Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2017-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
22:05.132410
93.7p
2
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
22:15.133430
+10.920
93.1p
3
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:21.134000
+15.1490
92.7p
4
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
22:43.136220
+38.3710
91.4p
5
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:54.137300
+48.4790
90.7p
6
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:59.137880
+54.5370
90.4p
7
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
23:00.137930
+55.5420
90.4p
8
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
23:07.138600
+1:01.6090
90.0p
9
H 21
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:07.138620
+1:02.6110
90.0p
10
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:10.138950
+1:05.6440
89.8p
11
H 21
Max Novak
Offerdals SK
23:25.140490
+1:20.7980
88.9p
12
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
23:27.140650
+1:22.8140
88.8p
13
H 21
John Leander
Åsarna IK
23:29.140850
+1:24.8340
88.7p
14
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:51.143070
+1:46.10560
87.5p
15
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:52.143170
+1:47.10660
87.4p
16
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:53.143210
+1:48.10700
87.4p
17
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:54.143320
+1:49.10810
87.3p
18
H 21
Carl Olander
IK Stern
23:54.143340
+1:49.10830
87.3p
19
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:56.143560
+1:51.11050
87.2p
20
H 21
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:57.143660
+1:52.11150
87.1p
21
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:03.144200
+1:57.11690
86.8p
22
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
24:07.144630
+2:02.12120
86.6p
23
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
24:08.144720
+2:03.12210
86.6p
24
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:35.147450
+2:30.14940
85.1p
25
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
24:36.147580
+2:31.15070
85.1p
26
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:42.148130
+2:37.15620
84.8p
27
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
24:48.148750
+2:43.16240
84.5p
28
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
25:01.150050
+2:56.17540
83.8p
28
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
25:01.150050
+2:56.17540
83.8p
30
H 20
Kevin LINDHOLM
IF Minken
25:29.152860
+3:24.20350
82.4p
31
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
25:30.152910
+3:25.20400
82.4p
32
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
25:42.154170
+3:37.21660
81.8p
33
H 21
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
25:55.155400
+3:49.22890
81.2p
34
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
26:12.157180
+4:07.24670
80.4p
35
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
26:17.157620
+4:12.25110
80.2p
36
H 21
Gustaf Berglund
Åre Längdskidklubb
26:17.157630
+4:12.25120
80.2p
37
H 20
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
26:20.157990
+4:15.25480
80.0p
38
H 21
Henrik Forsberg
Biathlon Östersund IF
26:39.159860
+4:34.27350
79.2p
39
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
26:42.160170
+4:37.27660
79.0p
40
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
26:47.160630
+4:42.28120
78.8p
41
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
26:53.161290
+4:48.28780
78.5p
42
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
26:58.161780
+4:53.29270
78.3p
43
H 18
William Selander
Östersunds SK
27:00.161980
+4:55.29470
78.2p
44
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
27:11.163050
+5:06.30540
77.8p
45
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
27:23.164210
+5:18.31700
77.3p
46
H 18
Nils Kylborn
Almby IK
27:33.165220
+5:28.32710
76.8p
47
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
27:35.165410
+5:30.32900
76.8p
48
H 21
David Thorell
IK Stern
27:37.165630
+5:32.33120
76.7p
49
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
27:39.165830
+5:34.33320
76.6p
50
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
28:10.168980
+6:05.36470
75.3p
51
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
28:18.169760
+6:13.37250
75.0p
52
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
28:31.171030
+6:26.38520
74.5p
53
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
28:38.171730
+6:33.39220
74.2p
54
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
28:45.172410
+6:40.39900
73.9p
55
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
28:58.173770
+6:53.41260
73.4p
56
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
28:59.173800
+6:53.41290
73.4p
57
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
29:00.173910
+6:55.41400
73.3p
58
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
29:06.174550
+7:01.42040
73.1p
59
H 18
Kasper Wiken
Åsarna IK
29:32.177150
+7:27.44640
72.1p
60
H 21
Mikael Gardelin
Visborgs OK
29:33.177290
+7:28.44780
72.1p
61
H 20
Tobias Olsson
Åsarna IK
29:40.177940
+7:35.45430
71.8p
62
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
29:44.178350
+7:39.45840
71.7p
63
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
31:06.186570
+9:01.54060
68.8p
64
H 21
Pierre Olsson
Klättermusen
35:20.211950
+13:15.79440
61.2p
65
H 20
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:58.8639700
65
H 21
Mattias Bångman
Ljustorps IF
23:59:58.8639700
65
H 21
Andreas Viker
IK Stern
23:59:58.8639700
68
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
68
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
68
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
68
H 18 Motion
Emil Logård
Rehns BK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
16:47.100630
81.8p
2
D 21
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
16:50.100950
+3.220
81.5p
3
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
17:09.102880
+22.2150
79.9p
4
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:23.104250
+36.3520
78.8p
5
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
17:26.104530
+39.3800
78.6p
6
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
17:32.105110
+44.4380
78.2p
7
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:32.105130
+45.4400
78.2p
8
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:37.105630
+50.4900
77.8p
9
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
17:44.106310
+56.5580
77.3p
10
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
17:45.106430
+58.5700
77.2p
11
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
17:49.106870
+1:02.6140
76.9p
12
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
18:12.109190
+1:25.8460
75.2p
13
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
18:17.109690
+1:30.8960
74.8p
14
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
18:25.110420
+1:37.9690
74.3p
15
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
18:29.110890
+1:42.10160
74.0p
16
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
18:30.110920
+1:42.10190
74.0p
17
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
18:30.110930
+1:43.10200
74.0p
18
D 20
Tua Dahlgren
Offerdals SK
18:35.111450
+1:48.10720
73.6p
19
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
18:54.113310
+2:06.12580
72.4p
20
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
18:58.113740
+2:11.13010
72.1p
21
H 21 Motion
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
19:18.115720
+2:30.14990
70.8p
22
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
19:25.116460
+2:38.15730
70.4p
23
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
19:26.116510
+2:38.15780
70.3p
24
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
19:28.116730
+2:41.16000
70.2p
25
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
19:29.116810
+2:41.16080
70.1p
26
D 18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
19:35.117490
+2:48.16760
69.7p
27
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
19:44.118300
+2:56.17570
69.2p
28
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
19:49.118860
+3:02.18130
68.9p
29
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
20:19.121800
+3:31.21070
67.2p
30
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
20:30.122910
+3:42.22180
66.6p
31
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
20:33.123230
+3:46.22500
66.4p
32
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
20:41.124050
+3:54.23320
66.0p
33
D 21
Petra Nilsson Björklund
Åsarna IK
20:41.124090
+3:54.23360
65.9p
34
H 21 Motion
Markus Lassus Bjälnes
Östersund
21:07.126650
+4:20.25920
64.6p
35
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
21:39.129870
+4:52.29140
62.9p
36
H 21 Motion
Erik Albano
Aspåsnäset
21:41.130060
+4:54.29330
62.8p
37
D 20
Lucia Michalickova
Östersunds SK
21:56.131500
+5:08.30770
62.1p
38
D 18
Paige Lembke
Sundbybergs IK
22:05.132420
+5:17.31690
61.7p
39
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
22:49.136810
+6:01.36080
59.7p
40
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
23:01.138050
+6:14.37320
59.1p
41
H 21 Motion
Lars-Erik Lindborg
Korsnäs IF SK
23:40.141980
+6:53.41250
57.5p
42
D 18
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
23:56.143570
+7:09.42840
56.8p
43
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
24:00.143930
+7:13.43200
56.7p
44
D 18
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
24:46.148520
+7:58.47790
54.9p
45
H 21 Motion
Artur Poznanski
No Club
