Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären Lördag
2017-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Alexander Bolshunov
Russia
37:13.223200
90.1p
2
H 21
Maxim Vylegzhanin
Russia
37:14.223300
+1
90.1p
3
H 21
Alexey Chervotkin
Russia
37:18.223710
+5.410
90.0p
4
H 21
Alexey Poltoranin
Kazakstan
37:31.225000
+18.1700
89.6p
5
H 21
Dario Cologna
Switzerland
37:35.225410
+22.2110
89.5p
6
H 21
Alexey Vitsenko
Russia
37:42.226150
+29.2850
89.3p
7
H 21
Artem Maltsev
Russia
37:50.226940
+37.3640
89.0p
8
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
37:51.227000
+38.3700
89.0p
8
H 21
Evgeniy Belov
Russia
37:51.227000
+38.3700
89.0p
10
H 21
Alexander Bessmertnykh
Russia
37:53.227210
+40.3910
89.0p
11
H 21
Denis Spitsov
Russia
37:58.227740
+45.4440
88.8p
12
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
38:02.228160
+49.4860
88.7p
13
H 21
Dmitriy Japarov
Russia
38:06.228500
+53.5200
88.6p
14
H 21
Ivan Yakimushkin
Russia
38:09.228860
+56.5560
88.5p
15
H 21
Sergey Ustiugov
Russia
38:13.229280
+1:00.5980
88.4p
16
H 21
Andrey Larkov
Russia
38:15.229420
+1:02.6120
88.3p
17
H 21
Sergey Turychev
Russia
38:15.229470
+1:02.6170
88.3p
17
H 21
Ilia Semikov
Russia
38:15.229470
+1:02.6170
88.3p
19
H 21
Teodor Peterson
IFK Umeå
38:18.229770
+1:05.6470
88.2p
20
H 21
Devon Kershaw
Canada
38:19.229870
+1:06.6570
88.2p
21
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
38:21.230020
+1:08.6720
88.2p
22
H 21
Andrey Melnichenko
Russia
38:22.230110
+1:09.6810
88.1p
23
H 21
Raul Shakirzianov
Russia
38:25.230490
+1:12.7190
88.0p
24
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
38:26.230560
+1:13.7260
88.0p
24
H 21
Ivan Kirillov
Russia
38:26.230560
+1:13.7260
88.0p
26
H 21
Petr Sedov
Russia
38:27.230680
+1:14.7380
88.0p
27
H 21
Andrey Sobakarev
Russia
38:28.230750
+1:15.7450
88.0p
28
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
38:28.230760
+1:15.7460
88.0p
29
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
38:34.231350
+1:21.8050
87.8p
30
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
38:34.231380
+1:21.8080
87.8p
31
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
38:35.231480
+1:22.8180
87.8p
32
H 21
Jonas Baumann
Switzerland
38:36.231500
+1:23.8200
87.7p
33
H 21
Sergey Malyshev
Kazakstan
38:46.232590
+1:33.9290
87.4p
34
H 21
Yevgeniy Velichko
Kazakstan
38:51.233020
+1:38.9720
87.3p
35
H 21
Nikita STUPAK
Russia
39:00.233960
+1:47.10660
87.1p
36
H 21
Keishin Yoshida
Japan
39:09.234830
+1:56.11530
86.8p
37
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
39:16.235540
+2:03.12240
86.6p
38
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
39:16.235590
+2:03.12290
86.6p
39
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:28.236740
+2:15.13440
86.3p
40
H 21
Naoto Baba
Japan
39:30.236930
+2:17.13630
86.2p
41
H 21
Hiroyuki Miyazawa
Japan
39:30.236940
+2:17.13640
86.2p
42
H 21
Akira Lenting
Japan
39:32.237160
+2:19.13860
86.2p
43
H 21
Vladsqv Skobelev
Russia
39:35.237450
+2:22.14150
86.1p
44
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
39:37.237690
+2:24.14390
86.0p
45
H 21
Dmitry Rostovtsev
Russia
39:38.237730
+2:25.14430
86.0p
46
H 21
Kaichi Naruse
Japan
39:38.237780
+2:25.14480
86.0p
47
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
39:39.237810
+2:26.14510
86.0p
48
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
39:41.238080
+2:28.14780
85.9p
49
H 21
Olzhas Klimin
Kazakstan
39:43.238290
+2:30.14990
85.9p
50
H 21
Graeme Killick
Canada
39:45.238430
+2:32.15130
85.8p
50
H 21
Nikita Surkov
Russia
39:45.238430
+2:32.15130
85.8p
52
H 21
Mikael Norberg
OK Gränsen
39:49.238850
+2:36.15550
85.7p
53
H 21
Konstantin Bortsov
Kazakstan
39:51.239000
+2:38.15700
85.7p
54
H 21
Petr Novak
Czech Republic
39:52.239160
+2:39.15860
85.6p
55
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
39:53.239290
+2:40.15990
85.6p
56
H 21
Daulet Rakhimbayev
Kazakstan
39:57.239610
+2:44.16310
85.5p
57
H 21
Akihito Uda
Japan
40:01.240020
+2:48.16720
85.4p
58
H 21
Raido Rankel
Estonia
40:01.240060
+2:48.16760
85.4p
59
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
40:03.240230
+2:50.16930
85.4p
60
H 21
Vitaliy Pukhkalo
Kazakstan
40:03.240280
+2:50.16980
85.3p
61
H 21
Emil Jönsson
AnnaEmil Sportklubb
40:08.240720
+2:55.17420
85.2p
62
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
40:13.241260
+3:00.17960
85.1p
63
H 21
Igor Fedotov
Russia
40:13.241290
+3:00.17990
85.1p
64
H 21
Anton Persson
SK Bore
40:14.241350
+3:01.18050
85.1p
65
H 21
Peter Mlynar
Slovakia
40:14.241360
+3:01.18060
85.1p
66
H 21
Tomoki Sato
Japan
40:20.241960
+3:07.18660
84.9p
67
H 21
Vladsqv Vechkanov
Russia
40:28.242750
+3:15.19450
84.7p
68
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
40:30.242910
+3:17.19610
84.7p
69
H 21
Andreas Veerpalu
Estonia
40:31.243060
+3:18.19760
84.6p
70
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
40:35.243440
+3:22.20140
84.5p
71
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
40:38.243710
+3:25.20410
84.4p
72
H 21
Kentaro Ishikawa
Japan
40:42.244130
+3:29.20830
84.3p
73
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
40:44.244320
+3:31.21020
84.3p
74
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:44.244370
+3:31.21070
84.3p
75
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
40:51.245010
+3:38.21710
84.1p
76
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40:51.245040
+3:38.21740
84.1p
77
H 21
Algo Karp
Estonia
40:53.245260
+3:40.21960
84.0p
78
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
40:54.245390
+3:41.22090
84.0p
79
H 21
Egor Kazarinov
Russia
40:59.245890
+3:46.22590
83.9p
80
H 21
Dominik Bury
Poland
41:01.246050
+3:48.22750
83.8p
81
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
41:04.246340
+3:51.23040
83.8p
82
H 21
Jan Antolec
Poland
41:04.246360
+3:51.23060
83.8p
83
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
41:06.246560
+3:53.23260
83.7p
84
H 21
Takatsugu Uda
Japan
41:06.246590
+3:53.23290
83.7p
85
H 21
Max Novak
Offerdals SK
41:07.246630
+3:54.23330
83.7p
86
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
41:07.246640
+3:54.23340
83.7p
87
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
41:11.247040
+3:58.23740
83.6p
88
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
41:14.247320
+4:01.24020
83.5p
89
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
41:16.247500
+4:03.24200
83.5p
90
H 21
Takanori Ebina
Japan
41:17.247680
+4:04.24380
83.4p
91
H 21
Jack Carlyle
Canada
41:19.247810
+4:06.24510
83.4p
92
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
41:21.248010
+4:08.24710
83.3p
93
H 21
Dmitriy Chekulaev
Russia
41:24.248330
+4:11.25030
83.3p
94
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
41:29.248810
+4:16.25510
83.1p
95
H 21
Takahiro Suzuki
Japan
41:30.248900
+4:17.25600
83.1p
96
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
41:32.249140
+4:19.25840
83.1p
97
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
41:34.249300
+4:21.26000
83.0p
98
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
41:39.249840
+4:26.26540
82.9p
99
H 21
Carl Olander
IK Stern
41:41.250090
+4:28.26790
82.8p
100
H 21
Petter Hedman
IFK Umeå
41:43.250220
+4:30.26920
82.8p
101
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
41:52.251120
+4:39.27820
82.6p
102
H 21
Hikari Fujinoki
Japan
41:55.251480
+4:42.28180
82.5p
103
H 21
Daniil Pryanichnikov
Russia
42:06.252530
+4:53.29230
82.2p
104
H 21
Karl Erik Rabakukk
Estonia
42:07.252660
+4:54.29360
82.2p
105
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
42:08.252730
+4:55.29430
82.2p
106
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
42:11.253000
+4:58.29700
82.1p
107
H 21
Andrej Segec
Slovakia
42:13.253230
+5:00.29930
82.0p
108
H 21
Bob Impola
Karlslunds IF SF
42:27.254630
+5:14.31330
81.7p
109
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
42:28.254750
+5:15.31450
81.7p
110
H 21
Brian Mckeever
Canada
42:29.254800
+5:16.31500
81.7p
111
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
42:43.256230
+5:30.32930
81.3p
112
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
42:45.256460
+5:32.33160
81.3p
113
H 21
Klas Nilsson
Skellefteå XC
43:02.258190
+5:49.34890
80.8p
114
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
43:17.259630
+6:04.36330
80.5p
115
H 21
John Leander
Åsarna IK
43:19.259800
+6:06.36500
80.5p
116
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
43:20.259950
+6:07.36650
80.4p
117
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
