Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski marathon
2005-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:06:45.760400
93.7p
2
Li Geliang
China
2:06:46.760500
+1
93.7p
3
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:06:47.760600
+2.100
93.6p
4
Tian Ye
China
2:08:22.770100
+1:37.9600
92.5p
5
André Haugsbö
Norway
2:08:30.770900
+1:45.10400
92.4p
6
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
2:08:46.772500
+2:01.12000
92.2p
7
Xia Wan
China
2:11:06.786500
+4:21.26000
90.6p
8
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:11:10.786900
+4:25.26400
90.5p
9
Mikael Ojala
Östersunds SK
2:11:12.787100
+4:27.26600
90.5p
10
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:11:25.788400
+4:40.27900
90.3p
11
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
2:11:26.788500
+4:41.28000
90.3p
12
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:12:21.794000
+5:36.33500
89.7p
13
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:14:08.804700
+7:23.44200
88.5p
14
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:14:25.806400
+7:40.45900
88.3p
15
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:15:58.815700
+9:13.55200
87.3p
16
Per Liv
Domnarvets GOIF
2:16:02.816100
+9:17.55600
87.3p
17
Martin Ree
Støren SK
2:16:03.816200
+9:18.55700
87.3p
18
Henrik Karlsson
Idre SK
2:16:05.816400
+9:20.55900
87.2p
19
Olle Sjöström
Orsa SK
2:16:46.820500
+10:01.60000
86.8p
20
David Jansson
Mullsjö SOK
2:17:29.824800
+10:44.64300
86.4p
21
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:17:49.826800
+11:04.66300
86.1p
22
Erik Andersson
Malungs IF
2:18:36.831500
+11:51.71000
85.7p
23
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:19:14.835300
+12:29.74800
85.3p
24
Odd Egil Brobakk
Norway
2:19:29.836800
+12:44.76300
85.1p
25
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:19:30.836900
+12:45.76400
85.1p
26
Ola Berger
Norway
2:20:04.840300
+13:19.79800
84.8p
27
John Andén
Ulricehamns IF
2:21:06.846500
+14:21.86000
84.1p
28
Mikael Andersson
Sunne SLF
2:21:07.846600
+14:22.86100
84.1p
29
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:21:36.849500
+14:51.89000
83.8p
30
Zhang Qing
China
2:23:30.860900
+16:45.100400
82.7p
31
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:23:57.863600
+17:12.103100
82.5p
32
Per Olav
Haugen Singsås IL
2:24:28.866700
+17:43.106200
82.2p
33
Tore Stengrundet
Trysil IL
2:24:56.869500
+18:11.109000
81.9p
34
Daniel Näslund
Kramfors Alliansen
2:26:48.880700
+20:03.120200
80.9p
35
Per Persson
Jämtkraft IF
2:28:06.888500
+21:21.128000
80.2p
36
Andreas Hansson
Myssjö-Ovikens IF
2:28:12.889100
+21:27.128600
80.1p
37
Nils Hedberg
Strömsbergs IF
2:28:43.892200
+21:58.131700
79.8p
38
Eric Simonsson
Landöns IF
2:29:56.899500
+23:11.139000
79.2p
39
Morihiro Horie
IFK Mora SK
2:30:03.900200
+23:18.139700
79.1p
40
Alexander Jakobsson
Hotings IF
2:30:48.904700
+24:03.144200
78.7p
41
Fredrik Ousbäck
Järpens SK
2:31:12.907100
+24:27.146600
78.5p
42
Erik Jansson
OK Landehof
2:33:07.918600
+26:22.158100
77.5p
43
Anders Ottosson
IF Strategen
2:36:00.935900
+29:15.175400
76.1p
44
Björn Albinsson
Tanums IF
2:37:11.943000
+30:26.182500
75.5p
45
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:43:44.982300
+36:59.221800
72.5p
46
Per-Erik Bergstrand
Östersunds SK
2:44:35.987400
+37:50.226900
72.1p
47
Björn Jonsson
Duveds IF
2:45:32.993100
+38:47.232600
71.7p
48
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
2:46:38.999700
+39:53.239200
71.2p
49
Magnus Österberg
Jämtkraft IF
2:46:54.1001300
+40:09.240800
71.1p
50
Jens Magnusson
Bräcke SK
2:48:38.1011700
+41:53.251200
70.4p
51
John Hero
Kinnaströms SK
2:49:28.1016700
+42:43.256200
70.1p
52
Björn Mossberg
Jämtkraft IF
2:49:46.1018500
+43:01.258000
69.9p
53
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:50:10.1020900
+43:25.260400
69.8p
54
Elg Elstad
Harran IL
2:51:04.1026300
+44:19.265800
69.4p
55
Thomas Berg
Sundbybergs IK
2:51:56.1031500
+45:11.271000
69.1p
56
Andreas Wassberg
Lennartsfors IF
2:57:39.1065800
+50:54.305300
66.8p
57
Leo Lansbergen
Netherlands
2:59:19.1075800
+52:34.315300
66.2p
58
Ingvar Forss
Alsens IF
3:14:06.1164500
+1:07:21.404000
61.2p
59
Stefan Engström
Åre SLK
3:33:43.1282200
+1:26:58.521700
55.6p
60
Rolf Blom
Riddarnas IF
3:35:56.1295500
+1:29:11.535000
55.0p
61
Håkan Hansson
Åre SLK
3:37:59.1307800
+1:31:14.547300
54.5p
62
David Kunze
IFK Strömsund
3:46:26.1358500
+1:39:41.598000
52.4p
63
Jan Hendriks
Netherlands
4:21:03.1566200
+2:14:18.805700
45.5p