Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Distans
2018-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
12:43.76220
81.2p
2
Linn Svahn
IFK Umeå
13:03.78210
+19.1890
79.1p
3
Louise Lindström
Högbo GIF
13:28.80790
+45.4470
76.6p
4
Ida Palmberg
Högbo GIF
13:50.82920
+1:07.6600
74.7p
5
Karolina Hedenström
Östersunds SK
13:56.83500
+1:12.7180
74.2p
6
Stine.lise Truu
Järpens SK
14:00.83940
+1:17.7620
73.8p
7
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:09.84800
+1:25.8480
73.1p
8
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:12.85160
+1:29.8840
72.8p
9
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
14:18.85720
+1:35.9400
72.3p
10
Maria Novak
Offerdals SK
14:28.86720
+1:45.10400
71.5p
11
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:31.87030
+1:48.10710
71.2p
12
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:32.87160
+1:49.10840
71.1p
13
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:33.87290
+1:50.10970
71.0p
14
Ella Olsson
Högbo GIF
14:35.87400
+1:51.11080
70.9p
15
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
14:42.88100
+1:58.11780
70.4p
16
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
14:42.88180
+1:59.11860
70.3p
17
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:44.88380
+2:01.12060
70.1p
18
Maja Petersson
Vårby IK
14:46.88560
+2:03.12240
70.0p
19
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
14:47.88620
+2:04.12300
70.0p
20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
14:49.88890
+2:06.12570
69.7p
21
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:53.89260
+2:10.12940
69.5p
22
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:02.90190
+2:19.13870
68.8p
23
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:03.90240
+2:20.13920
68.7p
24
Emma Olsson
Vassunda IF
15:07.90610
+2:23.14290
68.4p
25
Ida Eriksson
Malungs IF
15:12.91120
+2:29.14800
68.1p
26
Sara Thyni
Kalix SK
15:14.91330
+2:31.15010
67.9p
27
Elin Blomberg
Lycksele IF
15:16.91580
+2:33.15260
67.7p
28
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
15:17.91660
+2:34.15340
67.7p
29
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
15:48.94730
+3:05.18410
65.5p
30
Engla Larsson
Hedesunda IF
15:48.94760
+3:05.18440
65.5p
31
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
15:49.94860
+3:06.18540
65.4p
32
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
15:49.94890
+3:06.18570
65.4p
33
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15:55.95410
+3:11.19090
65.0p
34
Anja Svedholm
Östersunds SK
15:55.95450
+3:12.19130
65.0p
35
Johanna Ingard
IK Rex
16:00.95970
+3:17.19650
64.7p
36
Karin Pettersson
IFK Mora SK
16:10.96920
+3:27.20600
64.0p
37
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:12.97100
+3:28.20780
63.9p
38
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
16:26.98590
+3:43.22270
63.0p
39
Ellen Nykäinen
Pajala IF
16:30.98960
+3:47.22640
62.7p
40
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:36.99560
+3:53.23240
62.4p
41
Johanna Dahl
Vårby IK
16:41.100050
+3:58.23730
62.1p
42
Karin Rönnbäck
Kalix SK
17:23.104240
+4:40.27920
59.6p
43
Johanna Johansson
Tranemo IF
17:52.107120
+5:09.30800
58.0p
-
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Emma Gustafsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Felicia Konradsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)