Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2018-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
39:09.234820
87.9p
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
39:10.234930
+1.10
87.8p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
39:11.235050
+2.130
87.8p
4
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
39:54.239380
+45.4460
86.3p
5
Emil Danielsson
Högbo GIF
39:56.239580
+47.4660
86.2p
6
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
40:17.241670
+1:08.6750
85.5p
7
Simon Åstot
IFK Umeå
40:21.242030
+1:12.7110
85.4p
8
Jesper Persson
Åsarna IK
40:40.243960
+1:31.9040
84.8p
9
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
40:46.244500
+1:36.9580
84.6p
10
William Schultz
IFK Umeå
40:51.245040
+1:42.10120
84.5p
11
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
41:07.246690
+1:58.11770
83.9p
12
Emil Hagström
Garphyttans IF
41:27.248690
+2:18.13770
83.3p
13
Samuel Oskarsson
SK Leksand
41:36.249550
+2:27.14630
83.0p
14
Truls Gisselman
Rehns BK
41:36.249560
+2:27.14640
83.0p
15
Martin Mickels
Bålsta SK
41:45.250440
+2:36.15520
82.8p
16
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
41:52.251190
+2:43.16270
82.5p
17
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
41:57.251630
+2:48.16710
82.4p
18
Erik Granström
Strömnäs GIF
42:00.251950
+2:51.17030
82.3p
19
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
42:03.252280
+2:54.17360
82.2p
20
Petter Dahl
IF Strategen
42:06.252570
+2:57.17650
82.1p
21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
42:07.252610
+2:57.17690
82.1p
22
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
42:11.253050
+3:02.18130
82.0p
23
Joel Andersson
IFK Mora SK
42:15.253480
+3:06.18560
81.8p
24
Filip Öberg
Kalix SK
42:21.254050
+3:12.19130
81.7p
25
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
42:35.255480
+3:26.20560
81.2p
26
Erik Engelin
Offerdals SK
42:40.255930
+3:31.21010
81.1p
27
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
42:42.256120
+3:33.21200
81.0p
28
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
42:51.257090
+3:42.22170
80.8p
29
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
42:52.257190
+3:43.22270
80.7p
30
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
42:54.257320
+3:45.22400
80.7p
31
Linus Jonsson
Årjängs IF
42:56.257550
+3:47.22630
80.6p
32
William Karlsson
Källbottens IK
42:56.257580
+3:47.22660
80.6p
33
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
42:58.257740
+3:49.22820
80.6p
34
Filip Borgström
IF Strategen
43:18.259790
+4:09.24870
80.0p
35
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
43:20.259990
+4:11.25070
79.9p
36
Georg Ersson
IF Strategen
43:24.260380
+4:15.25460
79.8p
37
Alexander Melin
Sundbybergs IK
43:25.260420
+4:16.25500
79.8p
38
Albin Sjölén
Stockviks SF
43:27.260600
+4:17.25680
79.7p
39
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
43:55.263400
+4:45.28480
78.9p
40
Max Andersson
Domnarvets GOIF
43:57.263620
+4:48.28700
78.9p
41
Arvid Larsson
IFK Umeå
44:05.264490
+4:56.29570
78.6p
42
Benjamin Terent
Rehns BK
44:06.264540
+4:57.29620
78.6p
43
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
44:11.265070
+5:02.30150
78.5p
44
Nils Kylborn
Almby IK
44:12.265190
+5:03.30270
78.4p
45
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
44:16.265500
+5:06.30580
78.4p
46
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
44:20.265930
+5:11.31010
78.2p
47
Oskar Åslund
Östersunds SK
44:20.265950
+5:11.31030
78.2p
48
Love Kreij
IF Strategen
44:20.265960
+5:11.31040
78.2p
49
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
44:22.266130
+5:13.31210
78.2p
50
Harald Östensen
IFK Skövde SK
44:27.266610
+5:17.31690
78.1p
51
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
44:28.266720
+5:19.31800
78.0p
52
Jonathan Edman
IFK Umeå
44:29.266870
+5:20.31950
78.0p
53
Loke Östangård
Eksjö SOK
44:41.268000
+5:31.33080
77.7p
54
Mårten Gedda
OK Landehof
44:41.268080
+5:32.33160
77.7p
55
Jakob Tapani
Sågmyra SK
44:52.269100
+5:42.34180
77.4p
56
Albin Lundqvist
Gillberga SK
44:59.269860
+5:50.34940
77.2p
57
Alexander Lundstein
Storvreta IK
45:00.269920
+5:51.35000
77.2p
58
Isak Lieback
Ulricehamns IF
45:21.272000
+6:11.37080
76.6p
59
Martin Elmvall
Högbo GIF
45:24.272330
+6:15.37410
76.5p
60
Linus Nilsson
IFK Umeå
45:27.272670
+6:18.37750
76.4p
61
Kasper Wiken
Åsarna IK
45:31.273060
+6:22.38140
76.3p
62
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
45:32.273150
+6:23.38230
76.3p
63
Thomas Fällgren
Arvika IS
45:36.273530
+6:27.38610
76.2p
64
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
45:52.275140
+6:43.40220
75.8p
65
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
45:54.275340
+6:45.40420
75.7p
66
Axel Björkman
IF Hallby SOK
46:09.276800
+6:59.41880
75.4p
67
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
46:10.276930
+7:01.42010
75.3p
68
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
46:15.277470
+7:06.42550
75.2p
69
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
46:32.279160
+7:23.44240
74.8p
70
Henrik Millestu
Utrikes SK
46:36.279580
+7:27.44660
74.7p
71
Fabian Csiky
Lycksele IF
46:41.280040
+7:32.45120
74.5p
72
Arvid Schön
Storvreta IK
46:52.281110
+7:42.46190
74.3p
73
Arvid Värmsjö
SK Bore
46:56.281560
+7:47.46640
74.2p
74
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
47:05.282470
+7:56.47550
73.9p
75
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
47:12.283100
+8:02.48180
73.8p
76
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
47:12.283140
+8:03.48220
73.8p
77
Vincent Johnson
Matfors SK
47:30.284980
+8:21.50060
73.3p
78
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
47:31.285040
+8:22.50120
73.3p
79
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
47:33.285270
+8:24.50350
73.3p
80
Harald Carling
Falu IK
47:35.285480
+8:26.50560
73.2p
81
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
47:48.286710
+8:38.51790
72.9p
82
Axel Åslund
Hedesunda IF
48:10.288920
+9:01.54000
72.4p
83
Rasmus Rudberg
Sya SK
48:32.291130
+9:23.56210
71.9p
84
Karl Stark
Vaggeryds SOK
49:21.296060
+10:12.61140
70.7p
85
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
49:34.297360
+10:25.62440
70.4p
86
Johannes Josefsson
Täby IS SK
51:07.306640
+11:58.71720
68.4p
87
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
52:02.312150
+12:53.77230
67.3p
88
Oskar Persson
OK Landehof
58:13.349220
+19:04.114300
60.5p
89
Nils Wastegård
IK Stern
1:00:14.361380
+21:05.126460
58.6p
-
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
William Selander
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
Erik Backlund
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:58.8639700
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
23:59:58.8639700
-
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)