Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor
1
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:43:57.623654
81.3p
2
Elis Weslien
Nybro Ski
1:46:12.637176
+2:15.13422
79.2p
3
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:46:32.639126
+2:34.15372
78.9p
4
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:49:44.658379
+5:47.34625
76.0p
5
Johannes Carlen
Ulricehamns IF
1:50:01.660089
+6:04.36335
75.8p
6
Emil Lundborg
Sya SK
1:50:02.660123
+6:04.36369
75.8p
7
Tobias Johansson
Axa SC
1:50:14.661383
+6:17.37629
75.6p
8
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:52:10.672952
+8:12.49198
74.0p
9
Edvin Claesson
Taberg
1:55:22.692115
+11:24.68361
71.5p
10
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:58:13.709234
+14:15.85480
69.4p
11
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
1:59:09.714873
+15:12.91119
68.8p
12
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:00:35.723465
+16:38.99711
67.8p
13
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:01:40.729934
+17:42.106180
67.1p
14
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:02:32.735146
+18:34.111392
66.5p
15
Daniel Eklund
Stadium IF
2:02:35.735402
+18:37.111648
66.5p
16
David Fransson
ASK Växjö
2:02:46.736576
+18:49.112822
66.4p
17
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:03:57.743612
+19:59.119858
65.6p
18
Per Gustavsson
Alvesta SOK
2:05:28.752755
+21:31.129001
64.7p
19
Joakim Isendahl
Malmö
2:06:14.757328
+22:16.133574
64.2p
20
Michael Edgren
OK Gränsen
2:06:28.758739
+22:30.134985
64.0p
21
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:06:30.758906
+22:32.135152
64.0p
22
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:06:39.759812
+22:41.136058
63.9p
23
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
2:06:42.760117
+22:44.136363
63.9p
24
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:06:57.761661
+23:00.137907
63.8p
25
Erik Söderlöv
IK Ymer
2:07:01.762034
+23:03.138280
63.7p
26
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:07:21.764002
+23:23.140248
63.5p
27
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:07:30.764950
+23:32.141196
63.4p
28
Robert Lind
SOK Aneby
2:08:02.768132
+24:04.144378
63.1p
29
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:08:04.768327
+24:06.144573
63.1p
30
Erik Stjerndahl
Hestra IF
2:08:18.769782
+24:21.146028
63.0p
31
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:08:37.771664
+24:40.147910
62.8p
32
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:09:33.777296
+25:36.153542
62.2p
33
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:09:57.779682
+26:00.155928
62.0p
34
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:09:59.779850
+26:01.156096
62.0p
35
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:10:05.780425
+26:07.156671
61.9p
36
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:11:05.786424
+27:07.162670
61.4p
37
Mattias Frändå
Örebro
2:11:27.788656
+27:30.164902
61.2p
38
Tim Holmlund
Skellefteå XC
2:11:43.790257
+27:46.166503
61.0p
39
Dan Johansson
Södra IF
2:12:57.797650
+28:59.173896
60.4p
40
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:13:48.802771
+29:51.179017
59.9p
41
Viktor park
Gnosjö FK
2:14:20.805900
+30:22.182146
59.6p
42
Hampus Johansson
OK Alehof
2:14:27.806676
+30:30.182922
59.6p
43
Martin Skoglund
OK Landehof
2:14:28.806745
+30:30.182991
59.6p
44
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:14:52.809150
+30:54.185396
59.3p
45
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:15:42.814106
+31:44.190352
58.9p
46
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:15:48.814724
+31:50.190970
58.9p
47
Mattias Nätterqvist
Vindrarps SK
2:15:48.814748
+31:50.190994
58.9p
48
Christian Lyckehed
Torestorps IF
2:16:27.818647
+32:29.194893
58.5p
49
