Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rullskidgalejet
2018-06-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
43km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Høst
Lyn
1:38:06.588500
81.8p
2
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:38:14.589300
+8.700
81.6p
3
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:42:00.611900
+3:54.23300
78.0p
4
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:42:03.612200
+3:57.23600
78.0p
5
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:43:16.619500
+5:10.30900
76.9p
6
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:43:17.619600
+5:11.31000
76.8p
7
H 21
Johan Myhr
Bravur Sports Club
1:43:18.619700
+5:12.31100
76.8p
8
H 21
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
1:43:22.620100
+5:16.31500
76.8p
9
H 21
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:43:33.621200
+5:27.32600
76.6p
10
H 21
Martin Ottosson
Skellefteå SK
1:43:56.623500
+5:50.34900
76.3p
11
H 21
Ola Karlsson
Östersunds SK
1:46:32.639100
+8:26.50500
74.0p
12
H 21
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
1:46:34.639300
+8:28.50700
74.0p
13
H 21
Johan Klinga
Axa SC
1:46:35.639400
+8:29.50800
74.0p
14
H 21
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:46:40.639900
+8:34.51300
73.9p
15
H 21
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:48:36.651500
+10:30.62900
72.4p
16
H 21
Hans Carlsson
Väsby SK
1:48:40.651900
+10:34.63300
72.3p
17
H 21
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
1:49:41.658000
+11:35.69400
71.5p
18
H 21
Jesper Larsson
Väsby SK
1:49:42.658100
+11:36.69500
71.5p
19
H 21
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:49:44.658300
+11:38.69700
71.5p
20
H 21
Jonas Sjölin
Nässjö SF
1:49:45.658400
+11:39.69800
71.5p
21
H 21
Fredrik Norman
Göteborgs SK
1:49:56.659500
+11:50.70900
71.3p
22
H 21
Anders Holmer
Stockholms RK
1:50:24.662300
+12:18.73700
71.0p
23
H 21
Jerry Danielsson
IF Åland
1:50:51.665000
+12:45.76400
70.6p
23
H 21
Stefan Jansson
Stockholms RK
1:50:51.665000
+12:45.76400
70.6p
25
H 21
Thomas Skogh
IK Rex
1:53:45.682400
+15:39.93800
68.5p
26
H 21
Daniel Edquist
Axa SC
1:53:46.682500
+15:40.93900
68.5p
27
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
1:54:16.685500
+16:10.96900
68.1p
28
H 21
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
1:54:17.685600
+16:11.97000
68.1p
29
H 21
Andreas Wenngren
Östervåla IF
1:54:18.685700
+16:12.97100
68.1p
30
H 21
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:54:21.686000
+16:15.97400
68.1p
31
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
1:54:22.686100
+16:16.97500
68.1p
32
H 21
Marcus Englund
IF Åland
1:54:24.686300
+16:18.97700
68.0p
33
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
1:54:36.687500
+16:30.98900
67.9p
34
H 21
Klas Carlsson
Ufk
1:54:53.689200
+16:47.100600
67.7p
35
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:56:08.696700
+18:02.108100
66.8p
36
H 21
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:56:51.701000
+18:45.112400
66.4p
37
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:57:38.705700
+19:32.117100
65.8p
38
H 21
Lennart Holmström
IF Åland
1:58:00.707900
+19:54.119300
65.6p
39
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:58:52.713100
+20:46.124500
65.0p
40
H 21
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:59:16.715500
+21:10.126900
64.8p
41
H 21
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:59:17.715600
+21:11.127000
64.8p
42
H 21
Kent Persson
Roslagsbro IF
1:59:19.715800
+21:13.127200
64.8p
43
H 21
Göran Klinga
Axa SC
1:59:30.716900
+21:24.128300
64.6p
44
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
1:59:34.717300
+21:28.128700
64.6p
45
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:59:59.719800
+21:53.131200
64.3p
46
H 21
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:02:51.737000
+24:45.148400
62.6p
47
H 21
Hans Bärring
Väsby SK
2:04:22.746100
+26:16.157500
61.7p
48
H 21
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:04:26.746500
+26:20.157900
61.7p
49
H 21 Motion
Joakim Amadeus Olsson
Storvreta IK
2:04:41.748000
+26:35.159400
61.5p
50
H 21
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:05:05.750400
+26:59.161800
61.3p
51
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:05:25.752400
+27:19.163800
61.1p
52
D 21
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:05:34.753300
+27:28.164700
61.0p
53
H 21
Urban Johansson
Väsby SK
2:05:54.755300
+27:48.166700
60.8p
54
H 21
Christer Hördell
Stockholms RK
2:06:29.758800
+28:23.170200
60.5p
55
H 21
