2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Ellen Berg | Granbergsdals IF | 9:25.56480 | | |
2 | Silje Abrahamsen | Filipstads SF | 10:00.59910 | +34.3330 | |
3 | Maja Hörnström | Grava SK | 10:02.60170 | +36.3590 | |
4 | Juni Rudström | Grava SK | 10:22.62120 | +56.5540 | |
5 | Agnes Källiden | Granbergsdals IF | 10:29.62890 | +1:04.6310 | |
6 | Vera Värmsjö | SK Bore | 10:47.64630 | +1:21.8050 | |
7 | Linnéa Schullström | Gillberga SK | 11:02.66180 | +1:37.9600 | |
8 | Saga Värmsjö | SK Bore | 11:03.66290 | +1:38.9710 | |
9 | Elin Eriksson | SK Bore | 11:28.68750 | +2:02.12170 | |
10 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 11:33.69210 | +2:07.12630 | |
11 | Maiken Blom | Östmarks IF | 11:38.69700 | +2:12.13120 | |
12 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 11:55.71480 | +2:30.14900 | |
13 | Ella Marklars | Östmarks IF | 11:59.71880 | +2:34.15300 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Astrid Kolberg | Sunne SLF | 8:34.51300 | | |
2 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 9:11.55050 | +37.3650 | |
3 | Frida Lundgren | Filipstads SF | 9:12.55130 | +38.3730 | |
4 | Anna Fällgren | Arvika IS | 9:43.58210 | +1:09.6810 | |
5 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 10:18.61720 | +1:44.10320 | |
6 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 10:21.62090 | +1:47.10690 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Albin Larsson | Filipstads SF | 8:27.50640 | | |
2 | Emil Larsson | Filipstads SF | 9:05.54470 | +38.3730 | |
3 | Hugo Ekström | Grava SK | 9:09.54870 | +42.4130 | |
4 | Oliver Hedberg | Sunne SLF | 9:31.57020 | +1:03.6280 | |
5 | Sixten Olsson | Stavnäs IK | 9:44.58380 | +1:17.7640 | |
6 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 9:47.58650 | +1:20.7910 | |
7 | Petter Karlsson | Arvika IS | 9:49.58890 | +1:22.8150 | |
8 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 10:30.62960 | +2:03.12220 | |
9 | Adam Stråle | Grava SK | 10:36.63590 | +2:09.12850 | |
10 | Albin Isaksson | Grava SK | 11:22.68100 | +2:54.17360 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 7:58.47700 | | |
2 | Filip Sundin | Grava SK | 7:59.47880 | +1.80 | |
3 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 8:18.49760 | +20.1960 | |
4 | Gustav Eriksson | SK Bore | 9:10.54920 | +1:12.7120 | |
5 | Filip Eriksson | SK Bore | 9:33.57200 | +1:35.9400 | |
6 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 9:35.57470 | +1:37.9670 | |
7 | Hjalmar Wilhelmsson | Filipstads SF | 9:39.57820 | +1:41.10020 | |
8 | Jonathan Hedström | IK Fryken | 9:42.58150 | +1:44.10350 | |
9 | Viktor Halvarsson | Åmåls OK | 9:46.58510 | +1:48.10710 | |
10 | Erik Halvarsson | Åmåls OK | 9:53.59270 | +1:55.11470 | |
11 | William Persson | Brandsbols SK | 10:11.61080 | +2:13.13280 | |
- | Vigo Johansson | Grava SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 23:59:59.8639800 | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Alma Schullström | Gillberga SK | 7:23.44260 | | |
2 | Trulsa Lech | SK Bore | 7:41.46080 | +18.1720 | |
3 | Julie Schagerström | Sunne SLF | 7:42.46140 | +18.1780 | |
4 | Nellie Lindgren | Sunne SLF | 7:49.46860 | +26.2500 | |
5 | Maja Syversen | SK Bore | 8:13.49290 | +50.4930 | |
6 | Meja Eriksson | Årjängs IF | 8:22.50170 | +59.5810 | |
7 | Elvira Lundberg | Sunne SLF | 8:40.51900 | +1:16.7540 | |
8 | Elmira Eriksson | Östmarks IF | 8:40.51930 | +1:16.7570 | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Olle Fischer | Hagfors SF | 5:52.35150 | | |
2 | Johannes Isaksson | Grava SK | 6:12.37100 | +19.1850 | |
3 | Vincent Holmqvist | SK Bore | 6:20.37960 | +28.2710 | |
4 | Erik Nilsson | Sunne SLF | 6:40.39910 | +47.4660 | |
5 | Albin Kallström | Sunne SLF | 7:09.42800 | +1:16.7550 | |
- | Olle Johansson | Grava SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Max Wallén | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | | |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 17:14.103360 | | - |
2 | Elin Westh | SK Bore | 17:15.103400 | +0 | - |
3 | Linda Forsby | Årjängs IF | 17:42.106100 | +27.2640 | - |
4 | Anja Stolpe | Filipstads SF | 17:52.107140 | +37.3680 | - |
5 | Kajsa Sköld | Filipstads SF | 18:44.112350 | +1:29.8890 | - |
6 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 18:51.113000 | +1:36.9540 | - |
7 | Thea Braneby | Sunne SLF | 19:13.115230 | +1:58.11770 | - |
8 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 20:03.120270 | +2:49.16810 | - |
9 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 20:55.125470 | +3:41.22010 | - |
10 | Klara Skärskog | Arvika IS | 21:45.130490 | +4:31.27030 | - |
- | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 23:59:59.8639800 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 37:12.223180 | | - |
