Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sebastian Svahn
Dalarna
1:10.6950
1
Erik Franzén
Dalarna
1:10.6950
3
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:11.7010
+0
3
Johan Borg
Hälsingland
1:11.7010
+0
5
Elias Danielsson
Gästrikland
1:11.7070
+1.20
6
Fabian Nordgren
Dalarna
1:12.7170
+2.120
7
Bosse Lövgren
Dalarna
1:14.7300
+3.250
8
Hugo Ström
Dalarna
1:14.7330
+3.280
9
Arvid Norberg
Hälsingland
1:14.7360
+4.310
10
Jonathan Hedberg
Värmland
1:14.7370
+4.320
11
Rikard Sjödin
Ångermanland
1:15.7410
+4.360
12
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
1:15.7450
+5.400
13
Viktor Norberg
Dalarna
1:15.7490
+5.440
14
Hilmer Grenedal
Hälsingland
1:16.7500
+5.450
15
Arvid Törnblom
Västerbotten
1:16.7520
+5.470
16
Wilhelm Sterner
Stockholm
1:16.7580
+6.530
16
Edvin Högman
Västergötland
1:16.7580
+6.530
18
Arvid Ekberg
Stockholm
1:17.7630
+6.580
18
Valter Eriksson
Norrbotten
1:17.7630
+6.580
18
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
1:17.7630
+6.580
21
Filip Sundin
Värmland
1:17.7690
+7.640
22
Linus Antonsen
Norrbotten
1:18.7710
+7.660
23
Simon Claesson
Västergötland
1:18.7750
+8.700
24
Calle Gustafsson
Ångermanland
1:19.7800
+8.750
24
Ruben Tholander
Stockholm
1:19.7800
+8.750
26
Isac Lundblad
Ångermanland
1:19.7810
+8.760
27
Gabriel Norder
Halland
1:19.7860
+9.810
28
Filip Ragnvaldsson
Jämtland Härjedalen
1:19.7870
+9.820
29
Melker Åkerström
Västergötland
1:20.7920
+9.870
30
Valter Ljungdahl
Medelpad
1:20.7980
+10.930
31
Linus Grundström
Västerbotten
1:20.7990
+10.940
32
Marcus Nilsson
Ångermanland
1:21.8000
+10.950
33
Albert Marjeta
Norrbotten
1:21.8010
+10.960
33
Melker Hendén
Västergötland
1:21.8010
+10.960
35
Edwin Nordmark
Västerbotten
1:21.8020
+10.970
36
Erik Byström
Ångermanland
1:21.8060
+11.1010
37
Gabriel Claesson
Småland
1:21.8090
+11.1040
38
Kalle Sörling
Gästrikland
1:22.8110
+11.1060
39
Henrik Fladrich
Östergötland
1:22.8120
+11.1070
40
Jesper Lundholm
Norrbotten
1:22.8160
+12.1110
41
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
1:23.8220
+12.1170
42
Wiliam Björklin
Gästrikland
1:23.8240
+12.1190
43
Alexander Helmin
Södermanland
1:23.8260
+13.1210
44
Axel Broms
Halland
1:23.8290
+13.1240
45
Lukas Walther
Medelpad
1:24.8340
+13.1290
46
Alfons Wedin
Örebro Län
1:24.8390
+14.1340
47
Axel Sandberg
Göteborg
1:25.8440
+14.1390
48
Edvin Schön
Uppland
1:25.8450
+15.1400
49
Benjamin Edman
Västerbotten
1:25.8470
+15.1420
50
Axel Rustas
Uppland
1:25.8490
+15.1440
51
Adam Dahlgren
Västergötland
1:26.8530
+15.1480
52
Johan Lindén
Medelpad
1:26.8540
+15.1490
52
Joel Nilsson
Västerbotten
1:26.8540
+15.1490
54
Elof Karlsson
Västerbotten
1:27.8630
+16.1580
55
Johan Thulin
Uppland
1:27.8660
+17.1610
56
Sebastian Höglund
Ångermanland
1:27.8670
+17.1620
57
Erik Sundberg
Ångermanland
1:27.8680
+17.1630
58
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
1:27.8690
+17.1640
58
Anton Grahn
Småland
1:27.8690
+17.1640
60
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
1:28.8720
+17.1670
60
Ludvig Wibom
Stockholm
1:28.8720
+17.1670
62
Axel Mäkinen
Gästrikland
1:28.8760
+18.1710
62
Eskil Peterson
Västergötland
1:28.8760
+18.1710
64
Elliot Åkesson
Småland
1:28.8780
+18.1730
65
Isak Andersson Lind
Västerbotten
1:29.8860
+19.1810
65
Sebastian Fransson
Östergötland
1:29.8860
+19.1810
67
Hugo Persson
Östergötland
1:30.8990
+20.1940
68
Albin Värnebjörk
Uppland
1:31.9010
+20.1960
69
Michael Chao Pettersson
Göteborg
1:31.9070
+21.2020
70
Anton Fredin
Uppland
1:32.9120
+21.2070
71
Erik Josefsson
Norrbotten
1:32.9130
+21.2080
72
Axel Svensson
Stockholm
1:32.9160
+22.2110
73
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
1:32.9190
+22.2140
74
Axel Stenvall
Västerbotten
1:33.9260
+23.2210
75
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
1:35.9400
+24.2350
76
Sebastian Pettersson
Östergötland
1:35.9450
+25.2400
77
Anton Larsson
Göteborg
1:36.9560
+26.2510
78
Lukas Ejvinsson
Medelpad
1:37.9610
+26.2560
79
Oskar Jäderblom
Uppland
1:37.9630
+26.2580
80
Lukas Karlén
Småland
1:37.9670
+27.2620
81
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
1:38.9790
+28.2740
82
Sune Ögren
Norrbotten
1:39.9810
+28.2760
83
Martin Lundholm
Norrbotten
1:39.9820
+28.2770
84
Arvid Jonsson
Västerbotten
1:40.9960
+30.2910
85
Isak Bodin
Ångermanland
1:41.10010
+30.2960
86
Alexander Hägglund
Västerbotten
1:46.10530
+35.3480
87
Folke Hultgårdh
Stockholm
1:48.10780
+38.3730