27:23.164210
+10:35.63480
49.5p
46
D 18
Mikaela Wendt
Bålsta SK
28:38.171770
+11:51.71040
47.3p
47
D 20
Fanny Johansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
47
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
3.3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16 Motion
Gustav Pålsson
Utrikes SK
8:23.50280
2
H 16 Motion
Gustav Hedström
Östersunds SK
8:33.51280
+9.900
3
H 16 Motion
Isac Morin
Utrikes SK
8:52.53120
+28.2740
4
D 16 Motion
Märta Rosenberg
Duveds IF
9:11.55050
+47.4670
5
H 16 Motion
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
9:19.55830
+55.5450
6
H 16 Motion
Leo Svahn
Östersunds SK
9:26.56570
+1:02.6190
7
H 16 Motion
Tor Rönnestrand
Ås IF
9:28.56780
+1:04.6400
8
H 16 Motion
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
9:32.57160
+1:08.6780
9
H 14 Motion
Viktor Eriksson
Östersunds SK
9:34.57310
+1:10.6930
10
H 14 Motion
Pelle Boberg
Duveds IF
9:46.58530
+1:22.8150
11
H 14 Motion
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
9:53.59240
+1:29.8860
12
H 14 Motion
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
10:02.60120
+1:38.9740
13
D 16 Motion
Anna Jonsson
Duveds IF
10:08.60730
+1:44.10350
14
D 16 Motion
Tindra Österberg
Ås IF
10:10.60910
+1:46.10530
15
H 16 Motion
Victor Berglund
Duveds IF
10:11.61060
+1:47.10680
16
D 14 Motion
Maja Boberg
Duveds IF
10:14.61330
+1:50.10950
17
H 14 Motion
Viggo Stein
Ås IF
10:38.63710
+2:14.13330
18
D 14 Motion
Vilda Book
IFK Strömsund
10:38.63750
+2:14.13370
19
H 14 Motion
Elias Redman
Östersunds SK
10:39.63840
+2:15.13460
20
D 14 Motion
Alva Svahn
Östersunds SK
10:39.63870
+2:15.13490
21
H 14 Motion
Björn Rönnestrand
Ås IF
10:43.64210
+2:19.13830
22
H 14 Motion
Emil Ärlebrandt
Östersunds SK
10:52.65130
+2:28.14750
23
H 14 Motion
Ludvig Millestu
Utrikes SK
10:53.65250
+2:29.14870
24
D 16 Motion
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
10:53.65260
+2:29.14880
25
D 14 Motion
Wilma Karlsson
Östersunds SK
10:55.65450
+2:31.15070
26
H 14 Motion
Axel Arnesson
Ås IF
10:58.65760
+2:34.15380
27
D 14 Motion
Jonna Kjellgren
Järpens SK
11:01.66050
+2:37.15670
28
H 14 Motion
Johan Richardsson
Järpens SK
11:03.66220
+2:39.15840
29
D 14 Motion
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
11:10.66910
+2:46.16530
30
D 14 Motion
Maja Pålsson
Utrikes SK
11:10.66970
+2:46.16590
31
H 16 Motion
Jakob Wickenberg
Ås IF
11:11.67000
+2:47.16620
32
D 16 Motion
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
11:11.67030
+2:47.16650
33
H 14 Motion
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
11:12.67140
+2:48.16760
34
D 14 Motion
Alicia Sellsve
Järpens SK
11:21.68090
+2:58.17710
35
D 14 Motion
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
11:22.68190
+2:59.17810
36
D 14 Motion
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
11:23.68290
+3:00.17910
37
H 14 Motion
Eric Staaf
Ås IF
11:28.68710
+3:04.18330
38
H 14 Motion
Leo Eriksson
Östersunds SK
11:31.69040
+3:07.18660
38
H 16 Motion
Leo Skålén
Duveds IF
11:31.69040
+3:07.18660
40
H 16 Motion
Albin Seger
Tullus Sg
11:32.69150
+3:08.18770
41
H 14 Motion
Love Ingerhed
Tullus Sg
11:33.69240
+3:09.18860
42
H 14 Motion
Melwin Bång
Östersunds SK
11:38.69750
+3:14.19370
43
D 14 Motion
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
11:43.70290
+3:20.19910
44
D 14 Motion
Sofia Pedersen
Järpens SK
11:44.70360
+3:20.19980
45
H 14 Motion
Axel Krondahl
Ås IF
11:49.70810
+3:25.20430
46
D 14 Motion
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
11:50.70920
+3:26.20540
47
H 16 Motion
Felix Nilsson
Offerdals SK
11:53.71210
+3:29.20830
48
D 16 Motion
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
11:55.71450
+3:31.21070
49
H 14 Motion
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
12:00.71960
+3:36.21580
50
D 14 Motion
Moa Ericsson
Östersunds SK
12:12.73170
+3:48.22790
51
H 14 Motion
Björn Östlund
Järpens SK
12:13.73240
+3:49.22860
52
H 14 Motion
Nils Graipe
Östersunds SK
12:31.75010
+4:07.24630
53
D 14 Motion
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
12:53.77260
+4:29.26880
54
D 14 Motion
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
13:07.78650
+4:43.28270
55
H 16 Motion
Axel Seger
Tullus Sg
13:15.79420
+4:51.29040
56
H 14 Motion
Erik Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
13:52.83170
+5:28.32790
57
H 14 Motion
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
13:58.83750
+5:34.33370
58
D 16 Motion
Ester Olofsson
Ås IF
14:23.86210
+5:59.35830
59
H 14 Motion
Samuel Fredlund
Järpens SK
14:47.88620
+6:23.38240
60
H 16 Motion
Eva Dahlgren
Östersunds SK
20:12.121130
+11:48.70750
61
H 16 Motion
Åsa Westman
Östersunds SK
24:14.145390
+15:51.95010
62
H 14 Motion
Sebastian Ärlebrant
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)