2 | Linnea Johansson | Linköpings SK | 37:15.223430 | +2.150 | - |
3 | Amanda Hedström | IK Fryken | 38:25.230460 | +1:12.7180 | - |
4 | Kerstin Näslund | SK Bore | 38:37.231670 | +1:24.8390 | - |
5 | Elsa Persson | IK Fryken | 39:42.238190 | +2:30.14910 | - |
6 | Linnea Sjödin | Rembo IK | 40:03.240220 | +2:50.16940 | - |
7 | Axelina Jonsson | Rembo IK | 43:58.263730 | +6:45.40450 | - |
- | Sara Oskarsson | IK Fryken | 23:59:59.8639800 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Amelia Furunäs | Malungs IF | 38:36.231580 | | - |
2 | Moa Westh | SK Bore | 40:19.241850 | +1:42.10170 | - |
3 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 40:51.245090 | +2:15.13410 | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Elin Bryne | Malungs IF | 38:21.230090 | | - |
2 | Erika Karlsson | Nybro Ski | 39:31.237030 | +1:09.6840 | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Linda Bengtsson | SK Bore | 39:28.236790 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 14:15.85440 | | - |
2 | Erik Bryne | Sunne SLF | 14:22.86150 | +7.610 | - |
3 | Kasper Olsen | Grava SK | 14:23.86220 | +7.680 | - |
4 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 14:33.87290 | +18.1750 | - |
5 | Filip Strand | Sunne SLF | 14:42.88130 | +26.2590 | - |
6 | Ludvig Berg | Granbergsdals IF | 15:22.92150 | +1:07.6610 | - |
7 | Måns Olsen | Grava SK | 15:46.94570 | +1:31.9030 | - |
8 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 16:45.100460 | +2:30.14920 | - |
9 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 16:51.101090 | +2:36.15550 | - |
10 | Albin Källiden | Granbergsdals IF | 17:16.103550 | +3:01.18010 | - |
11 | Oscar Ericsson | Årjängs IF | 19:30.116950 | +5:15.31410 | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Jakob Thellsén | Vreta Skid o Mk | 1:06:15.397400 | | - |
2 | Isak Lieback | Ulricehamns IF | 1:07:40.405930 | +1:25.8430 | - |
3 | Thomas Fällgren | Arvika IS | 1:08:16.409570 | +2:01.12070 | - |
4 | Harald Östensen | IFK Skövde SK | 1:13:20.439940 | +7:05.42440 | - |
5 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 1:13:41.442030 | +7:26.44530 | - |
6 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:14:20.445990 | +8:05.48490 | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Leo Johansson | Skillingaryds FK | 1:01:51.371070 | | - |
2 | Erik Lieback | Ulricehamns IF | 1:05:15.391440 | +3:23.20270 | - |
3 | Elis Berg | Sunne SLF | 1:05:48.394700 | +3:56.23530 | - |
4 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:16:10.456970 | +14:19.85800 | - |
- | Edwin Franzen | IFK Mora SK | 23:59:58.8639700 | | - |
- | Christian Olsson | Årjängs IF | 23:59:59.8639800 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Viktor Kolberg | Arvika IS | 1:23:02.498120 | | - |
2 | Anders Nilsson | SK Bore | 1:29:56.539590 | +6:54.41370 | - |
- | Simon Hansen | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 1:14:33.447290 | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Göran Westberg | Sunne SLF | 1:42:24.614340 | | - |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Silje Blom | Östmarks IF | | | |
- | Märta Blomqvist | Östmarks IF | | | |
- | Wilma Gärd | Östmarks IF | | | |
- | Thea Karlsson | Nybro Ski | | | |
- | Lova Lech | SK Bore | | | |
- | Olivia Marklars | Östmarks IF | | | |
- | Elin Wallén | Sunne SLF | | | |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Theo Fredriksson | SK Bore | | | |
- | Widar Gärd | Östmarks IF | | | |
- | Nils Liljemark | SK Bore | | | |
- | Hugo Marklars | Östmarks IF | | | |
- | Walter Marklars | Östmarks IF | | | |
- | Egon Olsson | SK Bore | | | |
- | William Strandberg | Brandsbols SK | | | |
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Stina Blomkvist | Östmarks IF | | | - |
- | Julia Fryklund | SK Bore | | | - |
- | Meja Hedin | Brandsbols SK | | | - |
- | Lova Hedström | Östmarks IF | | | - |
- | Stina Karlsson | Arvika IS | | | - |
- | Alicia Marklars | Östmarks IF | | | - |
- | Anna Nilsson | Sunne SLF | | | - |
- | Elvira Persson | Brandsbols SK | | | - |
- | Joline Persson | Brandsbols SK | | | - |
- | Lilly Schagerström | Sunne SLF | | | - |
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Marius Blom | Östmarks IF | | | - |
- | Klas Eriksson | Sunne SLF | | | - |
- | Vincent Eriksson | Östmarks IF | | | - |
- | Jens Fredriksson | SK Bore | | | - |
- | Gustav Gerdt | Stavnäs IK | | | - |
- | Liam Hedström | Östmarks IF | | | - |
- | Olle Olsson | SK Bore | | | - |
- | Anton Stenmark | Brandsbols SK | | | - |
- | Anton Syversson | SK Bore | | | - |
- | Casper Wallén | Sunne SLF | | | - |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)