Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:19:41.838000
70.8p
2
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:26:43.880200
+7:02.42100
66.7p
3
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:27:45.886400
+8:04.48300
66.1p
4
Hg Arvidsson
Sya SK
2:27:57.887600
+8:16.49500
66.0p
5
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:29:10.894900
+9:29.56800
65.4p
6
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:31:38.909700
+11:57.71600
64.1p
7
Henrik Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:32:20.913900
+12:39.75800
63.8p
8
Kurt Andersson
Sätra IF
2:34:01.924000
+14:20.85900
62.9p
9
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:37:45.946400
+18:04.108300
61.2p
10
David Svedberg
Bålsta SK
2:40:08.960700
+20:27.122600
60.1p
11
Martin Sverdrup
Stockholms RK
2:40:47.964600
+21:06.126500
59.8p
12
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:48:14.1009300
+28:33.171200
56.7p
13
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:48:55.1013400
+29:14.175300
56.4p
14
Mattias Bolinder
Ericsson IK
2:55:20.1051900
+35:39.213800
54.0p
15
Larsson Anders
Axa SC
2:56:19.1057800
+36:38.219700
53.7p
16
Gunnar Isaksson
No Club
2:56:32.1059100
+36:51.221000
53.6p
17
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:59:32.1077100
+39:51.239000
52.6p
18
Anders Malmstigen
Berber IS
3:00:15.1081400
+40:34.243300
52.3p
19
Per Gustås
Vreta Skid o Mk
3:00:27.1082600
+40:46.244500
52.3p
20
Anders Nielsen
Atlas Copco IF
3:02:08.1092700
+42:27.254600
51.7p
21
Pierre Malteskog
SK Ringen
3:03:55.1103400
+44:14.265300
51.1p
22
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
3:06:39.1119800
+46:58.281700
50.3p
23
Reinert Hallor
Östansjö SK
3:07:26.1124500
+47:45.286400
50.0p
24
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:09:35.1137400
+49:54.299300
49.4p
25
Niclas Andersson
IF Hallby SOK
3:09:52.1139100
+50:11.301000
49.3p
26
Tomas Vidfelt
Lindebygdens OK
3:10:50.1144900
+51:09.306800
49.0p
27
Leif Andersson
Ryda SK
3:13:58.1163700
+54:17.325600
48.1p
28
Bengt Johansson
Västerås Skidklubb
3:14:22.1166100
+54:41.328000
48.0p
29
Niclas Grunewald
Dala-Järna IK
3:15:03.1170200
+55:22.332100
47.8p
30
Håkan Wennerström
Vattenfall IF Stockholm
3:17:23.1184200
+57:42.346100
47.1p
31
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
3:17:30.1184900
+57:49.346800
47.1p
32
Lars Karlsson
Östansjö SK
3:19:11.1195000
+59:30.356900
46.6p
33
Peter Agerhäll
Kumla SF
3:21:47.1210600
+1:02:06.372500
46.0p
34
Gabriel Wetter
Saltsjöbadens SLK
3:25:58.1235700
+1:06:17.397600
44.9p
35
Peter Lind
Söders SOL Tyresö
3:28:19.1249800
+1:08:38.411700
44.3p
36
Claes Hedström
Nybro Ski
3:31:41.1270000
+1:12:00.431900
43.5p
37
Urban Johansson
Tunafors SK
3:38:30.1310900
+1:18:49.472800
42.0p
38
Lars Holmgård
Grava SK
3:43:00.1337900
+1:23:19.499800
41.0p
39
Lars Eriksson
Karlslunds IF SF
3:51:13.1387200
+1:31:32.549100
39.4p
40
Johan Frisk
Granbergsdals IF
3:51:51.1391000
+1:32:10.552900
39.3p
41
Stefan Leijon
Bålsta SK
4:00:23.1442200
+1:40:42.604100
37.7p
42
Lars Eriksson
Axa SC
4:09:46.1498500
+1:50:05.660400
36.2p
43
Ulf Nordström
Almby IK
4:12:49.1516800
+1:53:08.678700
35.7p
44
Amanjeet Sandhu
Karlslunds IF SF
4:20:50.1564900
+2:01:09.726800
34.5p
45
Peter Svensson
Finnskogarnas SK
4:42:06.1692500
+2:22:25.854400
31.6p
-
Jonas Häger
Ryda SK
23:59:58.8639700
-
Christer Alm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Peter Jansson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)