43:27.260620
+6:14.37320
80.3p
118
H 21
Yuuma Yoshida
Japan
43:32.261120
+6:19.37820
80.1p
119
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
43:58.263740
+6:45.40440
79.5p
120
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
44:10.264920
+6:57.41620
79.3p
121
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
44:23.266230
+7:10.42930
79.0p
122
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
44:41.268030
+7:28.44730
78.6p
123
H 21
David Larsson
Hudiksvalls IF
44:46.268580
+7:33.45280
78.4p
124
H 21
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
45:27.272670
+8:14.49370
77.5p
125
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
46:01.276070
+8:48.52770
76.8p
126
H 21
Andreas Viker
IK Stern
49:46.298550
+12:33.75250
72.2p
127
H 21
Vegar Johnsen
Norway
23:59:58.8639700
128
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
128
H 21
Anton Gafarov
Russia
23:59:59.8639800
128
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
128
H 21
Alexey Petukhov
Russia
23:59:59.8639800
128
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
128
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
128
H 21
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Hyuga Otaki
Japan
26:50.160990
85.5p
2
H 20
Haruki Yamashita
Japan
27:04.162370
+13.1280
84.9p
3
H 20
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
27:39.165880
+48.4790
83.5p
4
H 20
Pavel Sashkov
Russia
27:39.165890
+49.4800
83.5p
5
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
27:44.166360
+53.5270
83.3p
6
H 20
Koya Yumoto
Japan
27:53.167230
+1:02.6140
83.0p
7
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
27:55.167420
+1:04.6330
82.9p
8
H 20
William Schultz
IFK Umeå
28:11.169000
+1:20.7910
82.3p
9
D 21
Yulia Tchekaleva
Russia
28:12.169190
+1:22.8100
82.2p
10
D 21
Natalia Nepryaeva
Russia
28:36.171510
+1:45.10420
81.3p
11
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
28:38.171720
+1:47.10630
81.2p
12
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
28:50.172980
+1:59.11890
80.7p
13
H 20
Anton Laine
Kalix SK
28:51.173030
+2:00.11940
80.7p
14
D 21
Masako Ishida
Japan
28:57.173660
+2:06.12570
80.5p
15
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
28:57.173670
+2:06.12580
80.5p
16
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
28:58.173740
+2:07.12650
80.5p
17
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
29:03.174260
+2:12.13170
80.3p
18
D 21
Anna Zherebyateva
Russia
29:04.174300
+2:13.13210
80.3p
19
D 21
Yulia BELORUKOVA
Russia
29:08.174700
+2:17.13610
80.1p
20
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
29:15.175460
+2:24.14370
79.8p
21
D 21
Anna Haag
AnnaEmil Sportklubb
29:16.175510
+2:25.14420
79.8p
22
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
29:16.175550
+2:25.14460
79.8p
23
D 21
Anastasia Sedova
Russia
29:19.175830
+2:28.14740
79.7p
24
D 21
Mariya Guschina
Russia
29:20.175920
+2:29.14830
79.7p
25
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
29:25.176480
+2:34.15390
79.5p
26
D 21
Daria Godovanuchenko
Russia
29:33.177200
+2:42.16110
79.2p
27
D 21
Alisa Zhambalova
Russia
29:33.177290
+2:43.16200
79.2p
28
H 20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29:35.177450
+2:44.16360
79.1p
29
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
29:36.177590
+2:46.16500
79.0p
30
D 21
Yana Kirpichenko
Russia
29:39.177810
+2:48.16720
79.0p
31
D 21
Kikkan Randall
Usa
29:43.178230
+2:52.17140
78.8p
32
D 21
Elena Soboleva
Russia
29:49.178800
+2:58.17710
78.6p
33
H 20
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
29:49.178810
+2:58.17720
78.6p
34
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
29:50.178970
+2:59.17880
78.6p
35
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
29:52.179120
+3:01.18030
78.5p
36
H 20
Alexander Trunov
Russia
29:55.179410
+3:04.18320
78.4p
37
D 21
Nathalie von Siebenthal
Switzerland
29:55.179430
+3:04.18340
78.4p
38
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:57.179660
+3:06.18570
78.3p
39
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
29:58.179720
+3:07.18630
78.3p
40
D 21
Lidia Durkina
Russia
29:58.179730
+3:07.18640
78.3p
41
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
29:58.179740
+3:07.18650
78.3p
42
