Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup & Volkswagen Cup Lördag
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Eirik Sverdrup Augdal
Norway
35:11.211070
84.2p
2
H 21
Simen Andreas Sveen
Norway
35:14.211310
+2.140
84.1p
3
H 21
Daniel Stock
Norway
35:26.212530
+14.1360
83.7p
4
H 21
Mathias Rundgreen
Norway
35:32.213130
+20.1960
83.6p
5
H 21
Gaute Kvaale
Norway
35:35.213410
+23.2240
83.5p
6
H 21
Johan Hoel
Norway
35:41.214020
+29.2850
83.3p
7
H 21
Martin Nyenget
Norway
35:41.214080
+30.2910
83.3p
8
H 21
Ole Jørgen Bruvoll
Norway
35:56.215500
+44.4330
82.9p
9
H 21
Anssi Pentsinen
Finland
35:59.215850
+47.4680
82.8p
10
H 21
Sindre Folkvord
Norway
36:01.216000
+49.4830
82.7p
11
H 21
Snorri Veidekke Einarsson
Island
36:04.216320
+52.5150
82.6p
12
H 21
Per Kristian Nygård
Norway
36:10.216970
+59.5800
82.5p
13
H 21
Espen Udjus Frorud
Norway
36:19.217820
+1:07.6650
82.2p
14
H 21
Chris Andre Jespersen
Norway
36:20.217920
+1:08.6750
82.2p
15
H 21
Jan Thomas Jenssen
Norway
36:21.218010
+1:09.6840
82.2p
16
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
36:24.218350
+1:12.7180
82.1p
17
H 21
Perttu Hyvarinen
Finland
36:25.218410
+1:13.7240
82.0p
18
H 21
Vebjørn Turtveit
Norway
36:26.218570
+1:15.7400
82.0p
19
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
36:27.218610
+1:15.7440
82.0p
20
H 21
Kjetil André Bjerkrheim
Norway
36:33.219230
+1:21.8060
81.8p
21
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
36:33.219290
+1:22.8120
81.8p
22
H 21
Lari Lehtonen
Finland
36:42.220120
+1:30.8950
81.6p
23
H 21
Teodor Peterson
IFK Umeå
36:43.220280
+1:32.9110
81.5p
24
H 21
Thomas Bucher-Johannessen
Norway
36:44.220300
+1:32.9130
81.5p
25
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
36:44.220320
+1:32.9150
81.5p
26
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
36:46.220500
+1:34.9330
81.5p
27
H 21
Simon Hallström
Idre SK
36:48.220710
+1:36.9540
81.4p
28
H 21
Kari Varis
Finland
36:48.220720
+1:36.9550
81.4p
29
H 21
Nils Magnus Grave Bøen
Norway
36:49.220810
+1:37.9640
81.4p
30
H 21
Mattis Stenshagen
Norway
36:49.220860
+1:37.9690
81.4p
31
H 21
Emil Nyeng
Norway
36:56.221550
+1:44.10380
81.2p
32
H 21
Matti Heikkinen
Finland
36:57.221600
+1:45.10430
81.2p
33
H 21
Lauri Gummerus
Finland
36:57.221620
+1:45.10450
81.1p
34
H 21
Håvard Solås Taugbøl
Norway
36:57.221690
+1:46.10520
81.1p
35
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
36:58.221710
+1:46.10540
81.1p
36
H 21
Jørgen Sæternes Ulvang
Norway
37:01.222080
+1:50.10910
81.0p
37
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
37:06.222540
+1:54.11370
80.9p
38
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
37:07.222610
+1:55.11440
80.9p
39
H 21
Matias Strandvall
Finland
37:09.222850
+1:57.11680
80.8p
40
H 21
Juuso Haarala
Finland
37:14.223380
+2:03.12210
80.7p
41
H 21
Joachim Aurland
Norway
37:16.223570
+2:05.12400
80.6p
42
H 21
Aleksi Kuula Parttimaa
Finland
37:19.223800
+2:07.12630
80.5p
43
H 21
Petter Stakston
Norway
37:19.223820
+2:07.12650
80.5p
44
H 21
Mikael Gunnulfsen
Norway
37:23.224240
+2:11.13070
80.4p
45
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
37:25.224420
+2:13.13250
80.4p
45
H 21
Juho Mikkonen
Finland
37:25.224420
+2:13.13250
80.4p
47
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:28.224790
+2:17.13620
80.3p
48
H 21
Graeme Killick
Canada
37:29.224810
+2:17.13640
80.3p
49
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
37:29.224890
+2:18.13720
80.3p
50
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
37:30.224970
+2:19.13800
80.2p
51
H 21
Lauri Lepisto
Finland
37:33.225210
+2:21.14040
80.2p
51
H 21
Joni Maki
Finland
37:33.225210
+2:21.14040
80.2p
53
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:37.225690
+2:26.14520
80.0p
54
H 21
Torstein Buan Røvik
Norway
37:39.225830
+2:27.14660
80.0p
55
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
37:39.225880
+2:28.14710
80.0p
56
H 21
John Magnus Haugen
Norway
37:42.226100
+2:30.14930
79.9p
57
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
37:43.226200
+2:31.15030
79.9p
58
H 21
Erik HUSBY
Norway
37:45.226470
+2:34.15300
79.8p
59
H 21
Markus Vuorela
Finland
37:47.226600
+2:35.15430
79.8p
60
H 21
Lars Ove Aunli
Norway
37:52.227150
+2:40.15980
79.6p
61
H 21
Waltteri Vinkanharju
Finland
37:59.227850
+2:47.16680
79.5p
62
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
37:59.227890
+2:48.16720
79.4p
63
H 21
Martin Mikkelsen
Norway
38:03.228200
+2:51.17030
79.4p
64
H 21
Petter Hedman
IFK Umeå
38:04.228370
+2:53.17200
79.3p
65
H 21
Heikki Korpela
Finland
38:06.228520
+2:54.17350
79.3p
66
H 21
Amund Hoel
Norway
38:08.228750
+2:56.17580
79.2p
67
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
38:10.228920
+2:58.17750
79.2p
67
H 21
Ola Jordheim
Norway
38:10.228920
+2:58.17750
79.2p
69
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
38:13.229220
+3:01.18050
79.1p
70
H 21
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
38:14.229300
+3:02.18130
79.1p
71
H 21
Mikael Norberg
OK Gränsen
38:17.229650
+3:05.18480
79.0p
72
H 21
Callum Smith
Storbritannien
38:21.230030
+3:09.18860
78.9p
73
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
38:26.230560
+3:14.19390
78.7p
73
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
38:26.230560
+3:14.19390
78.7p
75
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:28.230770
+3:17.19600
78.7p
76
H 21
Sivert Wiig
Norway
38:29.230800
+3:17.19630
78.7p
77
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
38:29.230820
+3:17.19650
78.7p
78
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
38:29.230880
+3:18.19710
78.7p
79
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
38:32.231180
+3:21.20010
78.6p
80
H 21
Thomas Hjalmar Westgaard
Irland
38:34.231380
+3:23.20210
78.5p
81
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
38:35.231480
+3:24.20310
78.5p
82
H 21
Max Novak
Offerdals SK
38:36.231550
+3:24.20380
78.5p
83
H 21
Christian Magnus Hjelde
Norway
38:37.231610
+3:25.20440
78.5p
84
H 21
Bendik Holth Skjønberg
Norway
38:41.232000
+3:29.20830
78.4p
85
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
38:42.232140
+3:30.20970
78.3p
86
H 21
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
38:44.232360
+3:32.21190
78.3p
87
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
38:45.232430
+3:33.21260
78.3p
88
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
38:45.232460
+3:33.21290
78.3p
89
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
38:47.232620
+3:35.21450
78.2p
90
H 21
Magnus Aarrestad Lian
Norway
38:51.233030
+3:39.21860
78.1p
91
H 21
Juuso Makela
Finland
38:52.233130
+3:40.21960
78.1p
91
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
38:52.233130
+3:40.21960
78.1p
93
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
38:55.233450
+3:43.22280
78.0p
94
H 21
Verneri Suhonen
Finland
38:55.233460
+3:43.22290
78.0p
95
H 21
Thomas Ekrem
Norway
38:56.233500
+3:44.22330
78.0p
96
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
38:58.233730
+3:46.22560
77.9p
97
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
38:59.233800
+3:47.22630
77.9p
98
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
38:59.233870
+3:48.22700
77.9p
99
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
38:59.233890
+3:48.22720
77.9p
100
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
39:03.234260
+3:51.23090
77.8p
101
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
39:06.234530
+3:54.23360
77.7p
102
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
39:06.234550
+3:54.23380
77.7p
103
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
39:12.235130
+4:00.23960
77.6p
104
H 21
John Leander
Åsarna IK
39:13.235220
+4:01.24050
77.5p
105
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:14.235340
+4:02.24170
77.5p
106
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
39:14.235360
+4:02.24190
77.5p
107
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
39:15.235460
+4:03.24290
77.5p
108
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
39:18.235780
+4:07.24610
77.4p
109
H 21
Niklas Niska
Finland
39:23.236210
+4:11.25040
77.3p
110
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:24.236390
+4:13.25220
77.3p
111
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
39:27.236680
+4:16.25510
77.2p
112
H 21
Svein Berg Fines
Norway
39:28.236700
+4:16.25530
77.2p
113
H 21
Kein Einaste
Estonia
39:33.237280
+4:22.26110
77.0p
114
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
39:34.237320
+4:22.26150
77.0p
115
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
39:35.237460
+4:23.26290
77.0p
116
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
39:37.237660
+4:25.26490
76.9p
117
H 21
Iiro-mikko Harju
Finland
39:42.238190
+4:31.27020
76.8p
118
H 21
Teemu Pöntinen
Finland
39:45.238490
+4:34.27320
76.7p
119
H 21
Kristoffer Lamøy
Norway
39:49.238810
+4:37.27640
76.6p
120
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:07.240600
+4:55.29430
76.2p
120
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
40:07.240600
+4:55.29430
76.2p
122
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
40:08.240780
+4:57.29610
76.2p
123
H 21
Viljam Knif
Finland
40:10.240970
+4:59.29800
76.1p
124
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
40:12.241190
+5:01.30020
76.1p
125
H 21
Carl Olander
IK Stern
40:18.241710
+5:06.30540
75.9p
126
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
40:23.242260
+5:11.31090
75.8p
127
H 21
Petri Torvinen
Finland
40:24.242360
+5:12.31190
75.8p
128
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
40:33.243290
+5:22.32120
75.6p
129
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
40:34.243320
+5:22.32150
75.6p
130
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
40:36.243530
+5:24.32360
75.5p
131
H 21
Krister Aaen Pedersen
Norway
40:44.244380
+5:33.33210
75.3p
132
H 21
Ivar Andre Ryttervold
Norway
40:46.244520
+5:34.33350
75.3p
133
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
40:52.245190
+5:41.34020
75.1p
134
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
40:55.245470
+5:44.34300
75.0p
135
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
41:41.250030
+6:29.38860
74.0p
136
H 21
Albert Askengren
Visborgs OK
41:52.251170
+6:41.40000
73.7p
137
H 21
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
42:13.253230
+7:01.42060
73.2p
138
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:24.254370
+7:13.43200
73.0p
139
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
42:42.256130
+7:30.44960
72.6p
140
H 21
David Thorell
IK Stern
42:44.256330
+7:32.45160
72.5p
141
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
43:14.259350
+8:02.48180
71.9p
142
H 21
William Westerlund
Falu IK
43:32.261120
+8:20.49950
71.5p
143
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
43:46.262520
+8:34.51350
71.2p
144
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
44:20.265950
+9:08.54780
70.5p
145
H 21
Johan Stridsman
Bodens SK
44:29.266890
+9:18.55720
70.3p
146
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
45:13.271240
+10:01.60070
69.4p
147
H 21
Johan Forslund
Lycksele IF
45:40.273930
+10:28.62760
68.8p
148
H 21
Markus Nordmark
Nässjö SF
49:50.298970
+14:39.87800
64.2p
149
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:58.8639700
150
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
150
H 21
YI Zhou
China
23:59:59.8639800
150
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
150
H 21
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
150
H 21
Qinghai Sun
China
23:59:59.8639800
150
H 21
Albert Jónsson
Island
23:59:59.8639800
150
H 21
Hugo Karlstrom
Finland
23:59:59.8639800
150
H 21
Santeri Erola
Finland
23:59:59.8639800
150
H 21
Maowulietibieke Entemake
China
23:59:59.8639800
150
H 21
Espen Sundsvik
Norway
23:59:59.8639800
150
H 21
Turo Sipila
Finland
23:59:59.8639800
150
H 21
Qiang Wang
China
23:59:59.8639800
150
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
150
H 21
Reima Idström
Finland
23:59:59.8639800
150
H 21
Even Northug
Norway
23:59:59.8639800
150
H 21
Sindre Grönflaten
Norway
23:59:59.8639800
150
H 21
Niila Ahokas
Finland
23:59:59.8639800
150
H 21
Ingvar Folkvord
Norway
23:59:59.8639800
150
H 21
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
25:36.153540
82.7p
2
D 21
Kari Øyre Slind
Norway
26:05.156430
+28.2790
81.2p
3
D 21
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:31.159060
+55.5420
79.9p
4
D 21
Susanna Saapunki
Finland
26:52.161110
+1:15.7470
78.9p
5
D 21
Lotta Udnes Weng
Norway
26:57.161670
+1:21.8030
78.6p
6
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
26:59.161870
+1:23.8230
78.5p
7
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
27:01.162070
+1:25.8430
78.4p
8
D 21
Emilie Kristoffersen
Norway
27:03.162240
+1:27.8600
78.3p
9
D 21
Emily Nishikawa
Canada
27:07.162660
+1:31.9020
78.1p
10
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
27:08.162710
+1:31.9070
78.1p
11
D 21
Anna Dyvik
IFK Mora SK
27:15.163430
+1:38.9790
77.8p
12
D 21
Julie Myhre
Norway
27:16.163560
+1:40.9920
77.7p
13
D 21
Marte Mæhlum Johansen
Norway
27:20.163960
+1:44.10320
77.5p
14
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
27:21.164010
+1:44.10370
77.5p
15
D 21
Heini Hokkanen
Finland
27:26.164580
+1:50.10940
77.2p
16
D 21
Johanna Matintalo
Finland
27:30.164900
+1:53.11260
77.1p
17
D 21
Lovise Heimdal
Norway
27:31.165040
+1:55.11400
77.0p
18
D 21
Marthe Bjørnsgaard
Norway
27:35.165450
+1:59.11810
76.8p
19
D 21
Jonna Sundling
IFK Umeå
27:36.165560
+2:00.11920
76.8p
20
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
27:37.165600
+2:00.11960
76.8p
21
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
27:39.165850
+2:03.12210
76.6p
22
D 21
Maija Hakala
Finland
27:41.166010
+2:04.12370
76.6p
23
D 21
Martine Lorgen Øvrebust
Norway
27:43.166290
+2:07.12650
76.4p
24
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:46.166580
+2:10.12940
76.3p
25
D 21
Merete Myrseth
Norway
27:57.167680
+2:21.14040
75.8p
26
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
28:01.168030
+2:24.14390
75.7p
27
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
28:01.168090
+2:25.14450
75.6p
28
D 21
Marjaana Pitkaenen
Finland
28:06.168590
+2:30.14950
75.4p
29
D 21
Anna-kaisa Saari
Finland
28:08.168790
+2:32.15150
75.3p
30
D 21
Barbro Kvåle
Norway
28:09.168860
+2:33.15220
75.3p
31
D 21
Silje Theodorsen
Norway
28:10.168910
+2:33.15270
75.3p
32
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
28:10.168920
+2:33.15280
75.3p
33
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
28:10.168980
+2:34.15340
75.3p
34
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
28:19.169860
+2:43.16220
74.9p
35
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:22.170180
+2:46.16540
74.7p
36
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:26.170520
+2:49.16880
74.6p
37
D 21
Johanne Hauge Harviken
Norway
28:36.171540
+3:00.17900
74.2p
38
D 21
Johanna Ukkola
Finland
28:39.171840
+3:03.18200
74.0p
39
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
28:59.173850
+3:23.20210
73.2p
40
D 21
Anni Alakoski
Finland
29:06.174550
+3:30.20910
72.9p
41
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
29:07.174650
+3:31.21010
72.9p
42
D 21
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
29:08.174750
+3:32.21110
72.8p
43
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
29:08.174780
+3:32.21140
72.8p
44
D 21
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
29:25.176440
+3:49.22800
72.1p
45
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
29:31.177070
+3:55.23430
71.9p
46
D 21
Nichole Bathe
Storbritannien
29:35.177450
+3:59.23810
71.7p
47
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
30:06.180560
+4:30.26920
70.5p
48
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
30:10.180960
+4:34.27320
70.4p
49
D 21
Iina Ahokas-komonen
Finland
30:18.181700
+4:41.28060
70.1p
50
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
30:21.182090
+4:45.28450
69.9p
51
D 21
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
30:35.183460
+4:59.29820
69.4p
52
D 21
Maarit Korpi
Finland
30:47.184680
+5:11.31040
69.0p
53
D 21
Julia Hager
Finland
30:49.184870
+5:13.31230
68.9p
54
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
30:52.185120
+5:15.31480
68.8p
55
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
31:08.186770
+5:32.33130
68.2p
56
D 21
Anda Muizhniece
Latvia
31:12.187110
+5:35.33470
68.1p
57
D 21
Nora Lian Aarrestad
Norway
31:44.190390
+6:08.36750
66.9p
58
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
31:52.191130
+6:15.37490
66.7p
59
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
32:05.192450
+6:29.38810
66.2p
60
D 21
Kristrun Gudnadottir
Island
32:38.195790
+7:02.42150
65.1p
61
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
32:52.197170
+7:16.43530
64.7p
62
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
33:08.198770
+7:32.45130
64.2p
63
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
34:05.204410
+8:28.50770
62.4p
64
D 21
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
36:24.218380
+10:48.64740
58.5p
65
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
65
D 21
Petra Torvinen
Finland
23:59:58.8639700
65
D 21
Vilma Nissinen
Finland
23:59:58.8639700
65
D 21
Eveliina Piippo
Finland
23:59:58.8639700
69
D 21
Tiina Idstrom-portti
Finland
23:59:59.8639800
69
D 21
Dandan Man
China
23:59:59.8639800
69
D 21
Chunxue Chi
China
23:59:59.8639800
69
D 21
Xin Li
China
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)