Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 536[
1
2
]
42km
Längdskidor
1
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:43:57.623654
81.3p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:45:00
2
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
1:46:12.637176
+2:15.13422
79.2p
3
H 21
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:46:32.639126
+2:34.15372
78.9p
4
H 21
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:49:44.658379
+5:47.34625
76.0p
5
H 21
Johannes Carlen
Ulricehamns IF
1:50:01.660089
+6:04.36335
75.8p
6
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
1:50:02.660123
+6:04.36369
75.8p
7
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
1:50:14.661383
+6:17.37629
75.6p
8
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:52:10.672952
+8:12.49198
74.0p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:55:00
9
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:55:22.692111
+11:24.68357
71.5p
10
H 21
Edvin Claesson
Taberg
1:55:22.692115
+11:24.68361
71.5p
11
H 21
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:58:13.709234
+14:15.85480
69.4p
12
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
1:59:09.714873
+15:12.91119
68.8p
13
H 40
Conny Eskilson
Eksjö SOK
1:59:19.715819
+15:21.92065
68.7p
14
H 21
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:00:35.723465
+16:38.99711
67.8p
15
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:01:12.727109
+17:14.103355
67.4p
16
H 40
Fredrik Petersson
Jönköpings OK
2:01:26.728544
+17:28.104790
67.2p
17
H 40
David Elgh
IK Vista
2:01:37.729622
+17:39.105868
67.1p
18
H 21
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:01:40.729934
+17:42.106180
67.1p
19
H 21
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:02:32.735146
+18:34.111392
66.5p
20
H 21
Daniel Eklund
Stadium IF
2:02:35.735402
+18:37.111648
66.5p
21
H 40
Ove Helgee
Alstermo IF
2:02:42.736174
+18:45.112420
66.4p
22
H 21
David Fransson
ASK Växjö
2:02:46.736576
+18:49.112822
66.4p
23
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:03:57.743612
+19:59.119858
65.6p
24
H 50
Kent Eriksson
Borås SK
2:04:20.745959
+20:23.122205
65.4p
25
H 40
Mattias Qvarnström
Huskvarna
2:04:36.747530
+20:38.123776
65.2p
26
H 40
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:04:56.749500
+20:58.125746
65.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:05:00
27
H 21
Per Gustavsson
Alvesta SOK
2:05:28.752755
+21:31.129001
64.7p
28
H 40
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:06:13.757259
+22:16.133505
64.2p
29
H 21
Joakim Isendahl
Malmö
2:06:14.757328
+22:16.133574
64.2p
30
H 21
Michael Edgren
OK Gränsen
2:06:28.758739
+22:30.134985
64.0p
31
H 21
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:06:30.758906
+22:32.135152
64.0p
32
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:06:39.759812
+22:41.136058
63.9p
33
H 21
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
2:06:42.760117
+22:44.136363
63.9p
34
H 21
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:06:57.761661
+23:00.137907
63.8p
35
H 21
Erik Söderlöv
IK Ymer
2:07:01.762034
+23:03.138280
63.7p
36
H 40
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:07:20.763944
+23:22.140190
63.5p
37
H 21
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:07:21.764002
+23:23.140248
63.5p
38
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:07:30.764950
+23:32.141196
63.4p
39
H 60
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:07:35.765422
+23:37.141668
63.4p
40
H 40
Pär Sundkvist
Jönköpings OK
2:07:36.765560
+23:39.141806
63.4p
41
H 40
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:07:52.767147
+23:54.143393
63.2p
42
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:08:02.768120
+24:04.144366
63.1p
43
H 21
Robert Lind
SOK Aneby
2:08:02.768132
+24:04.144378
63.1p
44
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:08:04.768327
+24:06.144573
63.1p
45
H 21
Erik Stjerndahl
Hestra IF
2:08:18.769782
+24:21.146028
63.0p
46
H 21
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:08:37.771664
+24:40.147910
62.8p
47
H 40
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:08:52.773140
+24:54.149386
62.6p
48
H 50
Ola Slättengren
Nybro
2:09:07.774662
+25:10.150908
62.5p
49
H 21
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:09:33.777296
+25:36.153542
62.2p
50
H 40
Mattias Strid
Sya SK
2:09:42.778117
+25:44.154363
62.2p
51
H 21
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:09:57.779682
+26:00.155928
62.0p
52
H 60
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:09:58.779742
+26:00.155988
62.0p
53
H 21
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:09:59.779850
+26:01.156096
62.0p
54
H 21
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:10:05.780425
+26:07.156671
61.9p
55
H 21
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:11:05.786424
+27:07.162670
61.4p
56
H 21
Mattias Frändå
Örebro
2:11:27.788656
+27:30.164902
61.2p
57
H 40
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:11:28.788715
+27:30.164961
61.2p
58
H 21
Tim Holmlund
Skellefteå XC
2:11:43.790257
+27:46.166503
61.0p
59
H 50
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:11:56.791546
+27:58.167792
60.9p
60
H 40
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
2:12:03.792293
+28:06.168539
60.8p
61
H 40
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:12:05.792438
+28:07.168684
60.8p
62
H 40
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:12:12.793127
+28:14.169373
60.8p
63
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
2:12:33.795237
+28:35.171483
60.6p
64
H 21
Dan Johansson
Södra IF
2:12:57.797650
+28:59.173896
60.4p
65
H 40
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:13:01.798062
+29:04.174308
60.3p
66
H 50
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:13:26.800506
+29:28.176752
60.1p
67
H 21
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:13:48.802771
+29:51.179017
59.9p
68
H 21
Viktor park
Gnosjö FK
2:14:20.805900
+30:22.182146
59.6p
69
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:14:27.806676
+30:30.182922
59.6p
70
H 21
Martin Skoglund
OK Landehof
2:14:28.806745
+30:30.182991
59.6p
71
H 21
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:14:52.809150
+30:54.185396
59.3p
72
H 40
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:14:57.809632
+30:59.185878
59.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:15:00
73
H 21
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:15:42.814106
+31:44.190352
58.9p
74
H 40
Jonas Engdahl
Lenhovda IF
2:15:43.814243
+31:45.190489
58.9p
75
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:15:48.814724
+31:50.190970
58.9p
76
H 21
Mattias Nätterqvist
Vindrarps SK
2:15:48.814748
+31:50.190994
58.9p
77
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:16:10.816996
+32:13.193242
58.7p
78
H 21
Christian Lyckehed
Torestorps IF
2:16:27.818647
+32:29.194893
58.5p
79
H 21
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:16:33.819214
+32:35.195460
58.5p
80
H 21
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:16:38.819753
+32:40.195999
58.4p
81
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
2:18:06.828596
+34:09.204842
57.7p
82
H/D 21 Motion
Johan Englund
Finnskoga IF
2:18:23.830216
+34:25.206462
57.6p
83
H 60
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:18:47.832615
+34:49.208861
57.4p
84
H 40
Stefan Dahl
OK Alehof
2:18:52.833135
+34:54.209381
57.3p
85
H 40
ARNEKVIST
No Club
2:19:03.834277
+35:06.210523
57.3p
86
H 21
Casper Pretzmann
Danmarks Kajaklandshold
2:19:09.834864
+35:12.211110
57.2p
87
H 21
Christian Andersson
Axa SC
2:19:28.836715
+35:30.212961
57.1p
88
H 21
Janne Huhtala
Axa SC
2:19:28.836734
+35:30.212980
57.1p
89
H 21
Victor Löf
Axa SC
2:19:33.837256
+35:36.213502
57.0p
90
H 40
Sven Arne Karlsson
Trollhättans SOK
2:19:43.838232
+35:45.214478
56.9p
91
H 21
Johan Hallquist
IK Ymer
2:20:02.840152
+36:04.216398
56.8p
92
H 40
LINDKVIST
No Club
2:20:15.841426
+36:17.217672
56.7p
93
H 50
Erik Bresky
IK Ymer
2:20:18.841798
+36:21.218044
56.7p
94
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:20:54.845308
+36:56.221554
56.4p
95
H 21
Jacob Vikström
Falkenbergs OK
2:20:57.845649
+36:59.221895
56.4p
96
H/D 21 Motion
Per Larsson
Kungsäters IF
2:22:21.854095
+38:24.230341
55.7p
97
H 21
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:22:36.855578
+38:39.231824
55.6p
98
H 50
Niclas Hulterskog
Nässjö SF
2:23:35.861426
+39:37.237672
55.1p
99
H 21
Christoffer Josefsson
Axa SC
2:23:37.861664
+39:40.237910
55.1p
100
D 21
Sara Lorén
Borås SK
2:23:51.863000
+39:53.239246
55.0p
101
H 40
Markus Palmér
Jönköpings OK
2:23:54.863359
+39:57.239605
55.0p
102
H 50
Claus Johansson
Jönköping
2:24:12.865128
+40:14.241374
54.9p
103
H 50
Ljot Strömseng
IK Stern
2:24:48.868795
+40:51.245041
54.6p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:25:00
104
H 21
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:25:01.870093
+41:04.246339
54.5p
105
H 21
Emanuel Ekström
Axa SC
2:25:05.870452
+41:07.246698
54.5p
106
H 21
Andreas Bengtsson
Tranemo IF
2:25:19.871877
+41:22.248123
54.4p
107
H 21
Andreas Sunesson
OK Orion
2:25:29.872839
+41:31.249085
54.3p
108
H 21
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:25:40.873935
+41:42.250181
54.2p
109
H 21
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
2:25:43.874271
+41:46.250517
54.2p
110
H 21
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:25:56.875570
+41:59.251816
54.1p
111
H 40
Daniel Lönngren
Axa SC
2:26:49.880836
+42:51.257082
53.7p
112
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:26:49.880843
+42:51.257089
53.7p
113
H 21
Johan Tideman
Axa SC
2:26:53.881277
+42:56.257523
53.7p
114
H 21
Emil Werling
IK Ymer
2:26:55.881478
+42:58.257724
53.7p
115
H/D 21 Motion
Casper Wakefield
SK Leksand
2:27:04.882356
+43:07.258602
53.6p
116
H 40
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:27:04.882376
+43:07.258622
53.6p
117
H 40
Jonas Björck
