Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski marathon
2007-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H/D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
1:51:09.666800
90.0p
2
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
1:51:10.666900
+1
89.9p
3
Anders Palmér
Ulricehamns IF
1:52:02.672100
+53.5200
88.9p
4
Björn Lind
Hudiksvalls IF
1:52:05.672400
+56.5500
88.9p
5
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:52:07.672600
+58.5700
88.8p
6
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:52:09.672800
+1:00.5900
88.8p
7
Gustaf Berglund
Åsarna IK
1:52:26.674500
+1:17.7600
88.5p
8
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:52:50.676900
+1:41.10000
88.0p
9
Fredrik Persson
Kilsmo IK
1:52:54.677300
+1:45.10400
88.0p
10
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:53:02.678100
+1:53.11200
87.8p
11
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:53:05.678400
+1:56.11500
87.8p
12
Anders Myrland
Norway
1:54:01.684000
+2:52.17100
86.7p
13
Kristian Sörlund
Mesnali SL
1:54:20.685900
+3:11.19000
86.4p
14
Olle Sjöström
Orsa SK
1:54:30.686900
+3:21.20000
86.2p
15
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:54:37.687600
+3:28.20700
86.1p
16
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:55:36.693500
+4:27.26600
85.1p
17
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:56:08.696700
+4:59.29800
84.5p
18
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:56:22.698100
+5:13.31200
84.3p
19
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:56:27.698600
+5:18.31700
84.2p
20
Erik Andersson
Malungs IF
1:56:36.699500
+5:27.32600
84.0p
21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:57:36.705500
+6:27.38600
83.0p
22
Håvard Hansen
Strindheim IL
1:58:09.708800
+7:00.41900
82.5p
23
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:59:24.716300
+8:15.49400
81.3p
24
Erik Melin
Östersunds SK
1:59:29.716800
+8:20.49900
81.2p
25
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
1:59:56.719500
+8:47.52600
80.8p
26
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:59:57.719600
+8:48.52700
80.7p
27
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:00:08.720700
+8:59.53800
80.6p
28
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:00:25.722400
+9:16.55500
80.3p
29
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
2:02:08.732700
+10:59.65800
78.7p
30
Eric Simonsson
Landöns IF
2:02:11.733000
+11:02.66100
78.7p
31
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:02:59.737800
+11:50.70900
78.0p
32
Thomas Karlsson
Södertälje IF
2:03:49.742800
+12:40.75900
77.3p
33
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:04:15.745400
+13:06.78500
76.9p
34
Markus Hansson
Åsarna IK
2:05:09.750800
+14:00.83900
76.1p
35
Olle Karlsson
Vilhelmina IK
2:05:47.754600
+14:38.87700
75.6p
36
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:05:50.754900
+14:41.88000
75.6p
37
Truls J Aastebøl
Høybråten & Stovner IL
2:07:10.762900
+16:01.96000
74.5p
38
Robert Stein
Grebo Smk
2:07:22.764100
+16:13.97200
74.3p
39
L-O Nilsson
F 21 IF
2:08:06.768500
+16:57.101600
73.8p
40
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:08:25.770400
+17:16.103500
73.5p
41
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
2:08:29.770800
+17:20.103900
73.5p
42
Ingemar Enberg
F 21 IF
2:08:53.773200
+17:44.106300
73.1p
43
Owe Jansson
K3 IF
2:09:44.778300
+18:35.111400
72.5p
44
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:10:47.784600
+19:38.117700
71.7p
45
Pessi Liukkonen
Sundsvalls OK
2:13:12.799100
+22:03.132200
70.0p
46
Asgeir Kvam
Ntnui Langrenn
2:13:40.801900
+22:31.135000
69.6p
47
Lennart Holmström
IF Åland
2:13:57.803600
+22:48.136700
69.4p
48
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:16:02.816100
+24:53.149200
68.0p
49
Andreas Nilsson
F 21 IF
2:17:14.823300
+26:05.156400
67.2p
50
Björn Mattsson
Hindås SK
2:18:11.829000
+27:02.162100
66.6p
51
Andreas Mikkelborg
Ntnui Langrenn
2:22:37.855600
+31:28.188700
63.9p
52
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
2:23:05.858400
+31:56.191500
63.6p
53
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:23:19.859800
+32:10.192900
63.5p
54
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:26:37.879600
+35:28.212700
61.6p
55
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
2:26:37.879600
+35:28.212700
61.6p
56
Martin Breu
Vålådalen SK
2:26:53.881200
+35:44.214300
61.5p
57
Stig Orre
IF Åland
2:27:56.887500
+36:47.220600
60.9p
58
Björn Holm
Stocksunds IF
2:32:48.916700
+41:39.249800
58.4p
59
Leo Lansbergen
Netherlands
2:33:24.920300
+42:15.253400
58.1p
60
Leif Johansson
Duveds IF
2:40:54.965300
+49:45.298400
54.7p
61
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:46:40.999900
+55:31.333000
52.3p
62
Peter Lodén
Åf SK
2:47:12.1003100
+56:03.336200
52.1p
63
Mikael Sandzelius
Älvdalens IF SK
2:47:17.1003600
+56:08.336700
52.1p
64
Rickard Andersson
Karlslunds IF SF
2:59:56.1079500
+1:08:47.412600
47.6p
65
Nils Olof Vikander
Norway
3:43:06.1338500
+1:51:57.671600
36.7p
66
Jan Hendriks
Idre SK
4:03:45.1462400
+2:12:36.795500
33.1p