Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Venjansloppet
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elsa Pulkkinen
SK Leksand
18:30.110900
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Samuel Dunder
Siljansnäs Skid & Löparklubb
15:55.95400
2
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
16:04.96300
+9.800
3
Emil Lundlaine
Oxbergs IF
16:07.96600
+12.1100
4
Pipar Jonas Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
18:49.112800
+2:54.17300
5
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
20:43.124200
+4:48.28700
6
William Zackrisson
Venjans AIK
24:11.145000
+8:16.49500
7
Elias Folkesson
Venjans AIK
25:31.153000
+9:36.57500
D 12
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:29.56800
2
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:30.56900
+1
3
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
10:02.60100
+33.3200
4
Klara Olsson
IFK Mora SK
10:03.60200
+34.3300
5
Lova Masapärs
Malungs IF
10:29.62800
+1:00.5900
6
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
10:37.63600
+1:08.6700
7
Maya Rennermalm
Lima IF
10:45.64400
+1:16.7500
8
Selma Stengårds
Lima IF
11:00.65900
+1:31.9000
9
Elma Rudklint
OK Landehof
11:30.68900
+2:01.12000
10
Wilma Olofsson
Malungs IF
11:33.69200
+2:04.12300
11
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
11:37.69600
+2:08.12700
12
Ida Johansson
IFK Mora SK
11:47.70600
+2:18.13700
13
Frida Mojanis
Lima IF
12:41.76000
+3:12.19100
14
Tilde Karelius
Lima IF
13:55.83400
+4:26.26500
15
Emma Mattsson
Lima IF
14:07.84600
+4:38.27700
16
Wilma Eldh Jobsmyr
Malungs IF
14:59.89800
+5:30.32900
17
Julia Hebert
Lima IF
14:59.89800
+5:30.32900
D 14
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:32.51100
2
Matilda Bandefur
Idre SK
8:44.52300
+12.1100
3
Ellen Björk
Orsa SK
9:11.55000
+39.3800
4
Linnea Björkman
IFK Mora SK
9:13.55200
+41.4000
5
Nelly Söderström
Malungs IF
9:22.56100
+50.4900
6
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
9:23.56200
+51.5000
7
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
9:34.57300
+1:02.6100
8
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:43.58200
+1:11.7000
9
Ebba Augustsson
Källbottens IK
9:45.58400
+1:13.7200
10
Elin Bygg
Malungs IF
10:02.60100
+1:30.8900
11
Emma Almqvist
Sälens IF
10:15.61400
+1:43.10200
12
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:39.63800
+2:07.12600
13
Fanny Sundin
Orsa SK
10:50.64900
+2:18.13700
H 12
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:32.51100
2
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
8:41.52000
+9.800
3
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
8:42.52100
+10.900
4
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:52.53100
+20.1900
5
Vilmer Hylén
Falu IK
9:26.56500
+54.5300
6
Oskar Bergman
IFK Mora SK
9:43.58200
+1:11.7000
7
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
9:44.58300
+1:12.7100
8
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
9:50.58900
+1:18.7700
9
Lucas Mårts
IK Stern
9:50.58900
+1:18.7700
10
Emil Carlén
OK Landehof
10:01.60000
+1:29.8800
11
Emil Jönsson
Malungs IF
10:29.62800
+1:57.11600
12
Ville Åkerlund
Sälens IF
10:50.64900
+2:18.13700
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:57.47600
2
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
8:00.47900
+3.200
3
Alfred Hedlund
SK Leksand
8:07.48600
+10.900
4
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:17.49600
+20.1900
5
Fabian Nordegren
Falu IK
8:30.50900
+33.3200
6
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
