Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Sprint
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Gustav Berglund
IFK Mora SK
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
4
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6
Simon Stenberg
Kalix SK
7
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
8
Adam Persson
IF Hallby SOK
9
Axel Jutterström
IFK Mora SK
10
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
11
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
12
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
14
Johan Herbert
IFK Mora SK
15
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
16
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
17
Tobias Lindman
Stockviks SF
18
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
19
Carl Rotvold
Åsarna IK
20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
21
Arvid Jonsson
Duveds IF
22
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23
Albin Persson
Tranemo IF
24
Elis Berg
Sunne SLF
25
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26
Samuel Björn
Rembo IK
27
Albin Johansson
Sätra IF
28
Linus Nygren
Ulricehamns IF
29
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
30
Zackarias Björn
Rembo IK
31
Jacob Stark
Stockviks SF
32
Anton Laine
Kalix SK
33
Alfred Nilsson
Filipstads SF
34
Valdemar Nilsson
Bodens SK
35
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
36
Olle Westin
IK Stern
37
Jesper Matti
Bodens SK
38
Arvid Vänn
Stockviks SF
39
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
40
Jonatan Palander
Sellnäs IF
41
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
42
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
43
Andreas Karlsson
Kalix SK
44
Anton Swedberg
IFK Mora SK
45
Mattias Wedin
Stockviks SF
46
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
47
Karl Hjalmarsson
IK Stern
48
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
49
Hampus Millestu
Utrikes SK
50
Johan Samuelsson
Husums IF SK
51
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
52
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
53
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
54
Gösta Malmström
IK Stern
55
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
56
Axel Svensson
Landsbro IF SK
57
Markus Norman
Kalix SK
58
Adrian Lundberg
SK Bore
59
Ludvig Karlsson
Järpens SK
60
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
61
Petter Persson
Borås SK
62
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
63
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
64
Olle Stefansson
IK Stern
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK