Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ås Elljusskida
2019-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Ås IF
Plats: Ås
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
28:31.171000
86.2p
2
Oskar Algotsson
Åsarna IK
30:12.181100
81.4p
3
William Moverare
Biathlon Östersund IF
30:15.181400
81.2p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
26:51.161000
91.5p
2
Marcus Ruus
Åsarna IK
26:55.161400
91.3p
3
Alfred Buskqvist
IK Stern
28:19.169800
86.8p
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Linn Svahn
IFK Umeå
24:08.144700
75.9p
2
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
24:54.149300
73.5p
3
Maria Novak
Offerdals SK
25:07.150600
72.9p
D 21
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
22:56.137500
79.8p
2
Frida Hallquist
Åsarna IK
23:04.138300
79.4p
3
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
23:10.138900
79.0p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tindra Österberg
Ås IF
17:00.101900
2
Flisa Ravald
Ås IF
17:13.103200
3
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
17:36.105500
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ludvig Millestu
Utrikes SK
16:07.96600
2
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
16:07.96600
3
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
16:08.96700
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alva Svahn
Östersunds SK
8:28.50700
2
Hilde Oscarsson
Ås IF
8:43.52200
3
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
8:44.52300
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alvin Noaksson
Ås IF
7:44.46300
2
Nils Borin
Östersunds SK
7:44.46300
3
Måns Rawald
Ås IF
7:56.47500
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elsa Tänglander
Östersunds SK
6:46.40500
2
Julia Blomgren
Östersunds SK
7:01.42000
3
Lydia Hägg Eveby
Östersunds SK
7:04.42300
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Björn Bromée
Östersunds SK
6:52.41100
2
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
6:56.41500
3
Elvin Alvtegen
Järpens SK
7:13.43200
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alvina Millestu
Utrikes SK
2:46.16500
2
Märta Malmgren
Åsarna IK
2:57.17600
3
Signe Bodén
Spikbodarnas IK
2:58.17700
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sigge Staaf
Ås IF
4:57.29600
2
Måns Bernhardsson
Östersunds SK
5:07.30600
3
Max Eiremo
Östersunds SK
5:25.32400
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tommy Mårtensson
Offerdals SK
39:55.239400
61.6p
D 21 Motion
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jana Novak
Offerdals SK
30:55.185400
59.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ås Elljusskida 2019
Ås Elljusskida 2016
Ås IF Elljusskida 2015
Ås IF Elljusskida 2014
Ås Elljusskida 2013
Tävlingar i närheten
FIS tävling Distans Östersund 2019
Scandic Cup Östersund Distans 2019
Scandic Cup - Östersund Sprint 2019
Daniel Karlssons Minne 2019
Vaajmarathon 2019
Åk en mil vinn en bil 2019
Haldo Hanssons Minne 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan