Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Skicross
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Dalarna
1:18.7780
2
Albin Gezelius
Dalarna
1:24.8320
+5.440
3
Ludvig Berg
Värmland
1:24.8390
+6.510
4
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
1:25.8420
+6.540
5
Erik Bryne
Värmland
1:25.8430
+6.550
6
Theo Mattei
Norrbotten
1:26.8530
+7.650
7
Otto Gustavsson
Västergötland
1:26.8550
+7.670
8
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:26.8580
+8.700
9
Emil Löfgren
Västerbotten
1:27.8690
+9.810
10
Loke Sköld
Uppland
1:28.8790
+10.910
11
Hjalmar Berg
Värmland
1:29.8800
+10.920
12
Malte Johansson
Gästrikland
1:29.8830
+10.950
12
Lukas Jonsson
Värmland
1:29.8830
+10.950
14
Isak Lundholm
Västerbotten
1:29.8840
+10.960
15
Axel Mannelqvist
Ångermanland
1:29.8860
+10.980
16
Kalle Georgsson
Gästrikland
1:30.8930
+11.1050
17
Oskar Vikström
Medelpad
1:32.9120
+13.1240
18
Adrian Skiöld
Västergötland
1:32.9150
+13.1270
19
Anders Dahl
Medelpad
1:32.9160
+13.1280
20
Joel Björnlinger
Småland
1:33.9210
+14.1330
21
Joel Eriksson
Värmland
1:33.9270
+14.1390
22
Lukas Ivarsson
Uppland
1:33.9280
+15.1400
23
Måns Olsen
Värmland
1:34.9320
+15.1440
24
August Rosén
Hälsingland
1:34.9340
+15.1460
24
Arvid Pettersson
Östergötland
1:34.9340
+15.1460
26
Albin Nyqvist
Göteborg
1:34.9370
+15.1490
27
Ludvig Anderberg
Västergötland
1:34.9380
+16.1500
27
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
1:34.9380
+16.1500
29
Jacob Lundkvist
Stockholm
1:35.9400
+16.1520
30
Christian Eriksson
Värmland
1:35.9450
+16.1570
31
Johan Söderholm
Ångermanland
1:35.9470
+16.1590
32
Felix Westerlund
Medelpad
1:36.9520
+17.1640
33
Linus Ganebäck
Örebro Län
1:37.9600
+18.1720
34
Viktor Olsson
Ångermanland
1:37.9610
+18.1730
35
Rasmus Eriksson
Västerbotten
1:37.9630
+18.1750
36
Mattias Östberg
Dalarna
1:37.9650
+18.1770
37
Klockar Eskil Nääs
Dalarna
1:37.9660
+18.1780
38
Wille Långberg
Hälsingland
1:38.9760
+19.1880
39
Simon Markström
Norrbotten
1:39.9800
+20.1920
40
Oskar Johansson
Västerbotten
1:39.9820
+20.1940
41
David Musslinder
Västergötland
1:39.9840
+20.1960
42
Victor Berglund
Norrbotten
1:40.9900
+21.2020
43
Edvin Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:40.9910
+21.2030
43
Lukas Karlberg
Uppland
1:40.9910
+21.2030
45
Jens Junes
Västerbotten
1:40.9920
+21.2040
46
Otto Balck
Stockholm
1:40.9930
+21.2050
47
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
1:40.9970
+21.2090
48
Filip Strand
Värmland
1:41.10010
+22.2130
49
Markus Melén
Dalarna
1:41.10040
+22.2160
50
Simon Wiksell
Göteborg
1:41.10060
+22.2180
51
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
1:41.10070
+22.2190
52
Leon Strand
Jämtland Härjedalen
1:41.10080
+23.2200
53
Hampus Björck
Västerbotten
1:42.10100
+23.2220
54
Arvid Jönsson
Jämtland Härjedalen
1:42.10110
+23.2230
55
Albin Björk
Gästrikland
1:42.10140
+23.2260
56
Nils Norberg
Medelpad
1:42.10180
+24.2300
57
Victor Berglund
Jämtland Härjedalen
1:43.10220
+24.2340
58
Simon Nilsson
Värmland
1:43.10230
+24.2350
58
Oscar Karlsson
Östergötland
1:43.10230
+24.2350
60
Hjalmar Gedda
Göteborg
1:43.10240
+24.2360
61
Lowe Wagman
Ångermanland
1:44.10310
+25.2430
62
Melwin Björklin
Hälsingland
1:44.10340
+25.2460
62
Isak Österman
Uppland
1:44.10340
+25.2460
64
Alexander Danneskog
Hälsingland
1:44.10370
+25.2490
65
Axel Karlsson
Stockholm
1:45.10400
+26.2520
66
Simon Arnestrand
Uppland
1:46.10500
+27.2620
67
Arve Lignell
Medelpad
1:46.10560
+27.2680
68
Calle Eriksson
Uppland
1:47.10630
+28.2750
69
Harald Ekenberg
Göteborg
1:47.10640
+28.2760
70
Alvin Källberg
Örebro Län
1:48.10710
+29.2830
71
Albin Johansson
Bohuslän Dal
1:48.10720
+29.2840
71
Wilhelm Dabach
Jämtland Härjedalen
1:48.10720
+29.2840
73
Viktor Gunnarsson
Småland
1:48.10750
+29.2870
74
Herman Swärd
Västergötland
1:49.10830
+30.2950
75
Albin Jäderblom
Uppland
1:50.10960
+31.3080
75
Elliot Angelsiöö
Uppland
1:50.10960
+31.3080
77
Sondre Swahn
Göteborg
1:50.10990
+32.3110
78
Teo Eikelboom
Ångermanland
1:51.11020
+32.3140
79
Niklas Lönnkvist
Södermanland
1:51.11060
+32.3180
80
Albin Blomberg
Hälsingland
1:51.11070
+32.3190
81
Joel Owén
Gästrikland
1:52.11120
+33.3240
82
Andreas Svensson
Västerbotten
1:53.11290
+35.3410
83
Malte Jutterdal
Östergötland
1:54.11330
+35.3450
84
Adam Österdahl
Gotland
1:55.11430
+36.3550
85
Mattias Öhlund
Småland
2:02.12120
+43.4240
86
Nils Sjöberg
Göteborg
2:04.12310
+45.4430
87
Anton Henriksson
Hälsingland
2:04.12360
+45.4480
88
Henrik Franzén
Örebro Län
2:13.13270
+54.5390
-
Viggo Lindehall
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
23:59:59.8639800