26.8590
+12.1110
39
Livia Claesson
Stockholm
1:27.8610
+12.1130
40
Hannah Hedström
Värmland
1:27.8620
+12.1140
41
Elma Rudklint
Göteborg
1:27.8650
+12.1170
42
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
1:27.8660
+12.1180
43
Saga Hampusson
Västerbotten
1:27.8670
+12.1190
43
Penny Spets
Ångermanland
1:27.8670
+12.1190
45
Klara Johansson
Norrbotten
1:28.8780
+14.1300
46
Maja Hörnström
Värmland
1:29.8810
+14.1330
46
Linnea Hermansson
Dalarna
1:29.8810
+14.1330
48
Nora Nordlund
Dalarna
1:29.8840
+14.1360
49
Sandra Forsman
Gästrikland
1:29.8850
+14.1370
50
Vera Värmsjö
Värmland
1:30.8900
+15.1420
50
Nike Werner
Göteborg
1:30.8900
+15.1420
52
Irma Lind
Stockholm
1:30.8910
+15.1430
53
Elsa Norberg
Hälsingland
1:30.8930
+15.1450
54
Wilda Lundqvist
Stockholm
1:30.8940
+15.1460
55
Julia Jonsson
Medelpad
1:30.8950
+15.1470
56
Inez Häggrot
Norrbotten
1:30.8970
+15.1490
57
Alva Bengtsson
Västergötland
1:31.9020
+16.1540
58
Ayla Boberg
Dalarna
1:31.9040
+16.1560
59
Hanna Jonsson
Gästrikland
1:31.9060
+16.1580
60
Embla Näsbom
Västmanland
1:31.9070
+16.1590
61
Tilde Gyllbäck
Stockholm
1:31.9080
+17.1600
62
Selma Stengårds
Dalarna
1:32.9100
+17.1620
63
Amanda Frid
Värmland
1:32.9130
+17.1650
64
Stina Karlsten
Örebro Län
1:32.9140
+17.1660
65
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
1:32.9160
+17.1680
65
Agnes Josefsson
Stockholm
1:32.9160
+17.1680
65
Alice Mohr
Västergötland
1:32.9160
+17.1680
65
Ellen Berg
Värmland
1:32.9160
+17.1680
69
Stina Widholm
Västergötland
1:32.9180
+18.1700
70
Tuva Karlén
Småland
1:33.9260
+18.1780
71
Ida Hellquist
Småland
1:33.9280
+19.1800
72
Philippa Eriksson
Värmland
1:34.9330
+19.1850
73
Elsa Henriksson
Västerbotten
1:34.9350
+19.1870
73
Isabelle Johnselius
Norrbotten
1:34.9350
+19.1870
75
Ebba Johansson
Västergötland
1:34.9380
+20.1900
76
Mirakel Lind
Norrbotten
1:34.9390
+20.1910
77
Nova Stattin
Ångermanland
1:35.9400
+20.1920
78
Ingrid Skiöld
Västergötland
1:35.9420
+20.1940
78
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
1:35.9420
+20.1940
80
Frida Tynell
Dalarna
1:35.9430
+20.1950
81
Ida Johansson
Dalarna
1:35.9460
+20.1980
82
Tuva-li Nilsson
Medelpad
1:35.9480
+21.2000
83
Astrid Öhrn
Medelpad
1:36.9510
+21.2030
84
Beata Åkerström
Västergötland
1:36.9540
+21.2060
85
Zarja Berce
Hälsingland
1:36.9570
+21.2090
86
Josefin Persson
Norrbotten
1:38.9760
+23.2280
87
SOL Svensson
Västergötland
1:39.9820
+24.2340
88
Turina Johansson
Norrbotten
1:39.9830
+24.2350
89
Märta Hübenette
Ångermanland
1:39.9870
+24.2390
90
Selma Rudlund
Ångermanland
1:40.9930
+25.2450
91
Maja Olsson
Medelpad
1:40.9950
+25.2470
92
Emilia Westermark
Ångermanland
1:44.10300
+29.2820
93
Wilma Olofsson
Dalarna
1:44.10340
+29.2860
94
Ellen Thermaenius
Stockholm
1:44.10350
+29.2870
95
Julia Karlsson
Örebro Län
1:47.10670
+32.3190
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
1:59.11840
+44.4360
97
Alina Kruglowa
Östergötland
2:04.12390
+50.4910
98
Elisia Svedberg
Hälsingland
2:24.14390
+1:10.6910
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nora Wallenius
Västerbotten
1:13.7200
2
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
1:15.7410
+2.110
3
Elsa Brandt
Dalarna
1:15.7430
+2.130
4
Ellen Berglund
Västerbotten
1:16.7510
+3.210
5
Irma Burman
Medelpad
1:16.7580
+3.280
6
Liv Persson
Ångermanland
1:17.7680
+4.380
7
Ebba Johansson
Skåne
1:18.7710
+5.410
8
Lovisa Isaksson
Norrbotten
1:18.7790
+5.490
9
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
1:19.7800
+6.500
10
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
1:19.7810
+6.510
10
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
1:19.7810
+6.510
12
Tuva Åhlen
Uppland
1:19.7830
+6.530
12
Nelly Mårtensson
Örebro Län
1:19.7830
+6.530
14
Vilja Åkerlund
Västerbotten
1:19.7880
+6.580
14
Isabell Åberg
Norrbotten
1:19.7880
+6.580
16
Diana Söderberg
Norrbotten
1:20.7910
+7.610
17
Maja Axelsson
Göteborg
1:20.7970
+7.670
18
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
1:20.7990
+7.690
19
Hanna Östberg
Dalarna
1:21.8000
+8.700
20
Louise Wallin
Dalarna
1:21.8030
+8.730
21
Emelie Melin
Uppland
1:21.8040
+8.740
22
Felicia Westin
Norrbotten
1:21.8060
+8.760
23
Elsa Palmberg
Gästrikland
1:21.8070
+8.770
24
Moa Birkebaek
Dalarna
1:22.8130
+9.830
24
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
1:22.8130
+9.830
26
Ida Bergfors
Medelpad
1:22.8140
+9.840
26
Nelly Söderström
Dalarna
1:22.8140
+9.840
28
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
1:22.8150
+9.850
29
Linnea Björkman
Dalarna
1:22.8160
+9.860
29
Saga Östling
Medelpad
1:22.8160
+9.860
31
Sofia Tunesson
Östergötland
1:23.8210
+10.910
32
Emma Strand
Medelpad
1:23.8240
+10.940
32
Lovisa Granberg
Västmanland
1:23.8240
+10.940
34
Ida Körle
Göteborg
1:23.8250
+10.950
34
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
1:23.8250
+10.950
36
Emeli Behr
Örebro Län
1:23.8280
+10.980
37
Ella Larsson
Norrbotten
1:24.8320
+11.1020
37
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
1:24.8320
+11.1020
39
Ida Ernstsson
Östergötland
1:24.8330
+11.1030
39
Vera Vennberg
Norrbotten
1:24.8330
+11.1030
41
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:24.8340
+11.1040
42
Agnes Hertz
Småland
1:24.8350
+11.1050
43
Alma Hedlund
Norrbotten
1:24.8360
+11.1060
44
Anna Backlund
Gästrikland
1:25.8400
+12.1100
44
Ida Gotting
Västergötland
1:25.8400
+12.1100
46
Frida Melin
Uppland
1:25.8410
+12.1110
47
Agnes Åsberg
Östergötland
1:25.8450
+12.1150
48
Elsa Bergqvist
Ångermanland
1:25.8470
+12.1170
49
Ella Hyttinen
Dalarna
1:25.8490
+12.1190
50
Tea Nilsson
Västerbotten
1:26.8500
+13.1200
50
Emma Antonsen
Norrbotten
1:26.8500
+13.1200
52
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
1:26.8510
+13.1210
52
Julia Byvall
Medelpad
1:26.8510
+13.1210
54
Saga Bergvin
Ångermanland
1:26.8580
+13.1280
55
Elvira Björnberg
Västmanland
1:27.8610
+14.1310
56
Filippa Hägglund
Ångermanland
1:27.8640
+14.1340
56
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
1:27.8640
+14.1340
58
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
1:27.8650
+14.1350
59
Ellen Norenius
Ångermanland
1:27.8660
+14.1360
59
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
