Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup distans
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
33:49.202840
87.5p
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
33:54.203390
+5.450
87.3p
3
William Poromaa
Åsarna IK
34:08.204750
+19.1810
86.7p
4
Simon Åstot
IFK Umeå
34:16.205560
+27.2620
86.4p
5
Erik Engelin
Offerdals SK
34:24.206350
+35.3410
86.0p
6
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
34:27.206660
+38.3720
85.9p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
34:55.209400
+1:05.6460
84.8p
8
Malte Stefansson
Oxbergs IF
35:03.210260
+1:14.7320
84.4p
9
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
35:09.210830
+1:19.7890
84.2p
10
Jonathan Edman
IFK Umeå
35:23.212250
+1:34.9310
83.7p
11
Emil Danielsson
Högbo GIF
35:26.212570
+1:37.9630
83.5p
12
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
35:34.213330
+1:44.10390
83.2p
13
Truls Gisselman
Rehns BK
35:37.213640
+1:48.10700
83.1p
14
Petter Dahl
IF Strategen
35:39.213830
+1:49.10890
83.0p
15
Joel Andersson
IFK Mora SK
35:43.214240
+1:54.11300
82.9p
16
Emil Hagström
Garphyttans IF
35:44.214370
+1:55.11430
82.8p
17
Alexander Melin
Sundbybergs IK
35:57.215610
+2:07.12670
82.4p
18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
36:01.216060
+2:12.13120
82.2p
19
Mårten Gedda
OK Landehof
36:27.218600
+2:37.15660
81.2p
20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
36:34.219330
+2:44.16390
81.0p
21
Filip Öberg
Kalix SK
36:38.219770
+2:49.16830
80.8p
22
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
36:38.219790
+2:49.16850
80.8p
23
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
36:43.220250
+2:54.17310
80.6p
24
Martin Mickels
Bålsta SK
36:52.221110
+3:02.18170
80.3p
25
Max Andersson
Domnarvets GOIF
36:56.221500
+3:06.18560
80.2p
26
David Höglund
IFK Mora SK
36:57.221600
+3:07.18660
80.1p
27
Thomas Fällgren
Arvika IS
37:06.222550
+3:17.19610
79.8p
28
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
37:13.223200
+3:23.20260
79.6p
29
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
37:15.223440
+3:26.20500
79.5p
30
Linus Nilsson
IFK Umeå
37:21.224040
+3:32.21100
79.3p
31
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
37:22.224100
+3:32.21160
79.3p
32
Erik Granström
Strömnäs GIF
37:24.224310
+3:34.21370
79.2p
33
William Karlsson
Källbottens IK
37:24.224390
+3:35.21450
79.2p
34
Viktor Wiig
IF Strategen
37:28.224780
+3:39.21840
79.0p
35
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
37:29.224800
+3:39.21860
79.0p
36
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
37:29.224870
+3:40.21930
79.0p
37
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
37:34.225330
+3:44.22390
78.8p
38
Linus Jonsson
Årjängs IF
37:35.225410
+3:45.22470
78.8p
39
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
37:45.226410
+3:55.23470
78.5p
40
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
37:49.226840
+4:00.23900
78.3p
41
Benjamin Terent
Rehns BK
37:55.227470
+4:06.24530
78.1p
42
Adam Boman
Tranemo IF
38:07.228620
+4:17.25680
77.7p
43
Albin Berger
Domnarvets GOIF
38:12.229160
+4:23.26220
77.5p
44
Edvard Nilsson
Filipstads SF
38:16.229570
+4:27.26630
77.4p
45
Arvid Värmsjö
SK Bore
38:19.229880
+4:30.26940
77.3p
46
Albin Lundqvist
Gillberga SK
38:20.229920
+4:30.26980
77.3p
47
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
38:26.230590
+4:37.27650
77.0p
47
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
38:26.230590
+4:37.27650
77.0p
49
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
38:51.233080
+5:02.30140
76.2p
49
Anton Björk
Orsa SK
38:51.233080
+5:02.30140
76.2p
51
Martin Elmvall
Högbo GIF
38:52.233120
+5:02.30180
76.2p
52
Axel Åslund
Hedesunda IF
38:56.233560
+5:07.30620
76.1p
53
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
39:02.234120
+5:12.31180
75.9p
54
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
39:03.234240
+5:14.31300
75.8p
55
Nils Kylborn
Almby IK
39:05.234400
+5:15.31460
75.8p
56
David Sjöberg
Gimo IF SK
39:08.234730
+5:18.31790
75.7p
57
Kasper Wiken
Åsarna IK
39:14.235320
+5:24.32380
75.5p
58
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
39:14.235330
+5:24.32390
75.5p
59
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
39:21.236050
+5:32.33110
75.3p
60
Arvid Schön
Storvreta IK
39:28.236780
+5:39.33840
75.0p
61
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
39:31.237070
+5:42.34130
74.9p
62
Jacob Weel Rosbo
Danmark
39:37.237680
+5:48.34740
74.7p
63
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
39:54.239330
+6:04.36390
74.2p
64
Harald Carling
Falu IK
40:02.240150
+6:13.37210
74.0p
65
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
40:09.240800
+6:19.37860
73.8p
66
Oskar Åslund
Östersunds SK
40:13.241290
+6:24.38350
73.6p
67
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
40:20.241950
+6:31.39010
73.4p
68
Hampus Östlin
Sunderby SK
40:21.242090
+6:32.39150
73.4p
69
Andreas Albinsson
SK Bore
40:25.242450
+6:36.39510
73.3p
70
Erik Backlund
Äspereds IF
40:34.243390
+6:45.40450
73.0p
71
Love Kreij
IF Strategen
40:39.243890
+6:50.40950
72.9p
72
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
40:46.244560
+6:57.41620
72.7p
73
Isak Lieback
Ulricehamns IF
41:05.246400
+7:15.43460
72.1p
74
Anton Andersson
Garphyttans IF
41:15.247400
+7:25.44460
71.8p
75
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
41:25.248430
+7:35.45490
71.5p
76
Karl Stark
Vaggeryds SOK
41:40.249910
+7:50.46970
71.1p
77
Nils Wastegård
IK Stern
46:30.278930
+12:40.75990
63.7p
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Samuel Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Georg Ersson
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Per Jutterström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Sven Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Anton Mäkinen
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)