IK Albion
2:27:28.884704
+43:30.260950
53.5p
118
H 40
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:28:02.888145
+44:04.264391
53.2p
119
H 50
Mikael Rosenqvist
IK Nocout.se
2:28:08.888700
+44:10.264946
53.2p
120
H 21
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
2:28:27.890612
+44:29.266858
53.1p
121
H 40
Roger Petersson
Ruda IF
2:28:27.890686
+44:30.266932
53.0p
122
H 40
magnus Jönsson
Nättraby
2:28:39.891860
+44:42.268106
53.0p
123
H 21
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
2:29:57.899651
+45:59.275897
52.4p
124
H 21
Viktor Johansson
Axa SC
2:30:07.900646
+46:09.276892
52.4p
125
H 21
Carl Sjölund
Axa SC
2:30:08.900711
+46:10.276957
52.4p
126
H 21
Pär Svensson
Alvesta SOK
2:30:08.900723
+46:10.276969
52.4p
127
H 21
Johan Moreau
IK Stern
2:30:16.901561
+46:19.277807
52.3p
128
H 40
Magnus Hilvenius
Södra IF
2:30:17.901612
+46:19.277858
52.3p
129
H 21
Erik Johansson
Visby
2:30:47.904628
+46:49.280874
52.1p
130
H 50
Jörgen Dahner
IK Stern
2:31:02.906170
+47:05.282416
52.0p
131
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:31:34.909347
+47:36.285593
51.8p
132
H 21
Kiril Aleksov Ahtarovski
København SK
2:31:36.909555
+47:39.285801
51.8p
133
H 40
Mattias Ung
IK Trasten
2:31:38.909718
+47:40.285964
51.8p
134
H 40
Jens Rangefelt
Axa SC
2:31:47.910691
+47:50.286937
51.7p
135
H 40
Jacob Nyström
IFK Österbymo
2:32:22.914103
+48:24.290349
51.5p
136
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:32:26.914549
+48:28.290795
51.4p
137
H 21
Fredrik Svensson
Karlskrona SOK
2:32:47.916620
+48:49.292866
51.3p
138
H/D 21 Motion
Oskar Björfeldt
Linköping
2:32:48.916797
+48:51.293043
51.3p
139
H 21
Fredrik Sjöholm
Nybro Ski
2:33:08.918780
+49:11.295026
51.2p
140
H 21
Björn Andersson
ASK Växjö
2:33:22.920165
+49:25.296411
51.1p
141
H 21
Lucian Semeniuc
FK Finn
2:33:24.920384
+49:27.296630
51.1p
142
H 60
Björn Johansson
Målerås IF
2:33:31.921030
+49:33.297276
51.0p
143
H 50
Peter Thure
IK Hakarpspojkarna
2:33:32.921104
+49:34.297350
51.0p
144
H 21
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:33:34.921391
+49:37.297637
51.0p
145
H 40
Martin Clément
København SK
2:33:39.921801
+49:41.298047
51.0p
146
H/D 21 Motion
Anders Ericson
Borås SK
2:33:41.922060
+49:44.298306
51.0p
147
H/D 21 Motion
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:33:43.922281
+49:46.298527
51.0p
148
H 21
Emir Halalkic
Axa SC
2:33:44.922386
+49:47.298632
50.9p
149
H/D 21 Motion
Mattias Ramsö
Jönköping
2:33:56.923589
+49:59.299835
50.9p
150
H/D 21 Motion
Anton Björck-Teuscher
Grums SK
2:34:10.924972
+50:13.301218
50.8p
151
H 21
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:34:12.925100
+50:14.301346
50.8p
152
H/D 21 Motion
Christoffer Nilsson
Tormestorps IF
2:34:13.925252
+50:15.301498
50.8p
153
H/D 21 Motion
Per Ankarhamn
IK Stern
2:34:31.927042
+50:33.303288
50.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:35:00
154
H 40
Peter Skoow
IK Stern
2:35:02.930119
+51:04.306365
50.5p
155
H 40
Lars Karlsson
Sya SK
2:35:07.930685
+51:10.306931
50.4p
156
H 40
Hans Blom
Axa SC
2:35:17.931639
+51:19.307885
50.4p
157
H 21
Mads Pedersen
Silkeborg Kajakklub
2:35:17.931653
+51:19.307899
50.4p
158
H 40
Marcus Åsgärde
Södra IF
2:35:19.931899
+51:22.308145
50.3p
159
H 70
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:35:28.932780
+51:31.309026
50.3p
160
H 21
Per Lyzell
Axa SC
2:35:55.935463
+51:58.311709
50.1p
161
H 21
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:36:13.937240
+52:15.313486
50.0p
162
H 50
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:36:20.937945
+52:22.314191
50.0p
163
H 40
Per Grönroos
OK Alehof
2:36:22.938116
+52:24.314362
50.0p
164
H 40
Boris Kulas
IF Ski Team Skåne
2:36:33.939255
+52:36.315501
49.9p
165
H 21
Joakim Alriksson
OK Vårgårda
2:36:57.941689
+53:00.317935
49.7p
166
H 21
Sören Hyttel
Danmark
2:37:04.942350
+53:06.318596
49.7p
167
H/D 21 Motion
Jon Malmsten
Hägersten
2:37:23.944258
+53:26.320504
49.6p
168
H 40
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:37:32.945167
+53:35.321413
49.5p
169
H/D 21 Motion
Clas Hallström
OK Landehof
2:38:07.948638
+54:09.324884
49.3p
170
H 40
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
2:38:11.949021
+54:13.325267
49.3p
171
H 21
Robin Werner
Ölmstads IS
2:38:17.949684
+54:20.325930
49.3p
172
H 21
Erik Steen
IF Ski Team Skåne
2:39:28.956760
+55:31.333006
48.8p
173
H 21
Nils Boe
Danmarks Kajaklandshold
2:39:32.957142
+55:34.333388
48.8p
174
H 21
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:40:01.960082
+56:04.336328
48.7p
175
H 50
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
2:40:06.960539
+56:08.336785
48.6p
176
H 21
Marcus Sahlberg
Ölmstads IS
2:40:20.961943
+56:22.338189
48.5p
177
H 50
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
2:40:26.962549
+56:28.338795
48.5p
178
H 40
Claes Klintefors
Nybro Ski
2:40:37.963673
+56:40.339919
48.4p
179
H 40
Eric Kristiansson
Västerviks OK
2:40:45.964406
+56:47.340652
48.4p
180
H 40