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:16:33.819214
+32:35.195460
58.5p
50
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:16:38.819753
+32:40.195999
58.4p
51
Rasmus Helgesson
Ölands SK
2:18:06.828596
+34:09.204842
57.7p
52
Casper Pretzmann
Danmarks Kajaklandshold
2:19:09.834864
+35:12.211110
57.2p
53
Christian Andersson
Axa SC
2:19:28.836715
+35:30.212961
57.1p
54
Janne Huhtala
Axa SC
2:19:28.836734
+35:30.212980
57.1p
55
Victor Löf
Axa SC
2:19:33.837256
+35:36.213502
57.0p
56
Johan Hallquist
IK Ymer
2:20:02.840152
+36:04.216398
56.8p
57
Jacob Vikström
Falkenbergs OK
2:20:57.845649
+36:59.221895
56.4p
58
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:22:36.855578
+38:39.231824
55.6p
59
Christoffer Josefsson
Axa SC
2:23:37.861664
+39:40.237910
55.1p
60
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:25:01.870093
+41:04.246339
54.5p
61
Emanuel Ekström
Axa SC
2:25:05.870452
+41:07.246698
54.5p
62
Andreas Bengtsson
Tranemo IF
2:25:19.871877
+41:22.248123
54.4p
63
Andreas Sunesson
OK Orion
2:25:29.872839
+41:31.249085
54.3p
64
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:25:40.873935
+41:42.250181
54.2p
65
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
2:25:43.874271
+41:46.250517
54.2p
66
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:25:56.875570
+41:59.251816
54.1p
67
Johan Tideman
Axa SC
2:26:53.881277
+42:56.257523
53.7p
68
Emil Werling
IK Ymer
2:26:55.881478
+42:58.257724
53.7p
69
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
2:28:27.890612
+44:29.266858
53.1p
70
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
2:29:57.899651
+45:59.275897
52.4p
71
Viktor Johansson
Axa SC
2:30:07.900646
+46:09.276892
52.4p
72
Carl Sjölund
Axa SC
2:30:08.900711
+46:10.276957
52.4p
73
Pär Svensson
Alvesta SOK
2:30:08.900723
+46:10.276969
52.4p
74
Johan Moreau
IK Stern
2:30:16.901561
+46:19.277807
52.3p
75
Erik Johansson
Visby
2:30:47.904628
+46:49.280874
52.1p
76
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:31:34.909347
+47:36.285593
51.8p
77
Kiril Aleksov Ahtarovski
København SK
2:31:36.909555
+47:39.285801
51.8p
78
Fredrik Svensson
Karlskrona SOK
2:32:47.916620
+48:49.292866
51.3p
79
Fredrik Sjöholm
Nybro Ski
2:33:08.918780
+49:11.295026
51.2p
80
Björn Andersson
ASK Växjö
2:33:22.920165
+49:25.296411
51.1p
81
Lucian Semeniuc
FK Finn
2:33:24.920384
+49:27.296630
51.1p
82
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:33:34.921391
+49:37.297637
51.0p
83
Emir Halalkic
Axa SC
2:33:44.922386
+49:47.298632
50.9p
84
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:34:12.925100
+50:14.301346
50.8p
85
Mads Pedersen
Silkeborg Kajakklub
2:35:17.931653
+51:19.307899
50.4p
86
Per Lyzell
Axa SC
2:35:55.935463
+51:58.311709
50.1p
87
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:36:13.937240
+52:15.313486
50.0p
88
Joakim Alriksson
OK Vårgårda
2:36:57.941689
+53:00.317935
49.7p
89
Sören Hyttel
Danmark
2:37:04.942350
+53:06.318596
49.7p
90
Robin Werner
Ölmstads IS
2:38:17.949684
+54:20.325930
49.3p
91
Erik Steen
IF Ski Team Skåne
2:39:28.956760
+55:31.333006
48.8p
92
Nils Boe
Danmarks Kajaklandshold
2:39:32.957142
+55:34.333388
48.8p
93
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:40:01.960082
+56:04.336328
48.7p
94
Marcus Sahlberg
Ölmstads IS
2:40:20.961943
+56:22.338189
48.5p
95
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:40:52.965134
+56:54.341380
48.4p
96
Patrik Larsson
IF Ski Team Skåne
2:42:30.974926
+58:32.351172
47.8p
97
Gustaf Westman
Nybro Ski
2:42:30.974992
+58:33.351238
47.8p
98
Andreas Olofsson
Axa SC
2:42:35.975421
+58:37.351667
47.8p
99
Markus Fridén
IK Ymer
2:42:56.977524
+58:58.353770
47.7p
100
Ronny Andersson
Lugi SK
2:43:10.978925
+59:12.355171
47.6p
101
Felix Vising
Uddevalla SK
2:44:23.986226
+1:00:25.362472
