Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2017-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
15:34.93350
2
Matilda Bandefur
Idre SK
15:35.93410
+0
3
Ida Garfvè
IFK Mora SK
15:44.94370
+10.920
4
Lina Rydén
IFK Mora SK
16:21.98080
+47.4630
5
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
16:22.98170
+48.4720
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:22.98190
+48.4740
7
Yrla Abrahamsson
IK Stern
16:24.98310
+49.4860
8
Astrid Kolberg
Sunne SLF
16:32.99190
+58.5740
9
Ellen Björk
Orsa SK
16:35.99400
+1:00.5950
10
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
16:56.101530
+1:21.8080
11
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
16:56.101560
+1:22.8110
12
Linnea Björkman
IFK Mora SK
16:57.101620
+1:22.8170
13
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
17:00.101940
+1:25.8490
14
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
17:04.102350
+1:30.8900
15
Mira Göransson
Äspereds IF
17:04.102380
+1:30.8930
16
Tova Andersson
Brovallens IF
17:33.105260
+1:59.11810
17
Alma Olsson
Garphyttans IF
17:37.105660
+2:03.12210
18
Emmi Nyberg
Bälinge IF
17:41.106050
+2:07.12600
19
Elsa Palmberg
Högbo GIF
17:47.106660
+2:13.13210
20
Julia Björn
SK Bore
17:57.107690
+2:23.14240
21
MY Werner
IK Stern
17:59.107810
+2:24.14360
22
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
17:59.107830
+2:24.14380
23
Louise Wallin
IFK Mora SK
18:01.108010
+2:26.14560
24
Nelly Söderström
Malungs IF
18:20.109910
+2:45.16460
25
Hanni Beronius
IFK Mora SK
18:21.110030
+2:46.16580
26
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
18:38.111710
+3:03.18260
27
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
18:40.111920
+3:05.18470
28
Lisa Lantz
Sya SK
18:40.111940
+3:05.18490
29
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
18:58.113770
+3:24.20320
30
Alva Thudeen
Sya SK
19:01.114000
+3:26.20550
31
Ellen Bengtsson
Orsa SK
19:06.114550
+3:32.21100
32
Vilma Larsson
Norabygdens SK
19:11.115090
+3:37.21640
33
Ebba Augustsson
Källbottens IK
19:18.115760
+3:44.22310
34
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
19:20.115930
+3:45.22480
35
Jessica Rennermalm
Lima IF
19:52.119110
+4:17.25660
36
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
20:10.120900
+4:35.27450
37
Mina Eriksson
Älvdalens IF SK
22:08.132750
+6:34.39300
38
Elin Hansson
Älvdalens IF SK
22:29.134820
+6:54.41370
39
Towa Laagen
Lidköpings VSK
26:47.160640
+11:12.67190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)