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:40:46.964522
+56:48.340768
48.4p
181
H 21
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:40:52.965134
+56:54.341380
48.4p
182
H/D 21 Motion
Gabriel Eriksson
Älvsered
2:40:55.965438
+56:57.341684
48.3p
183
H 40
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:41:45.970422
+57:47.346668
48.1p
184
H 60
Kjell Andersson
Tranemo IF
2:42:22.974150
+58:24.350396
47.9p
185
H 21
Patrik Larsson
IF Ski Team Skåne
2:42:30.974926
+58:32.351172
47.8p
186
H 21
Gustaf Westman
Nybro Ski
2:42:30.974992
+58:33.351238
47.8p
187
H 21
Andreas Olofsson
Axa SC
2:42:35.975421
+58:37.351667
47.8p
188
H 40
Niklas Hedlund
Mullsjö SOK
2:42:36.975515
+58:38.351761
47.8p
189
H 21
Markus Fridén
IK Ymer
2:42:56.977524
+58:58.353770
47.7p
190
H 21
Ronny Andersson
Lugi SK
2:43:10.978925
+59:12.355171
47.6p
191
H 40
Emil Lagerqvist
ASK Växjö
2:43:39.981847
+59:41.358093
47.4p
192
D 50
Anna Johansson
Jönköpings OK
2:44:02.984125
+1:00:04.360371
47.3p
193
H 21
Felix Vising
Uddevalla SK
2:44:23.986226
+1:00:25.362472
47.2p
194
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:44:29.986863
+1:00:32.363109
47.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:45:00
195
H/D 21 Motion
Keld Christensen
Bornholms Skivenner
2:45:07.990647
+1:01:09.366893
46.9p
196
H 21
Fredrik Kindgren
Nässjö SF
2:45:19.991893
+1:01:22.368139
46.9p
197
H/D 21 Motion
Albin Ankarhamn
IK Stern
2:45:23.992210
+1:01:25.368456
46.9p
198
H 60
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
2:45:30.992912
+1:01:32.369158
46.8p
199
H 40
dennis bakteman
Linghem
2:45:43.994228
+1:01:45.370474
46.7p
200
H/D 21 Motion
Jimmy Gustavsson
Eksjö SOK
2:46:09.996866
+1:02:12.373112
46.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Magnus Berg
Msok
2:46:30.998984
+1:02:33.375230
46.5p
202
H 21
Johannes Bergmann
Tranemo IF
2:46:54.1001354
+1:02:57.377600
46.4p
203
H 50
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:47:02.1002194
+1:03:05.378440
46.3p
204
H 40
Josef Rundqvist
Borensbergs IF SK
2:47:04.1002362
+1:03:07.378608
46.3p
205
H 50
Tommy Bergström
Nybro Ski
2:47:26.1004571
+1:03:29.380817
46.2p
206
D 21
Malin Andregård
Jönköping
2:48:17.1009611
+1:04:19.385857
45.9p
207
H 40
Richard Östh
IFK Österbymo
2:49:09.1014883
+1:05:12.391129
45.7p
208
H/D 21 Motion
Jonas Hagelin
Göteborgs SK
2:49:48.1018780
+1:05:51.395026
45.5p
209
H 21
Stefan Nilsson
Hestra IF
2:49:53.1019232
+1:05:55.395478
45.4p
210
H 21
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
2:50:19.1021864
+1:06:22.398110
45.3p
211
H/D 21 Motion
Johan Andersson
Holsbybrunn
2:50:27.1022608
+1:06:29.398854
45.3p
212
D 50
Annica Wernerson
Brännebrona SK
2:51:00.1025983
+1:07:03.402229
45.1p
213
H 40
Martin Egerström
Göteborg
2:51:13.1027280
+1:07:16.403526
45.0p
214
H 21
Johan Blommé
IK Hakarpspojkarna
2:51:31.1029036
+1:07:33.405282
45.0p
215
H 40
Tomas Pamin
IF Ski Team Skåne
2:51:57.1031601
+1:07:59.407847
44.8p
216
H/D 21 Motion
Fredrik Axelsson
IK Hakarpspojkarna
2:51:58.1031715
+1:08:00.407961
44.8p
217
H/D 21 Motion
Alfred Appelros
Gränums IF
2:52:23.1034235
+1:08:25.410481
44.7p
217
H/D 21 Motion
Torbjörn Appelros
Gränums IF
2:52:23.1034235
+1:08:25.410481
44.7p
219
H 40
Marcus Wising
Uddevalla IS
2:52:31.1035022
+1:08:33.411268
44.7p
220
H/D 21 Motion
Marie Lindberg
Öregrunds IK
2:52:47.1036650
+1:08:49.412896
44.6p
221
H 40
Tony Åkerlund
Mullsjö SOK
2:52:51.1037011
+1:08:53.413257
44.6p
222
H 21
Martin Dahl
Hestra IF
2:53:05.1038427
+1:09:07.414673
44.5p
223
H 21
Peder Lövberg
Hestra IF
2:53:05.1038476
+1:09:08.414722
44.5p
224
H 21
Jonatan Jansson
Ölands SK
2:53:24.1040399
+1:09:27.416645
44.4p
225
H/D 21 Motion
Isak Bengtsson
Bankeryds Skid o Mk
2:53:29.1040825
+1:09:31.417071
44.4p
226
H/D 21 Motion
Mattias Borg
Kungsäters IF
2:53:47.1042623
+1:09:49.418869
44.3p
227
D 21
Julie Frølund Funch
Danmarks Kajaklandshold
2:54:21.1046086
+1:10:24.422332
44.1p
228
H 50
Pär Wetterlöf
IK Stern
2:54:24.1046355
+1:10:27.422601
44.1p
229
H 40
Johan Fredriksson
västerviks orienteringsklubb
2:54:31.1047076
+1:10:34.423322
44.1p
230
H 21
Philip Gustavsson
Boxholm-Ekeby SK
2:54:33.1047229
+1:10:35.423475
44.1p
231
H 21
Daniel Parkhagen
Borås
2:54:34.1047357
+1:10:37.423603
44.1p
232
H 40
Mårten Johansson
Fritsla Vik
2:54:48.1048779
+1:10:51.425025
44.0p
233
H/D 21 Motion
Mikael Örn
Hvetlanda SK
2:55:07.1050649
+1:11:09.426895
43.9p
234
H/D 21 Motion
Emma Skoglund Gustafsson
IK Omega
2:55:21.1052010
+1:11:23.428256
43.8p
235
H 40
Jörgen Johansson
Vissefjärda GOIF
2:55:40.1053908
+1:11:42.430154
43.8p
236
D 21
Anna Hallén
Boxholm-Ekeby SK
2:55:47.1054690
+1:11:50.430936
43.7p
237
H 21
Andreas Karlsson
Karlstad
2:56:10.1056928
+1:12:12.433174
43.6p
238
H 50
Erik Landergren
Stenkyrka IF
2:56:17.1057623
+1:12:19.433869
43.6p
239
H 40
Anders Reuterberg
IK Stern
2:56:54.1061371
+1:12:57.437617
43.4p
240
H/D 21 Motion
Jonas Andersson
Landsbro IF SK
2:56:56.1061585
+1:12:59.437831
43.4p
241
D 40
Ylva Grönroos
OK Alehof
2:57:01.1062000