D 21
Anna Medvedeva
Russia
30:01.180020
+3:10.18930
78.2p
43
D 21
Mariya Istomina
Russia
30:14.181340
+3:23.20250
77.7p
44
D 21
Kozue Takizawa
Japan
30:15.181490
+3:25.20400
77.7p
45
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
30:16.181570
+3:25.20480
77.6p
46
D 21
Anna Nechaevskaya
Russia
30:19.181880
+3:28.20790
77.5p
47
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
30:20.181960
+3:29.20870
77.5p
48
D 21
Polina Medvedeva
Russia
30:22.182120
+3:31.21030
77.5p
49
D 21
Yuki Kobayashi
Japan
30:23.182270
+3:32.21180
77.4p
50
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
30:27.182670
+3:36.21580
77.3p
51
D 21
Nadine Faehndrich
Switzerland
30:31.183030
+3:40.21940
77.1p
52
D 21
Olga TSAREVA
Russia
30:31.183080
+3:40.21990
77.1p
53
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
30:35.183420
+3:44.22330
77.0p
54
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
30:35.183450
+3:44.22360
77.0p
55
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
30:40.183910
+3:49.22820
76.8p
56
D 21
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
30:44.184310
+3:53.23220
76.7p
57
D 21
Anna Dyvik
IFK Mora SK
30:47.184630
+3:56.23540
76.6p
58
D 21
Tatjana Mannima
Estonia
30:52.185100
+4:01.24010
76.4p
59
D 21
Anastasia Dotsenko
Russia
30:52.185130
+4:01.24040
76.4p
60
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
30:53.185280
+4:02.24190
76.4p
61
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
30:57.185620
+4:06.24530
76.3p
62
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
31:01.186070
+4:10.24980
76.1p
63
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
31:02.186130
+4:11.25040
76.1p
64
H 20
Jonathan Edman
IFK Umeå
31:02.186190
+4:12.25100
76.1p
65
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
31:08.186730
+4:17.25640
75.9p
66
D 21
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
31:09.186820
+4:18.25730
75.9p
67
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
31:10.186960
+4:19.25870
75.8p
68
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
31:11.187010
+4:20.25920
75.8p
69
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
31:16.187530
+4:25.26440
75.6p
70
D 21
Anette Veerpalu
Estonia
31:17.187660
+4:26.26570
75.6p
71
D 21
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
31:19.187890
+4:29.26800
75.5p
72
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
31:29.188830
+4:38.27740
75.2p
73
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
31:32.189160
+4:41.28070
75.1p
74
D 21
Emily Nishikawa
Canada
31:34.189350
+4:43.28260
75.0p
75
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
31:34.189360
+4:43.28270
75.0p
76
D 21
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
31:37.189650
+4:46.28560
74.9p
77
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:50.190950
+4:59.29860
74.5p
78
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
31:50.190960
+4:59.29870
74.5p
79
D 21
Miki Kodama
Japan
32:00.191940
+5:09.30850
74.2p
80
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
32:08.192760
+5:17.31670
73.9p
81
D 21
Yukari Tanaka
Japan
32:22.194120
+5:31.33030
73.5p
82
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
32:34.195350
+5:43.34260
73.1p
83
D 21
Sumiko Ishigaki
Japan
32:40.195900
+5:49.34810
73.0p
84
D 21
Yuka Otsuka
Japan
32:41.196060
+5:50.34970
72.9p
85
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
32:58.197780
+6:07.36690
72.4p
86
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
33:01.198050
+6:10.36960
72.3p
87
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
33:02.198110
+6:11.37020
72.3p
88
H 20
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
33:03.198280
+6:12.37190
72.2p
89
H 20
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
33:06.198520
+6:15.37430
72.2p
90
D 21
Martyna Galewicz
Poland
33:07.198660
+6:16.37570
72.1p
91
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
33:15.199440
+6:24.38350
71.9p
92
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
33:18.199790
+6:28.38700
71.8p
93
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
33:29.200860
+6:38.39770
71.5p
94
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
34:18.205700
+7:27.44610
70.1p
95
H 20
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
