Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten dag 1
2016-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
14:19.85800
2
Emil Danielsson
Högbo GOIF
14:23.86200
+4.300
3
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
14:25.86400
+6.500
4
Truls Gisselman
Rehns BK
14:27.86600
+8.700
5
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
14:37.87600
+18.1700
6
Isak Garfvé
IFK Mora SK
14:45.88400
+26.2500
7
Emil Rapp
SK Leksand
14:54.89300
+35.3400
8
Rasmus Hedeberg
SK Bore
14:55.89400
+36.3500
9
Benjamin Terent
Rehns BK
15:05.90400
+46.4500
10
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:10.90900
+51.5000
11
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
15:11.91000
+52.5100
12
John Hermansson
IFK Mora SK
15:18.91700
+59.5800
13
William Fuglem
Älvdalens IF SK
15:19.91800
+1:00.5900
14
Albin Berger
Domnarvets GOIF
15:20.91900
+1:01.6000
15
Rhaick Bomfim
Älvdalens IF SK
15:24.92300
+1:05.6400
16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
15:25.92400
+1:06.6500
17
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
15:29.92800
+1:10.6900
18
Lucas Lima
Älvdalens IF SK
15:33.93200
+1:14.7300
19
Linus Jonsson
Årjängs IF
15:34.93300
+1:15.7400
20
Hugo Johnson
SK Bore
15:35.93400
+1:16.7500
21
Karl Stark
Vaggeryds SOK
15:37.93600
+1:18.7700
22
Jakob Tapani
Sågmyra SK
15:39.93800
+1:20.7900
23
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
15:45.94400
+1:26.8500
24
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
15:48.94700
+1:29.8800
25
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
15:53.95200
+1:34.9300
26
Eric Westberg
SK Bore
15:58.95700
+1:39.9800
26
Erik Larsson
IFK Mora SK
15:58.95700
+1:39.9800
28
Arvid Värmsjö
SK Bore
16:01.96000
+1:42.10100
29
Ask Abrahamsson
IK Stern
16:02.96100
+1:43.10200
30
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
16:09.96800
+1:50.10900
30
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
16:09.96800
+1:50.10900
32
Fabian Hermansson
Filipstads SF
16:13.97200
+1:54.11300
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
16:16.97500
+1:57.11600
34
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
16:19.97800
+2:00.11900
35
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
16:24.98300
+2:05.12400
36
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
16:26.98500
+2:07.12600
37
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
16:33.99200
+2:14.13300
38
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
16:34.99300
+2:15.13400
39
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
16:51.101000
+2:32.15100
40
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
16:53.101200
+2:34.15300
41
Milton Horcic
Oxbergs IF
16:59.101800
+2:40.15900
42
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
17:53.107200
+3:34.21300
43
Thomaz DE
Älvdalens IF SK
18:38.111700
+4:19.25800
44
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
19:08.114700
+4:49.28800
45
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
26:12.157100
+11:53.71200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)