+1:13:03.438246
43.4p
242
H 50
Måns Eriksson
Ronneby OK
2:57:33.1065276
+1:13:36.441522
43.2p
243
H 60
Tomas Kanter
Lugi SK
2:57:37.1065653
+1:13:39.441899
43.2p
244
H 40
Stefan Lindh
Axa SC
2:57:56.1067560
+1:13:59.443806
43.1p
245
H 40
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
2:58:09.1068806
+1:14:11.445052
43.1p
246
H 40
Magnus Linnér
Alvesta SOK
2:58:13.1069229
+1:14:15.445475
43.0p
247
H 40
Mats Lagervall
IF Hallby SOK
2:58:14.1069387
+1:14:17.445633
43.0p
248
H 50
Conny Eriksson
Ätrans IF
2:58:23.1070219
+1:14:25.446465
43.0p
249
H 21
Patrik Bergquist
Mullsjö SOK
2:58:41.1072025
+1:14:43.448271
42.9p
250
H 40
Fredrik Karlsson
FK Finn
2:59:09.1074850
+1:15:11.451096
42.8p
251
H 50
Thomas nilsson
IF Hallby SOK
2:59:18.1075768
+1:15:21.452014
42.8p
252
H/D 21 Motion
William Wällstedt
Tidaholm
2:59:27.1076643
+1:15:29.452889
42.7p
253
H 21
Anton Dannetun
Axa SC
2:59:37.1077622
+1:15:39.453868
42.7p
254
H/D 21 Motion
Stefan Kastenman
Stadium IF
2:59:48.1078748
+1:15:50.454994
42.6p
255
H 40
Henrik Lindström
ASK Växjö
2:59:50.1078905
+1:15:52.455151
42.6p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:00:00
256
H 50
Sonny Lahti
Hestra IF
3:00:01.1080039
+1:16:03.456285
42.6p
257
H 21
Tobias Todsen
København SK
3:00:13.1081217
+1:16:15.457463
42.5p
258
H 21
Filip Andersson
Axa SC
3:00:16.1081511
+1:16:18.457757
42.5p
259
H/D 21 Motion
Andreas Brink
Axa SC
3:00:21.1082093
+1:16:24.458339
42.5p
260
D 21
TERESE ÖSTERAAS
Borås SK
3:00:23.1082265
+1:16:26.458511
42.5p
261
H 21
Martin Bergström
IK Ymer
3:00:54.1085321
+1:16:56.461567
42.3p
262
D 21
Stina Nero
Mullsjö SOK
3:00:56.1085579
+1:16:59.461825
42.3p
263
H 50
Jes Breckling
Bornholms Skivenner
3:00:58.1085707
+1:17:00.461953
42.3p
264
D 21
Anna Nilsson
Hemmingsmarks IF
3:01:03.1086293
+1:17:06.462539
42.3p
265
D 21
Pernille Knudsen
No Club
3:01:07.1086619
+1:17:09.462865
42.3p
266
H/D 21 Motion
Peter Westlund
IFK Bergvik
3:01:17.1087625
+1:17:19.463871
42.2p
267
H 40
Per-owe Karlsson
Uddevalla SK
3:01:28.1088787
+1:17:31.465033
42.2p
268
H 21
Tomas Haglund Flemström
Accenture IF
3:02:13.1093224
+1:18:15.469470
42.0p
269
H/D 21 Motion
Markus Engberg
Ssk
3:02:13.1093274
+1:18:16.469520
42.0p
270
H 50
Svante Lahti
Hestra IF
3:02:27.1094608
+1:18:29.470854
41.9p
271
H 50
Magnus Lundström
IFK Helsingborg
3:02:35.1095455
+1:18:38.471701
41.9p
272
D 21
Emma Nilsson
Andrarums IF
3:02:45.1096415
+1:18:47.472661
41.8p
273
H 50
Lars Madestam
Nybro Ski
3:02:59.1097895
+1:19:02.474141
41.8p
274
H 21
Marcus Norrman
IK Hakarpspojkarna
3:03:48.1102769
+1:19:51.479015
41.6p
275
H/D 21 Motion
Johan Stigbäck
Jönköping
3:03:51.1103047
+1:19:53.479293
41.6p
276
H 21
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
3:03:52.1103192
+1:19:55.479438
41.6p
277
H 21
Fredrik Johansson
Axa SC
3:03:53.1103295
+1:19:56.479541
41.6p
278
H 21
Nicklas Lindqvist
IK Hakarpspojkarna
3:03:55.1103431
+1:19:57.479677
41.5p
279
D 21
Bolette Nyvang Iversen
Hellerup Kajakklub
3:04:04.1104331
+1:20:06.480577
41.5p
280
H/D 21 Motion
Jonas Lundell
IK Vista
3:04:13.1105242
+1:20:15.481488
41.5p
281
H 50
Thomas Gustavsson
IK Stern
3:04:19.1105883
+1:20:22.482129
41.4p
282
H 21
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
3:04:21.1106054
+1:20:24.482300
41.4p
283
H 21
Daniel Persson
Brittatorps Tk
3:04:30.1106990
+1:20:33.483236
41.4p
284
H/D 21 Motion
Jonas Augustsson
Jönköping
3:05:04.1110334
+1:21:06.486580
41.3p
285
H 50
Jan Henriksson
IK Stern
3:05:11.1111099
+1:21:14.487345
41.2p
286
H 21
Daniel Karlsson
Halmstad
3:05:13.1111223
+1:21:15.487469
41.2p
287
H/D 21 Motion
Daniel Johansson
Värnamo
3:05:17.1111697
+1:21:20.487943
41.2p
288
D 40
Jenny Anderbjörk
IK Ymer
3:05:24.1112358
+1:21:27.488604
41.2p
289
H 21
Olof Bard
Nybro Ski
3:05:40.1113987
+1:21:43.490233
41.1p
290
H/D 21 Motion
Nicklas Fagerkvist
Jönköping
3:05:46.1114569
+1:21:49.490815
41.1p
291
D 21
Tanja Lundberg
IF Hagen SK
3:05:48.1114723
+1:21:50.490969
41.1p
292
D 21
Ellen Johansson
Lidköpings VSK
3:05:55.1115495
+1:21:58.491741
41.0p
293
H 21
Erik Evertsson
Axa SC
3:06:05.1116418
+1:22:07.492664
41.0p
294
H 21
Dennis Jensen
Axa SC
3:06:05.1116441
+1:22:07.492687
41.0p
295
H 21
Philip Wallman
Göteborg
3:06:07.1116632
+1:22:09.492878
41.0p
296
H 40
Magnus Karlsson
Alvesta SOK
3:06:24.1118364
+1:22:27.494610
40.9p
297
H 50
Sten Arding
Gränna
3:07:02.1122186
+1:23:05.498432
40.8p
298
H 21
Floor Zegers
Odense Ski
3:07:05.1122480
+1:23:08.498726
40.8p
299
D 21
Karin Johansson
Axa SC
3:07:15.1123491
+1:23:18.499737
40.7p
300
H/D 21 Motion
Joakim Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
3:08:05.1128417
+1:24:07.504663
40.5p
301
H/D 21 Motion
Fredrik Wånehed
IF Hallby SOK
3:08:11.1129049
+1:24:13.505295
40.5p
302
H 21
David Ricklund
Axa SC
3:08:14.1129300
+1:24:16.505546
40.5p
303
H/D 21 Motion
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:08:25.1130431
+1:24:27.506677
40.4p
304
D 21
Lina Weidfors
Alstermo IF
3:08:30.1130949
+1:24:32.507195
40.4p
