Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2008-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
25:57.155640
87.4p
2
Anders Palmér
Ulricehamns IF
26:06.156520
+8.780
86.8p
3
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
26:07.156690
+10.950
86.6p
4
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
26:29.158800
+31.3060
85.2p
5
Erik Eriksson
IFK Mora SK
26:39.159840
+42.4100
84.4p
6
Oscar Lund
IF Hallby SOK
27:03.162250
+1:06.6510
82.8p
7
Olle Sjöström
Orsa SK
27:22.164140
+1:25.8400
81.6p
8
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
27:24.164380
+1:27.8640
81.4p
9
Johan Herrman
SK Ringen
27:31.165030
+1:33.9290
81.0p
10
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
27:39.165880
+1:42.10140
80.5p
11
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
28:03.168250
+2:06.12510
79.1p
12
Henrik Karlsson
Idre SK
28:21.170060
+2:24.14320
78.0p
13
Gustav Hall
IFK Mora SK
28:27.170680
+2:30.14940
77.6p
14
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
28:30.170900
+2:32.15160
77.5p
15
Lasse Nielsen Mölgaard
Danmark
28:34.171320
+2:36.15580
77.3p
16
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
28:37.171600
+2:39.15860
77.1p
17
Oscar Bergström
IFK Mora SK
28:39.171850
+2:42.16110
77.0p
18
Johan Granath
Domnarvets GOIF
28:41.172040
+2:44.16300
76.8p
19
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
28:42.172140
+2:45.16400
76.8p
20
Nils Fors
Åmotfors IF
29:04.174370
+3:07.18630
75.6p
21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
29:26.176540
+3:29.20800
74.4p
22
Ronnie Löf
Högbo GOIF
29:29.176870
+3:32.21130
74.2p
23
Thomas Strid
IFK Mora SK
29:32.177170
+3:35.21430
74.0p
24
Martin Hederskog
Dala-Järna IK
29:45.178440
+3:48.22700
73.4p
25
Niklas Jonasson
Svegs IK
30:00.179940
+4:03.24200
72.6p
26
Björn Albinsson
Tanums IF
30:38.183740
+4:41.28000
70.7p
27
Henrik Bysell
Orsa SK
30:45.184460
+4:48.28720
70.4p
28
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
31:10.186960
+5:13.31220
69.2p
29
Terje Andersson
IFK Mora SK
31:57.191620
+5:59.35880
67.2p
30
Andreas Lundblad
OK Nackhe
32:03.192220
+6:05.36480
66.9p
31
Jesper Johansson
Orsa SK
32:51.197020
+6:53.41280
64.9p
32
Markus Månblad
Valbo Aif
35:59.215870
+10:02.60130
58.1p