34:44.208360
+7:53.47270
69.3p
96
H 20
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
35:06.210520
+8:15.49430
68.7p
97
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
35:42.214120
+8:51.53030
67.8p
98
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
36:22.218110
+9:31.57020
66.7p
99
D 21
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
37:34.225330
+10:43.64240
64.9p
100
D 21
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
100
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
102
H 20
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
102
H 20
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
102
H 20
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
102
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
23:59:59.8639800
102
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
102
H 20
Joel Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
102
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
102
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
102
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
102
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
102
D 21
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
102
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
102
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:45.88400
77.5p
2
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
15:22.92130
+37.3630
75.1p
3
D 20
Hikari Miyazaki
Japan
15:49.94830
+1:04.6330
73.5p
4
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:51.95060
+1:06.6560
73.3p
5
D 20
Rin Sobue
Japan
16:10.96990
+1:25.8490
72.2p
6
D 20
Mariya Trunova
Russia
16:22.98120
+1:37.9620
71.5p
7
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
16:27.98610
+1:42.10110
71.3p
8
D 20
Alexandra Trofimova
Russia
16:27.98620
+1:42.10120
71.3p
9
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
16:31.99040
+1:46.10540
71.0p
10
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
16:44.100320
+1:59.11820
70.3p
11
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:49.100820
+2:04.12320
70.0p
12
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:54.101390
+2:09.12890
69.7p
13
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
17:08.102710
+2:23.14210
69.0p
14
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:08.102730
+2:23.14230
69.0p
15
D 20
Ida Lundgren
IFK Umeå
17:11.103030
+2:26.14530
68.8p
16
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
17:18.103780
+2:33.15280
68.5p
17
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
17:19.103860
+2:34.15360
68.4p
18
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
17:31.105000
+2:46.16500
67.8p
19
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
17:38.105710
+2:53.17210
67.5p
20
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
17:45.106410
+3:00.17910
67.1p
21
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
17:50.106960
+3:05.18460
66.8p
22
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
17:59.107860
+3:14.19360
66.4p
23
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18:13.109260
+3:28.20760
65.7p
24
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
18:16.109510
+3:31.21010
65.6p
25
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
18:22.110130
+3:37.21630
65.3p
25
D 20
Maja Årebäck
Bolidens SK
18:22.110130
+3:37.21630
65.3p
27
D 20
Ida Maenpaa
Finland
18:24.110300
+3:39.21800
65.2p
28
D 20
Ellen Nykäinen
Pajala IF
18:53.113270
+4:08.24770
63.8p
29
D 20
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
18:55.113420
+4:10.24920
63.8p
30
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
19:12.115140
+4:27.26640
63.0p
31
D 20
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
19:26.116560
+4:41.28060
62.4p
32
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
19:27.116600
+4:42.28100
62.4p
33
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
19:36.117590
+4:51.29090
61.9p
34
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
21:11.127000
+6:26.38500
58.2p
35
D 20
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
35
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
35
D 20
Chika Kobayashi
Japan
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)