Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Vessling
Granbergsdals IF
3:17:43.1186200
48.1p
2
Frida Johansson
Örebro
3:29:52.1259100
+12:09.72800
44.9p
3
Sara Björklund
Sisu Forshaga SK
3:31:13.1267200
+13:30.80900
44.6p
4
Karin Andersson
Örebro
3:32:24.1274300
+14:41.88000
44.3p
5
Elin Nilsson
Karlslunds IF SF
3:33:10.1278900
+15:27.92600
44.1p
6
Catharina Lilja
Granbergsdals IF
3:37:04.1302300
+19:21.116000
43.3p
7
Christina Larsson
Karlslunds IF SF
3:37:51.1307000
+20:08.120700
43.1p
8
Ann Ekblom
Fjugesta
3:53:17.1399600
+35:34.213300
39.9p
9
Kata Wennberg
Örebro
3:59:05.1434400
+41:22.248100
38.8p
10
Ann-Sofi Wessmark
Karlstad
4:06:36.1479500
+48:53.293200
37.5p
11
Nina Lindvall
Skattkärrs IF
4:06:46.1480500
+49:03.294200
37.5p
12
Johanna Lindholm
Karlslunds IF SF
4:12:05.1512400
+54:22.326100
36.6p
13
Emmelie Ekwind
No Club
4:12:45.1516400
+55:02.330100
36.5p
14
Cecilia Pettersson
Karlskrona SOK
4:13:41.1522000
+55:58.335700
36.4p
15
Magdalena Seger Berglund
Karlslunds IF SF
4:18:01.1548000
+1:00:18.361700
35.7p
16
Anna-Karin Pantzar
Örebro
4:21:23.1568200
+1:03:40.381900
35.2p
17
Alwa Åbrandt
Eskilstuna
4:43:18.1699700
+1:25:35.513400
32.2p
18
Benita Månsson
Örebro
4:45:21.1712000
+1:27:38.525700
32.0p
19
Carita Thorén
Stockholm
4:45:35.1713400
+1:27:52.527100
32.0p
20
My Eriksson Kåberg
Heds IF
5:17:53.1907200
+2:00:10.720900
28.5p
-
Sara Ekberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Anette Johansson
OK Kolmården
23:59:58.8639700
-
Åsa Karlsson
Bromma
23:59:58.8639700
-
Jenny Said
No Club
23:59:58.8639700
-
Sofie Alden
Solna
23:59:58.8639700
-
Marielle Clerissy
Kilsmo IK
23:59:59.8639800
-
Hanna Dahlstedt
Båsenberga Slalom Klubb
23:59:59.8639800
-
Caroline Ejdervik
Örebro
23:59:59.8639800
-
Maria Juhlin
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Nathalie Carlsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Tina Leinonen
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
Johanna Löfroth
Örebro
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)