1:27.8660
+14.1360
61
Lisa Östensson
Västergötland
1:27.8680
+14.1380
61
Emilia Belden
Hälsingland
1:27.8680
+14.1380
63
Elin Bygg
Dalarna
1:28.8700
+15.1400
64
Lina Lantto
Norrbotten
1:28.8720
+15.1420
65
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
1:28.8750
+15.1450
66
Rebecca Lagerqvist
Stockholm
1:28.8760
+15.1460
67
Ida Bervenstål
Värmland
1:28.8780
+15.1480
68
Julie Sylvan
Västergötland
1:29.8830
+16.1530
69
Asta Lind-oja
Norrbotten
1:29.8870
+16.1570
70
Stina Ylipää
Stockholm
1:29.8880
+16.1580
70
Hedvig Lindqvist
Uppland
1:29.8880
+16.1580
72
Ronja Nilsson
Ångermanland
1:30.8900
+17.1600
73
Sofie Ettling
Östergötland
1:30.8910
+17.1610
74
Alva Thudeen
Östergötland
1:30.8930
+17.1630
74
Sigrid Forsman
Östergötland
1:30.8930
+17.1630
76
Klara Eriksson
Gästrikland
1:30.8960
+17.1660
77
Mira Göransson
Västergötland
1:30.8990
+17.1690
78
Moa Flodin
Medelpad
1:31.9050
+18.1750
79
Elin Sjöberg
Göteborg
1:32.9140
+19.1840
80
Ebba Augustsson
Dalarna
1:32.9150
+19.1850
81
Alva Perbo
Ångermanland
1:33.9220
+20.1920
82
Cornelia Lingblom
Västmanland
1:33.9270
+20.1970
83
Tuva Appeltofft
Stockholm
1:33.9280
+20.1980
84
Frank Alma Mattsson
Hälsingland
1:34.9320
+21.2020
85
Ida Karlsson
Östergötland
1:35.9420
+22.2120
85
Lova Möller
Göteborg
1:35.9420
+22.2120
87
Emelie Persson
Västergötland
1:35.9450
+22.2150
88
Cecilia Nyström
Dalarna
1:35.9470
+22.2170
89
Lovisa Djerf
Dalarna
1:36.9570
+23.2270
90
Anna Granås
Hälsingland
1:37.9670
+24.2370
91
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
1:38.9700
+25.2400
92
Alva Forsman
Östergötland
1:38.9710
+25.2410
92
Amanda Persson
Norrbotten
1:38.9710
+25.2410
94
Julia Hagelberg-nordahl
Dalarna
1:38.9750
+25.2450
95
Nina Jutterström
Dalarna
1:39.9800
+26.2500
96
Rebecka Rudholm
Västerbotten
1:40.9970
+27.2670
97
Lova Wingren Wihl
Skåne
1:43.10250
+30.2950
98
Towa Laagen
Västergötland
1:44.10340
+31.3040
99
Rebecca Norling
Göteborg
1:44.10380
+31.3080
100
Telina Tiare
Småland
1:46.10520
+33.3220
101
Karolina Pölder
Västmanland
1:47.10630
+34.3330
H 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eddie Pettersson
Dalarna
1:09.6840
2
Erik Nederheim
Stockholm
1:10.6900
+0
3
Anton Weber
Västergötland
1:11.7010
+1.70
4
Gustav Jäderblom
Uppland
1:13.7230
+3.290
5
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
1:13.7260
+4.320
6
William Rytter
Dalarna
1:14.7300
+4.360
7
Albin Larsson
Värmland
1:14.7330
+4.390
8
Tor Kronholm
Norrbotten
1:15.7410
+5.470
9
Anton Modigs
Dalarna
1:15.7430
+5.490
10
Emil Marinus
Östergötland
1:15.7450
+6.510
11
Oscar Wikander
Medelpad
1:15.7480
+6.540
12
Carl Björk
Västergötland
1:16.7510
+6.570
12
Leo Kristiansson
Dalarna
1:16.7510
+6.570
14
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
1:16.7520
+6.580
14
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
1:16.7520
+6.580
16
Hugo Ekström
Värmland
1:16.7590
+7.650
17
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:17.7620
+7.680
18
Viktor Persson
Västergötland
1:17.7630
+7.690
19
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
