Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GM Teamsprint
2017-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 12
Längdskidor, Stafett
1
OK Landehof
10:34.63330
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:37.9680
Martin Höiby
OK Landehof
3:15.19490
Elias Nyqvist
OK Landehof
5:06.30580
Martin Höiby
OK Landehof
6:46.40580
Elias Nyqvist
OK Landehof
8:41.52030
Martin Höiby
OK Landehof
10:34.63330
2
Vreta Skid o MK
10:53.65220
+18.1790
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
1:39.9820
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
3:26.20500
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
5:14.31320
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
7:03.42290
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
8:52.53130
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
10:53.65220
3
Äspereds IF
11:22.68150
+48.4720
John Andrén
Äspereds IF
1:53.11240
Lukas Rudberg
Sya SK
3:38.21740
John Andrén
Äspereds IF
5:37.33600
Lukas Rudberg
Sya SK
7:26.44530
John Andrén
Äspereds IF
9:25.56410
Lukas Rudberg
Sya SK
11:22.68150
4
Vreta Skid o MK
11:24.68300
+49.4870
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
1:44.10340
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
3:34.21390
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
5:30.32940
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
7:23.44270
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
9:20.55980
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
11:24.68300
5
Borås GIF
12:12.73140
+1:38.9710
Anton Weber
Borås GIF
1:54.11390
Linus Holmström
Borås GIF
3:56.23510
Anton Weber
Borås GIF
5:54.35340
Linus Holmström
Borås GIF
7:58.47760
Anton Weber
Borås GIF
9:58.59760
Linus Holmström
Borås GIF
12:12.73140
6
Sävedalens AIK
12:15.73440
+1:41.10010
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
1:57.11660
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
3:58.23740
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
6:00.35960
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
8:02.48150
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
10:06.60550
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
12:15.73440
7
Boxholm-Ekeby SK
12:15.73490
+1:41.10060
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:09.12860
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
4:02.24130
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
6:13.37210
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
8:04.48320
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
10:15.61470
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
12:15.73490
8
IK Hakarpspojkarna
12:30.74940
+1:56.11510
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
1:56.11510
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
4:02.24190
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
6:04.36370
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
8:09.48880
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
10:13.61270
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
12:30.74940
9
IK Stern
12:46.76580
+2:12.13150
Pål Hassellöf
IK Stern
2:12.13160
Lucas Mårts
IK Stern
4:14.25320
Pål Hassellöf
IK Stern
6:17.37660
Lucas Mårts
IK Stern
8:20.49950
Pål Hassellöf
IK Stern
10:31.63030
Lucas Mårts
IK Stern
12:46.76580
10
Landsbro IF
12:48.76750
+2:14.13320
Caesar Funke
Landsbro IF SK
1:49.10890
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
3:59.23870
Caesar Funke
Landsbro IF SK
6:00.35970
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
8:22.50110
Caesar Funke
Landsbro IF SK
10:25.62440
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
12:48.76750
11
Falköpings AIK SK
12:53.77240
+2:19.13810
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
2:11.13000
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
4:08.24710
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
6:24.38300
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
8:22.50110
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
10:47.64660
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
12:53.77240
12
Finspångs SOK
12:54.77350
+2:20.13920
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
1:52.11130
Sofie Ettling
Finspångs SOK
4:18.25720
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
6:21.38030
Sofie Ettling
Finspångs SOK
8:30.50930
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
10:32.63110
Sofie Ettling
Finspångs SOK
12:54.77350
13
Ulricehamns IF
13:10.78910
+2:35.15480
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
1:57.11680
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
4:10.24990
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
6:14.37310
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
8:31.51090
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
10:39.63830
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
13:10.78910
14
Borås SK
13:16.79510
+2:41.16080
Viktor Persson
Borås SK
1:56.11530
Melvin Brandt
Borås SK
4:17.25670
Viktor Persson
Borås SK
6:22.38120
Melvin Brandt
Borås SK
8:38.51790
Viktor Persson
Borås SK
10:49.64830
Melvin Brandt
Borås SK
13:16.79510
15
Ulricehamns IF
13:25.80460
+2:51.17030
Malte Henden
Ulricehamns IF
1:46.10510
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
4:19.25890
Malte Henden
Ulricehamns IF
6:18.37700
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
8:50.52930
Malte Henden
Ulricehamns IF
10:48.64730
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
13:25.80460
16
Tranemo IF Skidklubb
13:30.80930
+2:56.17500
Melvin Rydin
Tranemo IF
2:04.12360
Erik Kindlund
Tranemo IF
4:21.26050
Melvin Rydin
Tranemo IF
6:32.39180
Erik Kindlund
Tranemo IF
8:49.52800
Melvin Rydin
Tranemo IF
11:01.66000
Erik Kindlund
Tranemo IF
13:30.80930
17
Borås SK
13:59.83860
+3:25.20430
Anton Nyman
Borås SK
2:05.12480
Wilmer Wall
Borås SK
4:23.26230
Anton Nyman
Borås SK
6:38.39780
Wilmer Wall
Borås SK
9:02.54130
Anton Nyman
Borås SK
11:21.68050
Wilmer Wall
Borås SK
13:59.83860
18
Tranemo IF Skidklubb
14:33.87270
+3:59.23840
Tim Andersson
Tranemo IF
2:06.12530
Otto Larsson
Tranemo IF
4:33.27240
Tim Andersson
Tranemo IF
6:49.40810
Otto Larsson
Tranemo IF
9:23.56280
Tim Andersson
Tranemo IF
11:43.70200
Otto Larsson
Tranemo IF
14:33.87270