Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaklassikern
2019-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Nilsson
Storvreta IK
2:02:18.733700
70.7p
2
Erik Arnland
Storvreta IK
2:03:27.740600
+1:09.6800
69.9p
3
Daniel Björklöf
Ufk
2:03:55.743400
+1:37.9600
69.5p
4
Pontus Tillenius
Vattholma IF
2:07:33.765200
+5:15.31400
67.0p
5
Anders Boström
OK Linné
2:09:04.774300
+6:46.40500
66.0p
6
Anders Näslund
Svegs IK
2:10:08.780700
+7:50.46900
65.3p
7
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:10:18.781700
+8:00.47900
65.2p
8
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
2:10:25.782400
+8:07.48600
65.1p
9
Joakim Larsson
Brottby SK
2:10:37.783600
+8:19.49800
65.0p
10
Jonas Strandell
Vassunda IF
2:16:27.818600
+14:09.84800
61.4p
11
Björn Winell
Storvreta IK
2:16:35.819400
+14:17.85600
61.4p
12
Micael Lindgren
Storvreta IK
2:18:06.828500
+15:48.94700
60.5p
13
Andreas Sjöblom
IF Åland
2:18:33.831200
+16:15.97400
60.3p
14
Andreas Bertilsköld
Ufk
2:19:23.836200
+17:05.102400
59.8p
15
Kristoffer Lundahl
Tunafors SK
2:19:40.837900
+17:22.104100
59.6p
16
Rikard Westman
Axa SC
2:19:42.838100
+17:24.104300
59.6p
17
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
2:20:49.844800
+18:31.111000
59.0p
18
Niklas Vahlstrand
Axa SC
2:23:50.862900
+21:32.129100
57.5p
19
Ulrik Schäfer
Ufk
2:25:07.870600
+22:49.136800
56.8p
20
Håkan Lindström
Föreningen IKJ Haninge
2:26:40.879900
+24:22.146100
56.1p
21
Henrik Ejderholm
Ufk
2:27:54.887300
+25:36.153500
55.5p
22
Björn Hubinette
Bälinge IF
2:28:48.892700
+26:30.158900
55.1p
23
Andrew Hooker
Orsa SK
2:30:36.903500
+28:18.169700
54.3p
24
Mattias Österberg
Storvreta IK
2:31:40.909900
+29:22.176100
53.8p
25
Fredrik Andersson
Nordic Ski Team
2:32:00.911900
+29:42.178100
53.7p
26
Dawid Stenlund
Ufk
2:34:55.929400
+32:37.195600
52.4p
27
Michael Svedlund
Vattenfalls IF
2:35:58.935700
+33:40.201900
52.0p
28
Göran Hubinette
Storvreta IK
2:36:26.938500
+34:08.204700
51.8p
29
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:37:12.943100
+34:54.209300
51.5p
30
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
2:37:21.944000
+35:03.210200
51.4p
31
Andreas Hultman
Storvreta IK
2:39:04.954300
+36:46.220500
50.8p
32
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:41:24.968300
+39:06.234500
49.9p
33
Jörgen Winnberg
Axa SC
2:44:32.987100
+42:14.253300
48.7p
34
Johan Brändström
Ufk
2:47:24.1004300
+45:06.270500
47.7p
35
Martin Gårdö
Axa SC
2:47:40.1005900
+45:22.272100
47.6p
36
Niklas Hultén
Telia IoFF
2:48:30.1010900
+46:12.277100
47.3p
37
Tony Olsson
Hofors Aif
3:03:58.1103700
+1:01:40.369900
42.6p
38
Anders Jorlin
Eds SK
3:04:34.1107300
+1:02:16.373500
42.4p
39
Mårten Falk
Börje SK
3:08:25.1130400
+1:06:07.396600
41.4p
40
Ike Larsson
ELTEL Networks AS
3:10:14.1141300
+1:07:56.407500
40.9p
41
Niklas Tingström
Axa SC
3:15:54.1175300
+1:13:36.441500
39.6p
-
Oscar Erixson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)