1:17.7670
+8.730
19
Emil Larsson
Värmland
1:17.7670
+8.730
21
Eddie Gustavsson
Västergötland
1:18.7720
+8.780
21
Vilhelm Lernevik
Småland
1:18.7720
+8.780
23
Leon Dahlin
Dalarna
1:18.7730
+8.790
24
Anton Hörling
Stockholm
1:18.7770
+9.830
25
Melvin Löfgren
Dalarna
1:18.7790
+9.850
26
Malte Lessing
Stockholm
1:20.7900
+10.960
27
Harald Eriksson
Dalarna
1:20.7910
+10.970
28
Samuel Gustavsson
Norrbotten
1:20.7920
+10.980
29
Malte Söderlund
Dalarna
1:20.7930
+10.990
30
Joel Nilsson
Medelpad
1:20.7970
+11.1030
31
Ulrik Jonsson
Norrbotten
1:20.7990
+11.1050
31
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
1:20.7990
+11.1050
33
Emil Snell
Norrbotten
1:21.8030
+11.1090
33
Felix Frykfeldt
Småland
1:21.8030
+11.1090
35
Oskar Bergman
Dalarna
1:21.8040
+12.1100
36
Jesper Jakobsson
Norrbotten
1:21.8050
+12.1110
37
Gustav Palm
Västmanland
1:21.8070
+12.1130
37
Pål Hassellöf
Göteborg
1:21.8070
+12.1130
39
Carl Svensson
Stockholm
1:21.8080
+12.1140
40
David Wallin
Gästrikland
1:22.8110
+12.1170
41
Sebastian Tysell
Södermanland
1:22.8120
+12.1180
42
Elias Hedén
Gästrikland
1:22.8160
+13.1220
43
Natanael Bokesand
Göteborg
1:22.8170
+13.1230
44
Lucas Mårts
Göteborg
1:22.8180
+13.1240
44
Nils Danneskog
Hälsingland
1:22.8180
+13.1240
46
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
1:23.8210
+13.1270
47
August Lilja
Medelpad
1:23.8220
+13.1280
48
Edvin Wiberg
Småland
1:23.8250
+14.1310
48
Joel Byström
Ångermanland
1:23.8250
+14.1310
50
Linus Källman
Ångermanland
1:24.8320
+14.1380
50
Seth Nordin
Västerbotten
1:24.8320
+14.1380
52
Carl Erngrund
Medelpad
1:24.8340
+15.1400
53
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
1:24.8350
+15.1410
54
William Forslund
Medelpad
1:24.8380
+15.1440
55
Anton Unger
Dalarna
1:25.8410
+15.1470
56
Max Zetterberg
Hälsingland
1:25.8420
+15.1480
57
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
1:25.8430
+15.1490
57
Max Svensson
Medelpad
1:25.8430
+15.1490
59
Noah Rådmark
Stockholm
1:25.8440
+16.1500
60
Gustav Wågesson
Småland
1:26.8520
+16.1580
60
Edvin Nilsson
Uppland
1:26.8520
+16.1580
62
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
1:26.8530
+16.1590
62
Melvin Rydin
Västergötland
1:26.8530
+16.1590
64
Viggo Normann
Norrbotten
1:26.8550
+17.1610
65
Hjalmar El-hayek
Södermanland
1:28.8700
+18.1760
66
Malte Henden
Västergötland
1:28.8720
+18.1780
67
Nils Johansson
Småland
1:28.8740
+19.1800
68
Rasmus Anttila
Gästrikland
1:28.8770
+19.1830
69
Wilmer Thorén
Ångermanland
1:28.8780
+19.1840
69
Adam Stråle
Värmland
1:28.8780
+19.1840
71
Gustav Wickman
Västmanland
1:29.8800
+19.1860
72
Emil Jönsson
Dalarna
1:29.8860
+20.1920
73
Ragnar Hultdin
Västerbotten
1:29.8870
+20.1930
74
Sidor Nordling
Göteborg
1:29.8880
+20.1940
75
Rasmus Persson
Uppland
1:30.8910
+20.1970
76
Edvard Svensson
Västerbotten
1:30.8950
+21.2010
76
Robin Röckner
Medelpad
1:30.8950
+21.2010
76
Marcus Modig
Västmanland
1:30.8950
+21.2010
79
Isak Björk
Gästrikland
1:30.8970
+21.2030
80
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:31.9050
+22.2110
81
Emil Johansen
Gästrikland