305
H 21
Christoffer Kindlund
IK Stern
3:09:28.1136780
+1:25:31.513026
40.2p
306
H 40
Roger Bolin
FK Finn
3:09:31.1137075
+1:25:34.513321
40.2p
307
D 40
Malin Johansson
ASK Växjö
3:09:32.1137144
+1:25:34.513390
40.2p
308
H/D 21 Motion
Kristina Berggren
Mölndal
3:09:32.1137191
+1:25:35.513437
40.2p
309
H 21
Kasper Winther
No Club
3:10:06.1140542
+1:26:08.516788
40.0p
310
H/D 21 Motion
Peter Karlsson
Åhus
3:10:30.1142977
+1:26:33.519223
39.9p
311
H 21
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:10:36.1143546
+1:26:38.519792
39.9p
312
D 21
Kornelia Karlsson
IK Hakarpspojkarna
3:10:49.1144827
+1:26:51.521073
39.9p
313
D 50
Eva Bresky
IK Ymer
3:11:17.1147612
+1:27:19.523858
39.8p
314
H 50
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
3:11:22.1148151
+1:27:24.524397
39.7p
315
H 50
Hans-Åke Johansson
Vissefjärda GOIF
3:11:35.1149404
+1:27:37.525650
39.7p
316
H/D 21 Motion
Johan Wallefors
Halmstad Garnisons IF
3:11:51.1151036
+1:27:53.527282
39.6p
317
H 40
Mats Tedenvall
Björnstorps IF
3:12:17.1153621
+1:28:19.529867
39.5p
318
H 40
Erik Jansson
Msok
3:12:27.1154662
+1:28:30.530908
39.5p
319
D 21
Ann-Sofie Lindén
IK Hakarpspojkarna
3:12:44.1156351
+1:28:46.532597
39.4p
320
H 40
Fredrik Stenvik
Axa SC
3:13:06.1158500
+1:29:08.534746
39.3p
321
H 21
Carl Ljungqvist
No Club
3:13:22.1160188
+1:29:25.536434
39.3p
322
H 40
Christer Ljungqvist
No Club
3:13:23.1160232
+1:29:25.536478
39.3p
323
H/D 21 Motion
Mattias Kånåhols
Bankeryds Skid o Mk
3:13:47.1162633
+1:29:49.538879
39.2p
324
H/D 21 Motion
Morten Wildt
Holte Ski
3:14:02.1164181
+1:30:05.540427
39.1p
325
H 21
Mattias Eriksson
FK Finn
3:14:27.1166649
+1:30:29.542895
39.0p
326
H 21
Johan Ravstorp
Nybro Ski
3:14:57.1169653
+1:30:59.545899
38.9p
327
H 50
Anders Raustorp
Nybro Ski
3:14:58.1169798
+1:31:01.546044
38.9p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:15:00
328
H 50
Anders Persson
Tormestorps IF
3:15:05.1170491
+1:31:08.546737
38.9p
329
H 40
Stefan Lundén
Mullsjö SOK
3:15:07.1170616
+1:31:09.546862
38.9p
330
H/D 21 Motion
Anders Wester
Vrigstad IF
3:15:38.1173738
+1:31:40.549984
38.8p
331
H/D 21 Motion
Carl-Henrik Nyström
Eket
3:15:41.1174075
+1:31:44.550321
38.8p
332
H 50
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:15:50.1174950
+1:31:52.551196
38.7p
333
H/D 21 Motion
Rikard Almgren
IK Hakarpspojkarna
3:16:15.1177464
+1:32:18.553710
38.6p
334
H 50
Lars Wallersköld
Lugi SK
3:17:08.1182755
+1:33:11.559001
38.4p
335
H 50
Ronny Sulander
Nässjö SF
3:17:10.1182952
+1:33:12.559198
38.4p
336
H 21
Fredrik Frisk
Vissefjärda GOIF
3:17:18.1183749
+1:33:20.559995
38.4p
337
H 50
Lars-johan Carlsson
Alvesta SOK
3:17:19.1183897
+1:33:22.560143
38.4p
338
H/D 21 Motion
Gunnar Ahlström
Partille
3:17:30.1184970
+1:33:33.561216
38.4p
339
H 40
Petter Östlund
Lugi SK
3:17:56.1187520
+1:33:58.563766
38.3p
340
H/D 21 Motion
Jan Lundkvist
Ericsson IF Göteborg
3:18:17.1189622
+1:34:19.565868
38.2p
341
H/D 21 Motion
Fredrik Henriksson
Kvidinge
3:19:20.1195922
+1:35:22.572168
38.0p
342
D 21
Louise Kihl
Borås SK
3:19:41.1198052
+1:35:43.574298
37.9p
343
H/D 21 Motion
Henrik Poppen
Falkenbergs OK
3:19:54.1199357
+1:35:57.575603
37.8p
344
H/D 21 Motion
Kjell Ljungkvist
Sisu Forshaga SK
3:20:36.1203515
+1:36:38.579761
37.7p
345
D 21
Josefine Övegard
Axa SC
3:21:21.1208014
+1:37:23.584260
37.5p
346
H 40
Lars Tylén
Jönköping
3:21:32.1209126
+1:37:34.585372
37.5p
347
H/D 21 Motion
Andreas Persson
Elmhults SC
3:22:19.1213887
+1:38:22.590133
37.3p
348
D 40
Marie Cederström
IF Ski Team Skåne
3:22:42.1216196
+1:38:45.592442
37.3p
349
H 40
Per Karlsson
IK Ymer
3:23:04.1218361
+1:39:07.594607
37.2p
350
D 40
Madeleine Dahlbäck
Axa SC
3:23:06.1218563
+1:39:09.594809
37.2p
351
D 40
Johanna Östlund
Lugi SK
3:24:05.1224424
+1:40:07.600670
37.0p
352
H/D 21 Motion
MATTIAS NORIANDER
Jönköping
3:24:11.1225084
+1:40:14.601330
37.0p
353
H 40
Ulf Back
IK Stern
3:24:46.1228538
+1:40:48.604784
36.8p
354
H 21
Olof Gustafsson
Jönköping
3:24:47.1228607
+1:40:49.604853
36.8p
355
H 60
Örjan Högberg
Stenkyrka IF
3:26:00.1235982
+1:42:03.612228
36.6p
356
H/D 21 Motion
Robert Bengtsson
Hässleholm
3:26:20.1237971
+1:42:23.614217
36.5p
357
H 21
Albert Söderlind
Axa SC
3:26:24.1238385
+1:42:27.614631
36.5p
358
H/D 21 Motion
Henrik Lysemark
Åf SK
3:27:03.1242294
+1:43:06.618540
36.4p
359
D 21
Agnes Uddenstig
Redvägs SK
3:27:07.1242675
+1:43:10.618921
36.4p
360
H 21
André Ahlgren
Jönköping
3:28:52.1253181
+1:44:55.629427
36.0p
361
H/D 21 Motion
Johan Lindh
Alingsås
3:29:05.1254453
+1:45:07.630699
36.0p
362
H/D 21 Motion
Martin Warnerbring
Axa SC
3:29:30.1256913
+1:45:32.633159
35.9p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:30:00
363
H/D 21 Motion
Martin Nerfeldt
Kullavik IF
3:32:03.1272212
+1:48:05.648458
35.4p
364
H 40
Henrik Janssin
IK Ymer
3:32:03.1272237
+1:48:05.648483
35.4p
365
H/D 21 Motion
Björn Larsson
Axa SC
3:32:08.1272715
+1:48:10.648961
35.4p
366
H/D 21 Motion
Sandra Örn
Hvetlanda SK
3:32:23.1274276
+1:48:26.650522
35.4p
367