8:36.51500
+39.3800
7
Axel Mäkinen
Högbo GIF
8:36.51500
+39.3800
8
Jacob Larsson
IFK Mora SK
9:02.54100
+1:05.6400
9
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:28.62700
+2:31.15000
D 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
8:21.50000
2
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
8:27.50600
+6.500
3
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
8:43.52200
+22.2100
4
Emma Larsson
IFK Mora SK
9:11.55000
+50.4900
5
Lovisa Hammare
Orsa SK
9:35.57400
+1:14.7300
6
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
9:53.59200
+1:32.9100
7
Ida Eriksson
IFK Mora SK
9:56.59500
+1:35.9400
8
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
9:59.59800
+1:38.9700
9
Kajsa Eriksson
Malungs IF
10:22.62100
+2:01.12000
10
Elsa Mattsson
Lima IF
10:23.62200
+2:02.12100
11
Astrid Hagström
Sälens IF
10:58.65700
+2:37.15600
12
Svea Nordqvist
Malungs IF
11:13.67200
+2:52.17100
13
Moa Jäderberg
SK Leksand
11:16.67500
+2:55.17400
14
Esther Hellman
SK Leksand
11:33.69200
+3:12.19100
15
Natalie Norén
Malungs IF
11:51.71000
+3:30.20900
16
Emma Nordqvist
Malungs IF
12:20.73900
+3:59.23800
17
Joline Frykstedt
Lima IF
12:30.74900
+4:09.24800
18
Hedda Zackrisson
Venjans AIK
14:14.85300
+5:53.35200
H 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viggo Rudklint
OK Landehof
8:11.49000
2
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:14.55300
+1:03.6200
3
Olle Johansson
IK Stern
9:32.57100
+1:21.8000
4
Oscar Johansson
IFK Mora SK
9:53.59200
+1:42.10100
5
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
11:01.66000
+2:50.16900
6
Elliot Dag EK
Sälens IF
12:14.73300
+4:03.24200
7
Erik Söderström
Malungs IF
13:49.82800
+5:38.33700
8
Ville Jonsson
Venjans AIK
15:06.90500
+6:55.41400
D 8
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alice Bygg
Malungs IF
1
Ruth Horcic
Oxbergs IF
1
Alva Jäderberg
SK Leksand
1
Ebba Karelius
Lima IF
1
Tuva Rehnström
Oxbergs IF
1
Siri Rehnström
Oxbergs IF
1
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
1
Mimmi Åkerlund
Sälens IF
1
Tindra Furunäs
IFK Grängesberg SK
1
Felicia Alriksson
Malungs IF
H 8
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Filip Almqvist
Sälens IF
1
Elvis Mörk Bölling
Älvdalens IF SK
1
Love Carlén
OK Landehof
1
Elias EK
Sälens IF
1
Rikard Elfström
Malungs IF
1
Emil Hammare
Orsa SK
1
Felix Gunnarsson
Lima IF
1
Assar Hagström
Sälens IF
1
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
1
Emil Johansson
IK Stern
1
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
1
Theo Jonsson
Venjans AIK
1
Anton Karelius
Lima IF
1
Albin Mårts
IK Stern
1
Lukas Norén
Malungs IF
1
Axel Stolt
SK Leksand
1
Didrik Hamrén
Särna SK
1
Sixten Grop
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1
Henry Hellman
SK Leksand
1
Ludvig Wennström
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1
Fabian Resar
Sollerön
D 6
0.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tinja Alriksson
Malungs IF
1
Ronja Hebert
Lima IF
1
Viola Håmås Wallin
Älvdalens IF SK
1
Astrid Pulkkinen
SK Leksand
1
Agne Milistver
Venjans AIK
1
Jolina Hamrén
Särna SK
1
Märta Henriksson
Axa SC
1
Emma Eriksson
IFK Mora SK
1
Norah Hellman
SK Leksand
1
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
1
Elvira Blomkvist
Venjans AIK
1
Selma Blomkvist
Venjans AIK
H 6
0.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Filip Gudmunds
Lima IF
1
Elias Gudmunds
Lima IF
1
Ted Gunnarsson
Lima IF
1
Enar Modigh
Särna SK
1
Erik Nises
Axa SC
1
Olle Nises
Axa SC
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)