Bo Johansson
Häverödals SK
2:06:38.759700
+28:32.171100
60.4p
56
H 21
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
2:06:53.761200
+28:47.172600
60.3p
57
H 21 Motion
Johan Olsson
Axa SC
2:07:30.764900
+29:24.176300
60.0p
58
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:08:35.771400
+30:29.182800
59.4p
59
H 21 Motion
Ola Backlund
Orsa SK
2:09:30.776900
+31:24.188300
58.9p
60
H 21
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:09:59.779800
+31:53.191200
58.6p
61
H 21 Motion
Anders Ivarsson
Roslags-Länna IF
2:10:14.781300
+32:08.192700
58.5p
62
H 21
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:10:36.783500
+32:30.194900
58.3p
63
H 21 Motion
Mats Midhamre
Nacka
2:12:13.793200
+34:07.204600
57.5p
64
H 21
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:13:13.799200
+35:07.210600
57.0p
65
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:13:41.802000
+35:35.213400
56.8p
66
H 21 Motion
Per-erik Larsson
Stockholm
2:16:12.817100
+38:06.228500
55.6p
67
H 21
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:16:43.820200
+38:37.231600
55.3p
68
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:17:06.822500
+39:00.233900
55.1p
69
H 21 Motion
Olof Nyman
Ufk
2:17:40.825900
+39:34.237300
54.9p
70
H 21
Mats Lövgren
Rembo IK
2:21:28.848700
+43:22.260100
53.2p
71
H 21
Alexander Vikström
Axa SC
2:21:47.850600
+43:41.262000
53.1p
72
H 21
Robert Nyholm
IF Åland
2:21:48.850700
+43:42.262100
53.1p
73
H 21 Motion
Stefan Söllvander
Gimo IF SK
2:24:05.864400
+45:59.275800
52.1p
74
H 21
Kristian Tufvesson
IK Rex
2:25:33.873200
+47:27.284600
51.5p
75
H 21 Motion
Peter Jäderström
Ufk
2:33:04.918300
+54:58.329700
48.7p
76
H 21 Motion
Mats Jansson
Ufk
2:34:21.926000
+56:15.337400
48.2p
77
H 21
John Sterner
Roslagsbro IF
2:40:51.965000
+1:02:45.376400
46.0p
78
H 21 Motion
Stefan Djurström
Ufk
2:42:00.971900
+1:03:54.383300
45.7p
79
D 21
Sofia Johansson
Axa SC
2:55:20.1051900
+1:17:14.463300
41.8p
80
H 21 Motion
Rolf Nilsson
Skepptuna
3:03:25.1100400
+1:25:19.511800
39.8p
81
H 21 Motion
Ulrik Bonnevier
Lidingö
3:08:32.1131100
+1:30:26.542500
38.6p
82
H 21 Motion
Robert Hammargren
Norrtälje
3:13:18.1159700
+1:35:12.571100
37.5p
83
H 21 Motion
Tobias Strömstedt
Täby
3:38:31.1311000
+2:00:25.722400
32.8p
84
H 21 Motion
Per Lindholm
Ekerö
3:38:32.1311100
+2:00:26.722500
32.8p
85
H 21
Glenn Källström
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
85
H 21
Joel Österlund
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
85
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
23:59:58.8639700
85
H 21
Christian Seeger
Uppsala
23:59:58.8639700
85
H 21
Julian Schönfelder
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
85
H 21
Martin Westlund
Axa SC
23:59:58.8639700
85
H 21
Otto Stenhagen Linderborg
No Club
23:59:58.8639700
85
H 21
Peter Saarikoski
Väsby SK
23:59:58.8639700
85
H 21
Magnus Nygren
Väsby SK
23:59:58.8639700
94
H 21
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
94
H 21
Mattias Vahlberg
Väsby SK
23:59:59.8639800
94
H 21
Robert Jacobsson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
94
H 21
Bob Impola
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
94
H 21
Anders Persson
Trosabygdens OK
23:59:59.8639800
94
H 21
Peter Öhman
I 19 IF
23:59:59.8639800
94
H 21
Peter Triumf
Stockholms RK
23:59:59.8639800
23km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
1:05:22.392100
68.7p
2
H 21 Motion
Loke Sköld
Häverödals SK
1:09:10.414900
+3:48.22700
65.0p
3
H 21 Motion
Henrik Alveskog
Täby
1:12:24.434300
+7:02.42100
62.1p
4
H 21 Motion
Sven Roine Gerdlöf
Häverödals SK
1:28:23.530200
+23:01.138000
50.8p
5
D 21 Motion
Charlotte Österlund
Roslagsbro IF
1:34:56.569500
+29:34.177300
47.3p
6
D 21 Motion
Sofie Nyman
Linköping
1:44:45.628400
+39:23.236200
42.9p
7
D 21 Motion
Mia Kemppanen
Finland
1:46:06.636500
+40:44.244300
42.4p
8
D 21 Motion
Birgitta Skoglund
OK Roslagen
1:56:41.700000
+51:19.307800
38.5p
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Linnéa Djurström
Uppsala
23:59:58.8639700
2
H 21 Motion
Edvard Unsgaard
Täby
23:59:59.8639800
2
H 21 Motion
Andreas Wigholm
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
2
H 21 Motion
Peter Wikander
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
2
H 21 Motion
Per-Håkan Genberg
Stockholm
23:59:59.8639800
2
H 21 Motion
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
2
D 21 Motion
Anna Jogrenius
Stockholms RK
23:59:59.8639800
2
D 21 Motion
Åsa Nyman
Uppsala
23:59:59.8639800
2
D 21 Motion
Jessica Hallblad
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)