Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Prolog
2017-03-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 16
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Jämtland Härjedalen
6:27.38600
2
Tilda Östberg
Dalarna
6:31.39070
+4.370
3
Olivia Norberg
Norrbotten
6:35.39450
+8.750
4
Moa Hansson
Småland
6:39.39870
+12.1170
5
Elin Andersson
Jämtland Härjedalen
6:47.40670
+20.1970
6
Magdalena Nilsson
Västerbotten
6:50.40910
+23.2210
7
Nora Lignell
Medelpad
6:58.41740
+31.3040
8
Linn Tapani
Dalarna
7:01.42000
+34.3300
9
Ella Georgsson
Gästrikland
7:01.42040
+34.3340
10
Wilma Björkman
Dalarna
7:02.42110
+35.3410
11
Elsa Wallin
Gästrikland
7:03.42220
+36.3520
12
Linnea Johansson
Östergötland
7:04.42310
+37.3610
13
Alva Sköld
Uppland
7:06.42570
+39.3870
14
Ida Lundgren
Västerbotten
7:09.42860
+42.4160
15
Kerstin Näslund
Värmland
7:15.43420
+48.4720
16
Alva Andreasson
Värmland
7:17.43650
+50.4950
17
Olivia Lavén
Stockholm
7:17.43690
+50.4990
18
Tova Nyberg
Norrbotten
7:19.43840
+52.5140
19
Jenny Edin
Medelpad
7:19.43860
+52.5160
20
Rebecca Lekberg
Göteborg
7:20.43990
+53.5290
21
Gabriella Thors
Dalarna
7:21.44050
+54.5350
22
Lisa Melén Olsson
Uppland
7:22.44150
+55.5450
23
Tuva Persson
Västergötland
7:22.44170
+55.5470
24
Paige Lembke
Stockholm
7:23.44210
+56.5510
25
Moa Backlund
Gästrikland
7:28.44770
+1:01.6070
26
Amanda Hedström
Värmland
7:29.44880
+1:02.6180
27
Ida Wasell
Jämtland Härjedalen
7:30.44980
+1:03.6280
28
Linn Schogster
Västerbotten
7:31.45050
+1:04.6350
29
Julia Nilsson
Jämtland Härjedalen
7:32.45180
+1:05.6480
30
Emma Lundell
Ångermanland
7:36.45580
+1:09.6880
31
Hanna Holmgren
Medelpad
7:37.45650
+1:10.6950
32
Elsa Persson
Värmland
7:40.45900
+1:13.7200
33
Malin Sundén
Norrbotten
7:45.46420
+1:18.7720
34
Ronja Andersdotter
Örebro
7:48.46740
+1:21.8040
35
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
7:48.46790
+1:21.8090
35
Hanna Johansson
Östergötland
7:48.46790
+1:21.8090
37
Signe Svensson
Stockholm
7:49.46800
+1:22.8100
38
Nelly Stenman
Norrbotten
7:49.46810
+1:22.8110
39
Julia Sjödin
Ångermanland
7:53.47210
+1:26.8510
40
Elsa Melin
Småland
7:53.47230
+1:26.8530
41
Tilde Engberg
Ångermanland
7:57.47630
+1:30.8930
42
Maja Eriksson
Gästrikland
7:57.47680
+1:30.8980
43
Nannie Johansson
Bohuslän Dal
8:05.48410
+1:38.9710
44
Elina Nilsson
Västerbotten
8:07.48630
+1:40.9930
45
Emilia Pettersson
Ångermanland
8:08.48700
+1:41.10000
46
Alma Wilhelmsson
Västergötland
8:16.49550
+1:49.10850
47
Minna Seger
Örebro
8:18.49700
+1:51.11000
48
Malin Hedström
Hälsingland
8:26.50540
+1:59.11840
49
Lovisa Persson
Bohuslän Dal
8:30.50980
+2:03.12280
50
Lowisa Engholm
Medelpad
8:46.52560
+2:19.13860
51
Annie Nyman
Göteborg
9:21.56060
+2:54.17360
52
Mikaela Wendt
Uppland
9:35.57450
+3:08.18750
53
Elisabet Mikkelsen
Småland
10:08.60720
+3:41.22020
-
Klara Bolin
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Wilma Forslin
Hälsingland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)