1:32.9140
+23.2200
82
Joel Hoflund Martinsson
Småland
1:32.9150
+23.2210
83
Emil Omnell
Uppland
1:32.9160
+23.2220
83
Walter Nordmark
Västerbotten
1:32.9160
+23.2220
85
Rasmus Normann
Norrbotten
1:32.9170
+23.2230
86
Wilmer Wall
Västergötland
1:33.9230
+23.2290
87
Jonathan Palmberg
Gästrikland
1:33.9240
+24.2300
87
Emil Lundgren
Medelpad
1:33.9240
+24.2300
89
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
1:34.9300
+24.2360
90
Gabriel Svärd
Västergötland
1:34.9340
+25.2400
91
Pontus Nilsson
Östergötland
1:35.9410
+25.2470
92
Olle Book
Jämtland Härjedalen
1:35.9420
+25.2480
93
Erik Kindlund
Västergötland
1:36.9590
+27.2650
93
Herman Göransson
Jämtland Härjedalen
1:36.9590
+27.2650
95
Joar Rosvold
Hälsingland
1:37.9600
+27.2660
96
Marcus Edlund
Ångermanland
1:38.9720
+28.2780
97
Ludvig Åkvist
Västergötland
1:38.9760
+29.2820
98
Axel Björklund
Dalarna
1:40.9960
+31.3020
99
Marcus Germann
Västerbotten
1:41.10000
+31.3060
100
Oscar Lundkvist
Stockholm
2:03.12240
+54.5300
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viking Olsson
Ångermanland
1:05.6480
2
Jonathan Lindberg
Dalarna
1:06.6550
+0
3
Karl Bennet
Örebro Län
1:07.6670
+1.90
4
Elias Malm
Västerbotten
1:07.6680
+2.100
5
Otto Timby
Västerbotten
1:09.6810
+3.230
6
Måns Bergqvist
Örebro Län
1:09.6830
+3.250
7
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
1:09.6870
+3.290
8
Albin Berglund
Norrbotten
1:10.6910
+4.330
9
Axel Wernersson
Småland
1:10.6940
+4.360
10
Emil Berglund
Norrbotten
1:10.6970
+4.390
11
Filip Enberg
Norrbotten
1:11.7010
+5.430
12
Samuel Johansson
Värmland
1:11.7090
+6.510
13
Olle Börjesson
Östergötland
1:12.7110
+6.530
14
Theo Ringström
Västmanland
1:12.7190
+7.610
15
Simon Nordlander
Medelpad
1:13.7210
+7.630
16
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
1:13.7240
+7.660
17
Hugo Nordlander
Medelpad
1:13.7280
+8.700
17
Carl Sternander
Östergötland
1:13.7280
+8.700
19
Axel Eriksson
Dalarna
1:13.7290
+8.710
19
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
1:13.7290
+8.710
21
Jim Blomqvist
Norrbotten
1:14.7320
+8.740
22
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
1:14.7330
+8.750
23
Mattias Larsson
Medelpad
1:14.7350
+8.770
24
Ludvig Brenter
Stockholm
1:14.7370
+8.790
25
Liam Dahlberg
Norrbotten
1:15.7450
+9.870
26
Jonathan Quick
Västergötland
1:15.7470
+9.890
26
Alexander Bjuredal
Dalarna
1:15.7470
+9.890
28
Erik Gustafsson
Stockholm
1:15.7480
+10.900
29
Albert Alperud
Västergötland
1:16.7510
+10.930
30
David Palmgren
Medelpad
1:16.7530
+10.950
31
Elias Nyqvist
Göteborg
1:16.7550
+10.970
31
Ebbe Zachrisson
Jämtland Härjedalen
1:16.7550
+10.970
33
Emil Sehlstedt
Västerbotten
1:16.7570
+10.990
34
Oskar Karlberg
Dalarna
1:16.7590
+11.1010
34
Hugo Granström
Jämtland Härjedalen
1:16.7590
+11.1010
36
Jesper Schouten
Östergötland
1:17.7610
+11.1030
37
Elias Thellsén
Östergötland
1:17.7620
+11.1040
38
Helmer Nordvall
Medelpad
1:17.7640
+11.1060
39
Martin Höiby
Göteborg
1:17.7650
+11.1070
39
Knut Saitton
Ångermanland
1:17.7650
+11.1070
41
Anton Hedlöf
Stockholm
1:17.7660
+11.1080
41
