Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ösk Skidan 2
2008-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
9km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Christensen
Tullus Sg
22:02.132140
78.8p
2
Henrik Forsberg
Tullus Sg
22:03.132280
78.7p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:19.139880
74.4p
H 21
9km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Persson
Kilsmo IK
20:39.123890
84.0p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
20:40.123930
84.0p
3
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
20:42.124120
83.8p
D 18
6km, Längdskidor, Fristil
1
Erika Oskarsson
Östersunds SK
19:03.114210
58.4p
2
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
20:24.122340
55.2p
3
Therese Berggren
Hällefors SK
22:42.136130
50.5p
D 20
6km, Längdskidor, Fristil
1
Marte Kristoffersen
Meråker IL
15:18.91770
69.6p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
16:36.99520
65.3p
3
Jennie Jirhed
Östersunds SK
17:42.106100
62.0p
D 21
6km, Längdskidor, Fristil
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
16:35.99420
65.3p
2
Julia Limby
Åsarna IK
17:32.105160
62.5p
3
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
17:52.107140
61.5p
H 16
6km, Längdskidor, Fristil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
15:16.91550
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
15:17.91600
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
15:44.94390
H 18
6km, Längdskidor, Fristil
1
Daniel Gustavsson
Tullus Sg
15:22.92100
69.4p
2
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
15:25.92450
69.2p
3
Victor Agestam
Tullus Sg
15:26.92510
69.2p
H 21
6km, Längdskidor, Fristil
1
Jesper Johnsson
Åre Skidgymnasium
15:34.93370
68.7p
2
Dan Hallebjer
Klimpfjäll IF
17:34.105300
62.4p
3
Björn Strindlund
Östersunds SK
17:42.106170
62.0p
D 14
3km, Längdskidor, Fristil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
8:59.53890
D 16
3km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Gustafson
Offerdals SK
8:32.51120
2
Ida Jonsson
Duveds IF
9:20.55930
3
Lina Kardin
Östersunds SK
9:20.55970
H 14
3km, Längdskidor, Fristil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
8:34.51310
2
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
8:52.53160
3
Daniel Hägesten
Remsle SK
8:58.53710
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ösk Skidan 2 2010
Ösk Skidan 1 2010
Ösk Skidan 2 2009
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Ösk Skidan 1 2008
Ösk Skidan 3 2007
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2008
Flatarundan - Engcon Cup 2008
Ösk Skidan 1 2008
Vemdalsskidan 2008
ICA-Loppet 2008
Milkoloppet 2008
Hammerdalsspelen 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan