Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2018-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karen Marie Håkonsen
Kjellmyra IL
3:33:24.1280340
66.8p
2
Tuva Ertzaas Granøien
Hauger
3:42:06.1332540
+8:42.52100
64.1p
3
Hanne Nilsen
Hamar SK
3:43:24.1340300
+9:59.59860
63.7p
4
Stine Johansen
Åslia Skilag
3:45:07.1350600
+11:42.70160
63.2p
5
Franziska Skogsholm
Åslia Skilag
3:45:17.1351620
+11:52.71180
63.2p
6
Sigrid Stakston
Søre ÅL IL
3:49:31.1377070
+16:07.96630
62.0p
7
Eline Bergundhaugen
Team Sjusjøen
3:55:02.1410100
+21:37.129660
60.4p
8
Johanne Dahl Norland
Lyn Ski
3:57:00.1421900
+23:35.141460
59.9p
9
Pia Stangebye
Lyn Ski
3:57:21.1424000
+23:56.143560
59.8p
10
Susann Fedreheim Lyngnes
Hamar SK
3:58:09.1428800
+24:44.148360
59.6p
11
Annette Berntsen
Vind IL
3:59:52.1439100
+26:27.158660
59.2p
12
Elisabeth Thorstensen
Lyn Ski
4:00:35.1443400
+27:10.162960
59.0p
13
Ane Bjørgum Valås
No Club
4:03:38.1461700
+30:13.181260
58.2p
14
Ingrid Rolfsen
No Club
4:07:15.1483400
+33:50.202960
57.3p
15
Marte Bergsland
Trøsken IL
4:11:10.1506900
+37:45.226460
56.4p
16
Tina Rusten
Hamar SK
4:13:15.1519400
+39:50.238960
55.9p
17
Aurora Bjørn Ulsaker
Vang IL
4:13:17.1519600
+39:52.239160
55.9p
18
Thea Helene L Foss
Gjøvik SK
4:13:36.1521500
+40:11.241060
55.9p
19
Ingvild Tveita
Rustad IL
4:14:08.1524700
+40:43.244260
55.7p
20
Marit Sveen
Hamar SK
4:18:30.1550900
+45:05.270460
54.8p
21
Johanne Nordheim Tveter
Holmen IF
4:19:44.1558300
+46:19.277860
54.5p
22
Oda Hatlestad Hovland
Konnerud IL
4:22:22.1574100
+48:57.293660
53.9p
23
Malin Warset
Fossum IF
4:22:31.1575000
+49:06.294560
53.9p
24
Eira Rapp
Magnor Ul
4:25:21.1592000
+51:56.311560
53.3p
25
Malin Holmen Banken
Nesodden I.F.
4:26:31.1599000
+53:06.318560
53.1p
26
Sofie Skorve Andreassen
Heggedal IL
4:41:05.1686400
+1:07:40.405960
50.2p
27
Nora Olafsen
Rustad IL
4:44:17.1705600
+1:10:52.425160
49.6p
28
Ingrid Aaslund
Fett Skiklubb
4:48:54.1733300
+1:15:29.452860
48.8p
29
Anne Omholt Berrefjord
Svarstad IL
4:56:17.1777600
+1:22:52.497160
47.6p
30
Lene Koll
Heimdal Ski
5:02:24.1814300
+1:28:59.533860
46.6p
31
Ingunn Hofgaard
Lyn Ski
5:06:14.1837300
+1:32:49.556860
46.0p
32
Ingeborg Hodnesdal
No Club
5:11:58.1871700
+1:38:33.591260
45.1p
33
Sofie Klokset
Tomrefjord IL
5:13:29.1880800
+1:40:04.600360
44.9p
34
Synnøve Gillebo Foss
Bærum Roklubb
5:16:48.1900700
+1:43:23.620260
44.4p
35
Karoline Sjulstad
No Club
5:22:18.1933700
+1:48:53.653260
43.6p
36
Linnea Pflugfelder Gram
Jardar
5:24:26.1946500
+1:51:01.666060
43.3p
37
Ingrid Marie Wølneberg
IL Jardar
5:24:27.1946600
+1:51:02.666160
43.3p
38
Synne Svarstad Hanslien
No Club
5:31:06.1986500
+1:57:41.706060
42.4p
39
Celine Roos Berntsen
Fredrikstad SK
5:52:06.2112500
+2:18:41.832060
39.8p
40
Hannah Veseth Kristoffersen
No Club
5:54:15.2125400
+2:20:50.844960
39.6p
41
Thea Løvaas Tennøy
Swix Sport AS
5:56:51.2141000
+2:23:26.860560
39.3p
42
Amanda Helseth
Aalesunds Roklub
5:57:56.2147500
+2:24:31.867060
39.2p
43
Hanna Myklebust
Vestborg Vgs
6:20:11.2281000
+2:46:46.1000560
36.8p
44
Lise Mauset
No Club
6:36:37.2379600
+3:03:12.1099160
35.2p
45
Hedda Håkstad Andreassen
No Club
7:41:18.2767700
+4:07:53.1487260
30.2p
46
Henriette Frølich-olsen
Fredrikstad SK
8:04:50.2908900
+4:31:25.1628460
28.7p