47.2p
102
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:44:29.986863
+1:00:32.363109
47.1p
103
Fredrik Kindgren
Nässjö SF
2:45:19.991893
+1:01:22.368139
46.9p
104
Johannes Bergmann
Tranemo IF
2:46:54.1001354
+1:02:57.377600
46.4p
105
Stefan Nilsson
Hestra IF
2:49:53.1019232
+1:05:55.395478
45.4p
106
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
2:50:19.1021864
+1:06:22.398110
45.3p
107
Johan Blommé
IK Hakarpspojkarna
2:51:31.1029036
+1:07:33.405282
45.0p
108
Martin Dahl
Hestra IF
2:53:05.1038427
+1:09:07.414673
44.5p
109
Peder Lövberg
Hestra IF
2:53:05.1038476
+1:09:08.414722
44.5p
110
Jonatan Jansson
Ölands SK
2:53:24.1040399
+1:09:27.416645
44.4p
111
Philip Gustavsson
Boxholm-Ekeby SK
2:54:33.1047229
+1:10:35.423475
44.1p
112
Daniel Parkhagen
Borås
2:54:34.1047357
+1:10:37.423603
44.1p
113
Andreas Karlsson
Karlstad
2:56:10.1056928
+1:12:12.433174
43.6p
114
Patrik Bergquist
Mullsjö SOK
2:58:41.1072025
+1:14:43.448271
42.9p
115
Anton Dannetun
Axa SC
2:59:37.1077622
+1:15:39.453868
42.7p
116
Tobias Todsen
København SK
3:00:13.1081217
+1:16:15.457463
42.5p
117
Filip Andersson
Axa SC
3:00:16.1081511
+1:16:18.457757
42.5p
118
Martin Bergström
IK Ymer
3:00:54.1085321
+1:16:56.461567
42.3p
119
Tomas Haglund Flemström
Accenture IF
3:02:13.1093224
+1:18:15.469470
42.0p
120
Marcus Norrman
IK Hakarpspojkarna
3:03:48.1102769
+1:19:51.479015
41.6p
121
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
3:03:52.1103192
+1:19:55.479438
41.6p
122
Fredrik Johansson
Axa SC
3:03:53.1103295
+1:19:56.479541
41.6p
123
Nicklas Lindqvist
IK Hakarpspojkarna
3:03:55.1103431
+1:19:57.479677
41.5p
124
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
3:04:21.1106054
+1:20:24.482300
41.4p
125
Daniel Persson
Brittatorps Tk
3:04:30.1106990
+1:20:33.483236
41.4p
126
Daniel Karlsson
Halmstad
3:05:13.1111223
+1:21:15.487469
41.2p
127
Olof Bard
Nybro Ski
3:05:40.1113987
+1:21:43.490233
41.1p
128
Erik Evertsson
Axa SC
3:06:05.1116418
+1:22:07.492664
41.0p
129
Dennis Jensen
Axa SC
3:06:05.1116441
+1:22:07.492687
41.0p
130
Philip Wallman
Göteborg
3:06:07.1116632
+1:22:09.492878
41.0p
131
Floor Zegers
Odense Ski
3:07:05.1122480
+1:23:08.498726
40.8p
132
David Ricklund
Axa SC
3:08:14.1129300
+1:24:16.505546
40.5p
133
Christoffer Kindlund
IK Stern
3:09:28.1136780
+1:25:31.513026
40.2p
134
Kasper Winther
No Club
3:10:06.1140542
+1:26:08.516788
40.0p
135
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:10:36.1143546
+1:26:38.519792
39.9p
136
Carl Ljungqvist
No Club
3:13:22.1160188
+1:29:25.536434
39.3p
137
Mattias Eriksson
FK Finn
3:14:27.1166649
+1:30:29.542895
39.0p
138
Johan Ravstorp
Nybro Ski
3:14:57.1169653
+1:30:59.545899
38.9p
139
Fredrik Frisk
Vissefjärda GOIF
3:17:18.1183749
+1:33:20.559995
38.4p
140
Olof Gustafsson
Jönköping
3:24:47.1228607
+1:40:49.604853
36.8p
141
Albert Söderlind
Axa SC
3:26:24.1238385
+1:42:27.614631
36.5p
142
André Ahlgren
Jönköping
3:28:52.1253181
+1:44:55.629427
36.0p
143
Samuel Hultgren
Axa SC
3:33:00.1277965
+1:49:03.654211
35.3p
144
Tobias Holm Petersson
IFK Stockaryd
3:36:35.1299461
+1:52:38.675707
34.6p
145
Jakob Galatius
København SK
3:56:24.1418327
+2:12:26.794573
31.5p
146
Martin Persson
OK Gynge
3:57:49.1426892
+2:13:52.803138
31.2p
147
Per Svensson
Axa SC
4:04:34.1467373
+2:20:37.843619
30.3p
-
René Holten Poulsen
No Club
23:59:58.8639700
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Konstantin Petrov
Axa SC
23:59:58.8639700
-
David Ericson
OK Gynge
23:59:58.8639700
-
Sam Eriksson
Andrarums IF
23:59:59.8639800
-
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
David Johansson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Larsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Alan Semeniuc
FK Finn
23:59:59.8639800
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)