H 50
TOM NORDIN
No Club
3:32:47.1276691
+1:48:50.652937
35.3p
368
D 40
sara jönsson
Nättraby
3:32:49.1276821
+1:48:51.653067
35.3p
369
H 21
Samuel Hultgren
Axa SC
3:33:00.1277965
+1:49:03.654211
35.3p
370
H/D 21 Motion
Jan Petersen
Holte Ski
3:33:01.1278049
+1:49:03.654295
35.3p
371
H/D 21 Motion
Maria Hedlund
Mullsjö SOK
3:33:14.1279369
+1:49:17.655615
35.2p
372
H/D 21 Motion
Fredrik Gof
Värnamo
3:33:34.1281324
+1:49:36.657570
35.2p
373
H 40
Adam Boiardt
OK Gränsen
3:34:05.1284490
+1:50:08.660736
35.1p
374
D 40
Jenny Hoveklint
Mullsjö SOK
3:34:47.1288693
+1:50:50.664939
34.9p
375
H/D 21 Motion
Nina Väliaho
Hestra IF
3:35:34.1293311
+1:51:36.669557
34.8p
376
H 21
Tobias Holm Petersson
IFK Stockaryd
3:36:35.1299461
+1:52:38.675707
34.6p
377
H/D 21 Motion
Kenneth Edvardsson
Kungälv
3:37:36.1305557
+1:53:39.681803
34.4p
378
H 40
Jerry Fri
Volvo IF
3:38:07.1308677
+1:54:10.684923
34.4p
379
D 21
Catrin Lindquist
Borås
3:40:15.1321475
+1:56:18.697721
34.0p
380
H/D 21 Motion
Simon Polakof
Axa SC
3:41:23.1328208
+1:57:25.704454
33.8p
381
H/D 21 Motion
Per Stefan Möller
Malmö
3:41:54.1331383
+1:57:57.707629
33.7p
382
D 40
Lotta Andrén
Göteborgs SK
3:42:17.1333612
+1:58:19.709858
33.7p
383
H/D 21 Motion
Marianne Nielsen
København SK
3:42:41.1336048
+1:58:43.712294
33.6p
384
H 40
Rickard Lantz
Axa SC
3:43:58.1343792
+2:00:01.720038
33.4p
385
H 40
Kasper Kamp Simonsen
København SK
3:44:05.1344481
+2:00:08.720727
33.4p
386
H 50
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:44:40.1347910
+2:00:42.724156
33.3p
387
H 50
otto lindblad
IF Hallby SOK
3:45:06.1350573
+2:01:09.726819
33.2p
388
H/D 21 Motion
Jonas Henningsson
Åsa
3:45:34.1353329
+2:01:36.729575
33.1p
389
D 21
Sophie Arding
Huskvarna
3:46:21.1358041
+2:02:23.734287
33.0p
390
H/D 21 Motion
Benjamin Isak Schlifer Monrad
København SK
3:47:06.1362508
+2:03:08.738754
32.9p
391
H/D 21 Motion
Kirsten Nielsen
København SK
3:47:12.1363105
+2:03:14.739351
32.9p
392
H 40
Christian Cederberg
Volvo IF
3:49:20.1375939
+2:05:22.752185
32.5p
393
D 40
Annika Boiardt
OK Gränsen
3:49:50.1378900
+2:05:52.755146
32.4p
394
H 50
Hans Svärdhagen
Härlövs IF
3:49:55.1379429
+2:05:57.755675
32.4p
395
H/D 21 Motion
maria moensjö
Redvägs SK
3:49:58.1379759
+2:06:01.756005
32.4p
396
H/D 21 Motion
David Johansson
Krogsereds IK
3:50:25.1382450
+2:06:27.758696
32.3p
397
H 50
Anders Ivarsson
IFK Helsingborg
3:50:36.1383545
+2:06:38.759791
32.3p
398
D 21
Charlotta Ivarsson
IFK Helsingborg
3:50:36.1383591
+2:06:39.759837
32.3p
399
D 21
Veronica Ekvall
IK Hakarpspojkarna
3:55:02.1410124
+2:11:04.786370
31.7p
400
D 21
Maria Broberg
Lidköping
3:55:40.1413977
+2:11:43.790223
31.6p
401
H 21
Jakob Galatius
København SK
3:56:24.1418327
+2:12:26.794573
31.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H/D 21 Motion
Søren Galatius
København SK
3:56:25.1418486
+2:12:28.794732
31.4p
403
H/D 21 Motion
Mattias Törnell
Jönköping
3:56:55.1421444
+2:12:57.797690
31.4p
404
H 21
Martin Persson
OK Gynge
3:57:49.1426892
+2:13:52.803138
31.2p
405
D 50
Ann-Kristin Lagervall
IF Hallby SOK
3:59:45.1438434
+2:15:47.814680
31.0p
406
H/D 21 Motion
Kasper Hartvig Lind
Danmark
4:01:05.1446430
+2:17:07.822676
30.8p
407
H/D 21 Motion
Fredrik Stattin
Kävlinge
4:03:02.1458130
+2:19:04.834376
30.5p
408
H 40
Patrik Buredal
IFK Helsingborg
4:04:15.1465483
+2:20:18.841729
30.3p
409
H 21
Per Svensson
Axa SC
4:04:34.1467373
+2:20:37.843619
30.3p
410
D 21
Emilie Mikaelsson
Sunderby SK
4:04:36.1467532
+2:20:38.843778
30.3p
411
H/D 21 Motion
Lina Wallensten
Axa SC
4:05:17.1471679
+2:21:20.847925
30.2p
412
H/D 21 Motion
Ingrid Ploghed
Björkö RK
4:05:31.1473037
+2:21:33.849283
30.2p
413
H/D 21 Motion
Anna Josefsson
Jönköping
4:05:57.1475679
+2:22:00.851925
30.1p
414
D 21
Lise Lauritzen
København SK
4:07:08.1482779
+2:23:11.859025
30.0p
415
H/D 21 Motion
Thor Gardarsson
Göteborgs SK
4:12:58.1517718
+2:29:00.893964
29.2p
416
H/D 21 Motion
Pontus Pfeiffer
IK Hakarpspojkarna
4:14:01.1524053
+2:30:03.900299
29.1p
417
H/D 21 Motion
Cecilia Linnarson
Axa SC
4:19:54.1559320
+2:35:56.935566
28.4p
418
H/D 21 Motion
Lars Trysberg
Axa SC
4:19:56.1559524
+2:35:58.935770
28.4p
419
H/D 21 Motion
Martin Eriksson
Jönköping
4:21:00.1565983
+2:37:03.942229
28.2p
420
H/D 21 Motion
Ditte Lassen-Kahlke
København SK
4:22:01.1572025
+2:38:03.948271
28.1p
421
H/D 21 Motion
Hanna Löfstedt
IK Hakarpspojkarna
4:31:16.1627525
+2:47:18.1003771
27.1p
422
H/D 21 Motion
Ztina Löfstedt
IK Hakarpspojkarna
4:31:19.1627827
+2:47:21.1004073
27.1p
423
D 50
Agneta Gustavsson
Mullsjö SOK
4:42:07.1692631
+2:58:09.1068877
26.0p
424
H/D 21 Motion
Jessica Karlsson
OK Torfinn
4:43:34.1701371
+2:59:37.1077617
25.8p
425
H/D 21 Motion
alexandra olsson
Åkarp
4:50:21.1742099
+3:06:24.1118345
25.2p
426
H 21
René Holten Poulsen
No Club
23:59:58.8639700
426
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
426
H 21
Konstantin Petrov
Axa SC
23:59:58.8639700
426
H 21
David Ericson
OK Gynge
23:59:58.8639700
426
H/D 21 Motion
Jonathan Gren
