Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
3
Albin Blomberg
Rehns BK
4
Hjalmar Berg
Sunne SLF
5
Jens Junes
IFK Umeå
6
Erik Bryne
Sunne SLF
7
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
8
Victor Berglund
Bodens SK
9
Leo Svahn
Östersunds SK
10
Kalle Georgsson
Högbo GIF
11
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
12
Emil Löfgren
Täfteå IK
13
Markus Melén
Falu IK
14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
15
Filip Strand
Sunne SLF
16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
17
Malte Johansson
Högbo GIF
18
Albin Augustsson
Källbottens IK
19
Hampus Björck
IFK Umeå
20
Markus Almgren
IFK Mora SK
21
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
22
Måns Olsen
Grava SK
23
August Rosén
Jättendals IF
24
David Musslinder
Falköpings AIK SK
25
David Lantto
OK Sarven
26
Harald Ekenberg
IK Stern
27
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
28
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
29
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
30
Axel Mannelqvist
Vårby IK
31
Hjalmar Gedda
OK Landehof
32
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
33
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
34
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
35
Viktor Olsson
Husums IF SK
36
Otto Balck
Täby IS SK
37
Isak Lundholm
Täfteå IK
38
Jon Oscarsson
Ås IF
39
Nils Norberg
Lucksta IF
40
Gustav Svensson
Strängnäs SK
41
Rasmus Eriksson
IFK Umeå
42
Axel Karlsson
Täby IS SK
43
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
44
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
45
Alexander Danneskog
Jättendals IF
46
Arve Lignell
Lucksta IF
47
Henri Murto
OK Sarven
48
Anders Dahl
Alnö SK
49
Teo Eikelboom
Vårby IK
50
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
51
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
52
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
53
Linus Sörlin
Offerdals SK
54
Oskar Johansson
IFK Umeå
55
Edvin Nordgren
Åsarna IK
56
Lukas Karlberg
IK Rex
57
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
58
Calle Eriksson
Bålsta SK
59
Andreas Svensson
Vindelns IF
-
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
-
Adrian Skiöld
Borås SK
-
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
-
Lukas Ivarsson
Bålsta SK