Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2019-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, ingen ranking
Visa sprintstege
H 20
1.47km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
3:00.17948
2
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:02.18132
3
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
3:02.18195
4
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
3:03.18223
5
William Poromaa
Åsarna IK
3:04.18326
6
Oskar Årebäck
Bolidens SK
3:16.19564
Semifinal
7
Johan Herbert
IFK Mora SK
3:05.18430
8
Erik Engelin
Offerdals SK
3:05.18487
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
3:06.18510
10
Emil Talsi
Åsarna IK
3:19.19896
11
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
3:08.18759
12
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:57.8639600
Kvartsfinal
13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
3:05.18498
14
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:06.18580
15
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
3:07.18683
16
Martin Mickels
Bålsta SK
3:06.18518
17
Filip Öberg
Kalix SK
3:06.18527
18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
3:07.18627
19
Petter Dahl
IF Strategen
3:08.18728
20
Jesper Persson
Åsarna IK
3:08.18732
21
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:08.18796
22
Zackarias Björn
Rembo IK
3:09.18832
23
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
3:09.18893
24
Albin Johansson
Sätra IF
3:10.18937
25
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
3:11.19006
26
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
3:10.18988
27
William Karlsson
IFK Mora SK
3:12.19122
28
Emil Logård
Rehns BK
3:18.19731
29
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
3:23.20211
30
Edvin Nordström
Brottby SK
12:45:00.4589900
Kval
31
Adam Westman
Hudiksvalls IF
3:12.19165
32
Erik Granström
Strömnäs GIF
3:12.19166
33
Anton Laine
Kalix SK
3:13.19263
34
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19281
35
Alfred Nilsson
Filipstads SF
3:14.19300
36
Joel Andersson
IFK Mora SK
3:14.19313
37
Anton Swedberg
IFK Mora SK
3:14.19341
38
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
3:15.19460
39
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19465
40
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3:15.19497
41
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:16.19515
42
Adam Boman
Tranemo IF
3:16.19561
43
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
3:16.19567
44
Andreas Karlsson
Kalix SK
3:17.19658
45
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
3:17.19692
46
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
3:18.19714
47
Simon Åstot
IFK Umeå
3:19.19818
48
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
3:19.19841
49
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
3:19.19864
50
Kasper Wiken
Åsarna IK
3:20.19902
51
Albin Sjölén
Stockviks SF
3:20.19949
52
Arvid Larsson
IFK Umeå
3:21.20011
53
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
3:21.20071
54
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
3:21.20093
55
Axel Svingstedt
Stockviks SF
3:22.20139
56
William Schultz
IFK Umeå
3:22.20187
57
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
3:23.20215
58
Axel Åslund
Hedesunda IF
3:23.20274
59
William Selander
Östersunds SK
3:23.20276
60
Henrik Millestu
Utrikes SK
3:24.20329
61
Linus Nilsson
IFK Umeå
3:24.20391
62
Olle Westin
IK Stern
3:25.20426
63
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
3:27.20656
64
Axel Svensson
Landsbro IF SK
3:27.20683
65
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
3:28.20717
66
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
3:28.20745
67
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:29.20874
68
Emil Karlsson
Borås SK
3:29.20877
69
Anton Björk
Orsa SK
3:29.20897
70
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
3:30.20996
71
Harald Östensen
IFK Skövde SK
3:32.21115
72
Adrian Lundberg
SK Bore
3:33.21200
73
William Westerlund
Byske SK
3:34.21307
74
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
3:36.21545
75
Thomas Fällgren
Arvika IS
3:37.21618
76
Edwin Franzen
IFK Mora SK
3:39.21891
77
Gösta Malmström
IK Stern
3:41.22052
78
Andreas Albinsson
SK Bore
3:46.22537
79
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
3:47.22607