Göteborg
23:59:58.8639700
426
H/D 21 Motion
Peter Johansson
Brämhult
23:59:58.8639700
426
H/D 21 Motion
Björn Gunnarsson
Löddeköpinge
23:59:58.8639700
426
D 21
Malin Andersson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
426
D 40
Linda Jepsen
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
426
H 50
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
426
H 50
Björn Åkerström
IK Stern
23:59:58.8639700
426
H 50
Pär Annvik
IK Vista
23:59:58.8639700
426
H 40
Håkan Sandfager
Nässjö SF
23:59:58.8639700
426
H 40
Anders Schønnemann
København SK
23:59:58.8639700
426
H 40
Ron Andersson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
426
H 40
Andreas Lindahl
Södra IF
23:59:58.8639700
442
H 21
Sam Eriksson
Andrarums IF
23:59:59.8639800
442
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
442
H 21
David Johansson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
442
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
442
H 21
Fredrik Larsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
442
H 21
Alan Semeniuc
FK Finn
23:59:59.8639800
442
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Joacim Ahlebro
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Simon Andersson
Bäckefors IF
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Jakob Carlberg
Tenhults SOK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Samuel Eklund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
jonas Hagelin
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Maja Hultman
Axa SC
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Markus Johansson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Markus Lindblom
Team Ormsalva
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Anna Lindh
Alingsås
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Per Moensjö
Redvägs SK
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Jörgen Olson
Axa SC
23:59:59.8639800
442
H/D 21 Motion
Tomas Persson Lind
Hjärnarps Gh OL
23:59:59.8639800
442
D 21
Julia Rennermalm
Stockholm
23:59:59.8639800
442
H 60
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
442
H 60
Göran Johansson
Magra IS
23:59:59.8639800
442
H 60
Per-Olov Rudenstam
Huskvarna
23:59:59.8639800
442
H 50
Tom Nordin Christensen
København SK
23:59:59.8639800
442
H 50
Peter Johansson
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
442
H 50
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
442
H 50
Pelle Swensson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
442
H 40
Klas Axell
ASK Växjö
23:59:59.8639800
442
H 40
Christoffer Franzén
Värnamo
23:59:59.8639800
442
H 40
Andreas Hasselgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
442
H 40
Anders Pettersson
Lugi SK
23:59:59.8639800
442
H 40
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor
1
H/D 21 Motion
Magnus Larsson
Msok
1:02:07.372610
61.2p
2
H 16 Motion
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:03:01.378025
+54.5315
3
H/D 21 Motion
Filippa Johansson
Jönköpings OK
1:09:31.417056
+7:24.44346
54.7p
4
H/D 21 Motion
DAVID BENGTSSON
No Club
1:12:56.437550
+10:49.64840
52.1p
5
H/D 21 Motion
Kristin Nordqvist
Eksjö SOK
1:16:27.458613
+14:20.85903
49.7p
6
H/D 21 Motion
Peter Jonsson
IFK Tidaholm
1:18:18.469719
+16:11.97009
48.6p
7
H/D 21 Motion
Torbjörn vågstedt
Tidaholm
1:20:10.480950
+18:03.108240
47.4p
8
H/D 21 Motion
THOMAS HJERT
Falköpings AIK SK
1:22:26.494593
+20:19.121883
46.1p
9
H/D 21 Motion
Josefin Wictorinus
Yuppie Ski Club
1:27:37.525640
+25:30.152930
43.4p
10
H/D 21 Motion
Helena Jonebrant
Göteborg
1:28:03.528229
+25:56.155519
43.2p
11
H/D 21 Motion
Marcus Nero
Huskvarna
1:29:56.539500
+27:48.166790
42.3p
12
H/D 21 Motion
David Norburg
Bankeryds Skid o Mk
1:29:58.539728
+27:51.167018
42.3p
13
H/D 21 Motion
Sofie Norburg
IF Hallby SOK
1:30:01.540039
+27:54.167329
42.2p
14
H/D 21 Motion
Ann-Catherine Ericson
Triathlon Väst
1:30:05.540426
+27:58.167716
42.2p
15
H/D 21 Motion
Anders Wällstedt
Tidaholm
1:30:44.544377
+28:37.171667
41.9p
16
H/D 21 Motion
EMMA LYNGBY LARSEN
Danmarks Kajaklandshold
1:30:47.544626
+28:40.171916
41.9p
17
H/D 21 Motion
Rolf Hagstedt
Ekebäck
1:31:29.548830
+29:22.176120
41.6p
18
H/D 21 Motion
Henrik Larsson
Mölndal
1:32:14.553330
+30:07.180620
41.2p
19
H/D 21 Motion
Anna Wretling Clarin
Jönköpings OK
1:32:18.553706
+30:10.180996
41.2p
20
H/D 21 Motion
Ulf Nero
Huskvarna
1:34:20.565914
+32:13.193204
40.3p
21
H/D 21 Motion
Einar Johard
Stockholm
1:34:31.567045
+32:24.194335
40.2p
22
H/D 21 Motion
Pia Albemo
Falköping
1:34:33.567293
+32:26.194583
40.2p
23
H/D 21 Motion
Björn Liljengren
OK Norrvirdarna
1:34:38.567780
+32:31.195070
40.2p
24
H/D 21 Motion
Stefan Hildingsson
Sandhem
1:34:42.568121
+32:35.195411
40.1p
25
H/D 21 Motion
Liselotte Lövberg
Hestra IF
1:34:47.568626
+32:40.195916
40.1p
26
H/D 21 Motion
Charlotte Dahl
Hestra IF
1:34:51.569093
+32:44.196383
40.1p
27
H 16 Motion
Simon Westh
Mullsjö SOK
1:36:36.579517
+34:29.206807
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 536[
1
2
]