Ceasar Funke
Småland
1:17.7660
+11.1080
43
Jason Blomqvist
Medelpad
1:17.7670
+11.1090
44
Love Däldehög
Hälsingland
1:17.7690
+12.1110
45
Albin Jeleby
Uppland
1:18.7700
+12.1120
46
Hjalmar Mood
Dalarna
1:18.7730
+12.1150
47
Tim Lundberg
Norrbotten
1:18.7750
+12.1170
48
Ivar Törnblom
Västerbotten
1:18.7770
+12.1190
49
Hugo Fryxell
Stockholm
1:18.7790
+13.1210
50
Emil Sundholm
Stockholm
1:19.7860
+13.1280
51
Linus Pettersson
Ångermanland
1:19.7870
+13.1290
52
Melker Westerlund
Uppland
1:19.7880
+14.1300
53
Allan Wahlström
Uppland
1:19.7890
+14.1310
54
Olle Långberg
Hälsingland
1:20.7940
+14.1360
54
Anton Wahlberg
Västergötland
1:20.7940
+14.1360
56
Gustav Skogsjö
Stockholm
1:20.7980
+15.1400
57
William Roberts
Norrbotten
1:21.8000
+15.1420
58
Andreas Ersson
Hälsingland
1:21.8010
+15.1430
59
Casper Eriksson
Värmland
1:21.8020
+15.1440
59
Anton Lindberg
Västmanland
1:21.8020
+15.1440
61
Sixten Partanen
Gästrikland
1:21.8030
+15.1450
62
Arvid Tunell
Gästrikland
1:21.8060
+15.1480
63
Isak Kettunen
Västerbotten
1:22.8100
+16.1520
64
Hampus Bergkvist
Medelpad
1:22.8140
+16.1560
64
Philip Sundbom
Medelpad
1:22.8140
+16.1560
64
Theodor Eriksson
Västerbotten
1:22.8140
+16.1560
64
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
1:22.8140
+16.1560
68
Hjalmar Wilhelmsson
Värmland
1:22.8180
+17.1600
69
Oliver Vesterlund
Östergötland
1:23.8210
+17.1630
70
Nils Borin
Jämtland Härjedalen
1:23.8220
+17.1640
70
Alfons Ekhammer
Dalarna
1:23.8220
+17.1640
72
Trond Fredriksen
Dalarna
1:23.8240
+17.1660
73
Melvin Törshagen
Värmland
1:23.8250
+17.1670
74
Nolhan Christin
Västerbotten
1:23.8270
+17.1690
74
Oscar Fältenhag
Gästrikland
1:23.8270
+17.1690
76
Arvid Jonforsen
Västmanland
1:23.8290
+18.1710
77
Linus Holmström
Västergötland
1:24.8320
+18.1740
78
Viktor Westman
Ångermanland
1:24.8330
+18.1750
79
Charlie Ahlmark
Ångermanland
1:24.8340
+18.1760
80
Simon Sandberg
Uppland
1:24.8350
+18.1770
81
Oskar Österlund
Västergötland
1:25.8410
+19.1830
82
Lukas Granberg
Norrbotten
1:25.8440
+19.1860
83
Anton Sternander
Östergötland
1:25.8490
+20.1910
84
Nils Johansson
Norrbotten
1:26.8520
+20.1940
85
Melvin Brandt
Västergötland
1:27.8600
+21.2020
86
Markus Vuorela
Stockholm
1:27.8670
+21.2090
87
Hampus Karlsson
Gästrikland
1:28.8700
+22.2120
88
Christoffer Mitsen
Skåne
1:29.8840
+23.2260
89
Nils Blomberg
Hälsingland
1:29.8860
+23.2280
90
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
1:29.8880
+24.2300
91
Simon Andersson Forså
Gästrikland
1:30.8900
+24.2320
92
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
1:30.8970
+24.2390
93
Elis Wiklund
Västmanland
1:31.9080
+26.2500
94
Melker Lindgren
Västerbotten
1:32.9110
+26.2530
94
Oskar Höglund
Ångermanland
1:32.9110
+26.2530
96
Mårten Mäkelä
Norrbotten
1:33.9230
+27.2650
97
Albin Sundström
Västergötland
1:34.9300
+28.2720
98
Albin Bolund
Uppland
1:34.9360
+28.2780
99
Alfred Derke
Östergötland
1:35.9480
+30.2900
100
Johannes Skogtjärn-lundstein
Uppland
1:36.9500
+30.2920
101
Jakob Gunnare
Norrbotten
1:37.9670
+31.3090
102
Melker Hultdin
Västerbotten
1:51.11040
+45.4460